Platforma nie do zatopienia? [NOWE SONDAŻE]

Afera z Amber Gold nie zaszkodziła Platformie Obywatelskiej - wynika z sondażu TNS dla Wiadomości TVP. PO odskoczyła znów od Prawa i Sprawiedliwości. Mimo że większość badanych opowiada się za powołaniem komisji śledczej w sprawie Amber Gold.
Według sondażu TNS z 30 sierpnia za powołaniem komisji było 55 procent ankietowanych. 34 procent nie chce nowej komisji śledczej. 11 procent wybrało opcję: "trudno powiedzieć". W nocy - głosami Platformy i PSL - Sejm odrzucił wniosek o powołanie komisji.

Równocześnie - w innym sondażu TNS - okazało się, że afera Amber Gold nie zaszkodziła Platformie Obywatelskiej. 40 procent ankietowanych to właśnie na tę partię chce oddać swój głos. PiS popiera 29 procent ankietowanych. Na kolejnych miejscach są SLD (11 proc.), RP (9 proc.) i PSL (5. proc.). "Wiadomości" zaznaczają, że w sondażu uwzględniono tylko opinie osób, które deklarują chęć udziału w wyborach i wiedzą, na kogo głosować. Redakcja nie podała metody i próby przeprowadzenia sondaży.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (34)
Platforma nie do zatopienia? [NOWE SONDAŻE]
Zaloguj się
 • wandateresa1

  Oceniono 25 razy 13

  Oczywiste że Platforma-----nikt NIE chce niszczycieli i zawistników w rządzie,,Wszyscy z popzycji już mieli ster władzy w swoich rękach IV RP..BRACIA K.aczynscy,,Leszek Miler przewrócił KASY CHORYCH,,,,zlikwidował elektroniczne karty pacjentów,,oswiatę --matury....Dla całej EUROPY jest trudny czas i tylko z tym rzadem Donalda Tuska mozemy względnie spokojnie przetrwać,,,,Nikt rozumny NIE chce, aby było jak w Grecji.,i Hiszpani,

 • kurcze_pieczone01

  Oceniono 17 razy 13

  "większość badanych opowiada się za powołaniem komisji śledczej w sprawie Amber"
  gromadzicie siły na komisję w/s SKOK-ów.

 • costa3500

  Oceniono 17 razy 11

  Platformie nie zaszkodzi gnom Jaruś ani minister ZERO społeczeństwo na kilometrczuje psycholi.

 • qielih

  Oceniono 10 razy 6

  ... "bo w jednym pokoju lepiej zasnąć ze złodziejem niż z wariatem z brzytwą w ręku."

 • j4s4

  Oceniono 6 razy 6

  ... a dlaczego dzielni "politycy" z PiS nie ścigają założyciela AG i nie tylko za naruszenie ich praw autorskich do wycu ze spiskiem rządu i służb śmiesznych? A jak 'Niezależna" wytłumaczy płacz tego samego prezesa wedle "zagrożenia życia" na swoich łamach?

 • najdul6

  Oceniono 9 razy 5

  obojętnie co by PiS wymyślił na PO to platwormie rosną sąndarze,PiS to nie da rady przeskoczyć PO, a to dlatego że takie ścierwa z PiS-u są nie wiarygodni i są bardzo mściwi i bezszczelni i za dużo knują afer

 • milorex10

  Oceniono 6 razy 4

  Dlaczego PO mimo marnych rządów nastawionych na unikanie trudnych decyzji i dbanie o interes działaczy partyjnych prowadzi w sondażach. Tylko dzięki nędzy intelektualnej PiS, który dodatkowo jest staroświecki i ramolowaty. O Prezesie, który jak sportowiec najlepsze lata ma za sobą nie wspomnę. Sytuacja jest patowa, nie zanosi się na szybkie zmiany, chyba że znów jakiś samolot spadnie i wymusi zmiany na scenie politycznej.

 • opatrumiaredagdynia

  Oceniono 5 razy 3

  durna i nieudolna opozycja, bez jakiejkolwiek wspólnej narracji, bardziej zajęta wojenkami między sobą niż konstruktywną krytyką tego rządu i taki mamy efekt.
  zresztą pomyślcie przez chwilę kto kompetentny pójdzie pracować do Sejmu jako poseł za 12 tys. miesięcznie ? NIKT. mamy selekcję negatywną i kilkaset mandatów na które połaszą się tylko miernoty

 • costa3500

  Oceniono 4 razy 2

  Z dwojga złego naród woli PO do dziś prześladuje ich próba budowy IV RP z ministrem ZERO

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX