Co szef PiS powie w "exposé"? Likwidacja gimnazjów, zaostrzenie prawa...

Likwidacja gimnazjów i NFZ, ponowne połączenie funkcji ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego i zaostrzenie prawa karnego - Jarosław Kaczyński w rozmowie z "Naszym Dziennikiem" przedstawia niektóre propozycje, które mają paść podczas "jesiennej ofensywy" Prawa i Sprawiedliwości.
W poniedziałek rzecznik PiS Adam Hofman zapowiedział, że pod koniec tygodnia PiS przedstawi swą wizję państwa w formie opozycyjnego "exposé". Prezes PiS ma zabrać głos w niedzielę. - Przedstawimy nasze propozycje odnoszące się do głównych problemów codziennego życia obywateli. Chodzi o podatki, służbę zdrowia, oświatę i bezpieczeństwo. Nieustannie słyszymy, że nie ma alternatywy dla obecnej władzy - to nieprawda. Mamy atrakcyjny, nowoczesny program. Pokażemy to, co oferujemy ludziom w sprawach najbardziej dla nich żywotnych - mówi Kaczyński w wywiadzie dla ''Naszego Dziennika''.

Szef PiS zapowiada "całkowitą reformę systemu oświaty". - Zlikwidujemy gimnazja, które kompletnie się nie udały. [...] Państwo przejmie odpowiedzialność za szkoły i odciąży samorządy. Do tego dochodzi kwestia podręczników, których liczba zostanie zredukowana do 2-3 do jednego przedmiotu - mówi Kaczyński.

Inne jego zapowiedzi to m.in. zmiana systemu emerytalnego, podatków czy systemu finansowania służby zdrowia. Szef PiS zapowiada likwidację NFZ. Co w zamian? "Powrót do finansowania budżetowego".

Na pytanie, czy jego partia przypomni postulat ponownego połączenia funkcji ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego Kaczyński mówi: - Przywrócenie tych kompetencji ministrowi jest oczywiste. Stoimy na tym stanowisku od samego początku, podobnie jak oceniał to śp. prezydent Lech Kaczyński. Minister powinien być prokuratorem generalnym, bo jest to część władzy wykonawczej. W konstytucji jest zapisane, że za bezpieczeństwo obywateli odpowiada rząd. Tymczasem stworzono system najgorszy z możliwych, bo w obrębie aparatu państwowego powstała nowa korporacja. Tym razem prokuratorów. A do tego premier czy minister mówią, że za to nie odpowiadają.

Szef PiS zapowiada też propozycje zaostrzenia prawa karnego. - Nie może być tak, że ludzie, którzy kogoś zamordowali, po kilku latach wyszli na wolność. Chodzi o skończenie z fikcją pobić ze skutkiem śmiertelnym. Muszą być one traktowane jak zabójstwa - mówi.

Co z sugestiami, że sprawa katastrofy smoleńskiej zostanie teraz przez PiS odsunięta na dalszy plan? - Ostatnio napisano, że planujemy obalenie Tuska wraz ze Schetyną. Kompletna bzdura, podobnie jak te informacje. Sprawa smoleńska została skoncentrowana w zespole parlamentarnym, który działa sprawnie. Będziemy mieli nowe wydarzenia w tej dziedzinie. Chodzi o ustalenie nowych faktów i wzmocnienie tych, które już zostały ustalone. Zarówno jeśli chodzi o przebieg katastrofy, jak i to, co ją poprzedzało - mówi Kaczyński.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (23)
Co szef PiS powie w "exposé"? Likwidacja gimnazjów, zaostrzenie prawa...
Zaloguj się
 • adalbert.13

  Oceniono 11 razy 9

  Boże chroń Polskę!

  "Sprawa smoleńska została skoncentrowana w zespole parlamentarnym, który działa sprawnie.
  Będziemy mieli nowe wydarzenia w tej dziedzinie." puścicie kolejną maszynę z dymem?
  "Szef PiS zapowiada też propozycje zaostrzenia prawa karnego"- z uwzględnienie rodzącego się
  neonazizmu?
  "Powrót do finansowania budżetowego" funduszu emerytalnego kaczora bo tylko to jest
  dobre dla niego a nie dla Polski.
  "Zlikwidujemy gimnazja, które kompletnie się nie udały." -w to miejsce permanentna 3 letnia nauka
  religii non stop bez wakacji.
  "Do tego dochodzi kwestia podręczników, których liczba zostanie zredukowana do jednego" -religii.

  "Mamy atrakcyjny, nowoczesny program." który zapełni bezsensownie wybudowane stadion więźniami.
  Polska ma "paść podczas "jesiennej ofensywy" Prawa i Sprawiedliwości." na kolana.

 • arvelli_net

  Oceniono 10 razy 6

  ... pożyjemy-zobaczymy:)... uważam, a wręcz jestem pewien sromotnej przegranej pisu :) każdy pamięta że z oszustami to rządy trwają tylko 8 miesięcy :)

 • wikonwi

  Oceniono 9 razy 5

  .... a g.... mnie to obchodzi co ten trup polityczny powie.

 • tozawszeja58

  Oceniono 7 razy 5

  DLACZEGO W NIEDZIELĘ ? PAMIĘTAJ ABYŚ DZIEŃ ŚWIĘTY ŚWIĘCIŁ !!!! PONOĆ JEST KATOLIKIEM................PRZYPOMINAM RZĄDY PIS....ZBLIŻAŁA SIĘ SOBOTA,BYŁA NIEDZIELA WYSTĄPIENIA P.KACZYŃSKIEGO......PAMIĘTAM...MOŻNA TO SPRAWDZIĆ...

 • oghana7

  Oceniono 7 razy 5

  NA BOGA ! CO NAS TO MOZE OBCHODZIC ,CO PREZES BALAKNIE ? W NIEDZIELE JEST TYLE CIEKAWYCH RZECZY DO ZROBIENIA I OBEJRZENIA .NIECH ON RACZEJ POJDZIE DO KOSCIOLA ODPOKUTOWAC ZA WSZYSTKIE OSKARZENIA I POMOWIENIA WOBEC BLIZNICH -GLOWNIE PREMIERA ,BO DEKALOG ;nie mow falszywego swiadectwa przeciw blizniemu NIE ZMIENIL SIE .

 • xyzw-wa

  Oceniono 7 razy 3

  to ma byc ``ex pose `` es-premiera czy tez kazanie guru sekty niewiadomej religii , bo katolikiem napewno
  on nie jest ,
  i napewno nic ``atrakcyjnego i nowoczesnego `` do powiedzenia nie ma ,
  belkot mnie nie interesuje,

 • kat-kk

  Oceniono 4 razy 2

  Co stary przykościelny kapeć, na prochach, ma do zaoferowania nowoczesnej Polsce?Smoleńsk,Rydzyjko,pomniki brata i krzyże co 2m?Zamiast bawić wnuki ,Polskę rozbawia.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX