"Tusk kontra Tusk. Michał wyrządził ojcu niedźwiedzią przysługę"

- To niefortunny wybór ze strony Michała Tuska. Pan Giertych nie jest zwykłym adwokatem. Nie jest w stanie oddzielić wizerunku prawnika i polityka - mówi w TOK FM Daniel Passent, publicyta "Polityki". - Michał Tusk wyrządza niedźwiedzią przysługę swojemu ojcu - dodaje na swoim blogu.
Giertych: Tusk ofiarą prezesa Amber Gold

"Fakt" w aureoli?

- Nie wierzę, że Roman Giertych został adwokatem Michała Tuska bez wiedzy ojca- komentowała w TOK FM Agata Nowakowska. "Nawet jeżeli to wszystko dzieje się za wiedzą i aprobatą szefa rządu, wynik będzie niekorzystny, a ewentualne zwycięstwo w sporze z "Faktem", nawet jeżeli kiedyś nastąpi, będzie pyrrusowe. Ewentualna wygrana "Faktu", w aureoli obrońcy wolności słowa, może mieć miejsce za dwa-trzy lata, w sam raz przed wyborami 2015 i nie pomoże Donaldowi Tuskowi ani jego partii" - pisze Daniel Passent w tekście Tusk kontra Tusk.

" Premier, zamiast być skupiony na walce z kryzysem, i w ogóle na rządzeniu, które szło mu nieźle i jako pierwszy szef rządu po 1989 roku został po raz drugi powołany do władzy - teraz będzie miał zawracanie głowy, nie tylko z aferą, ale i procesem "Michał Tusk - Roman Giertych - Fakt" - komentuje Passent.

"Niefortunny wybór"

- To niefortunny wybór ze strony Michała Tuska. Pan Giertych nie jest zwykłym adwokatem. Nie jest w stanie oddzielić wizerunku prawnika i polityka. Jako polityk ma bardzo wyraziste poglądy: był patronem LPR i Młodzieży Wszechpolskiej, choć dziś nie jest chętny, by mu to wypominać. W każdym razie jest to nazwisko tak obciążone polityką, że nie powinien on być adwokatem syna premiera. W Polsce nie brak dobrych prawników, którzy nie są politykami - podkreslał Passent w TOK FM.

I ocenia, że dla wyborców PO sojusz z Giertychem, założycielem LPR, patronem Młodzieży Wszechpolskiej, jest niezrozumiały. "Michał Tusk powierzył mu wymarzoną rolę, którą Giertych na pewno wykorzysta. Ale premier, rząd, Platforma chyba na tym nie skorzystają"- podsumowuje na blogu.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (41)
"Tusk kontra Tusk. Michał wyrządził ojcu niedźwiedzią przysługę"
Zaloguj się
 • oglaszam_wszem_i_wobec

  Oceniono 24 razy 14

  ciekawe czy teraz Józef Bąk wraz ze swoją papugą będzie 5 piw zamawiał , podobno PO jest przeciwko nazizmowi Młodzieży Wszechpolskiej i LPRu , czyżby nowa miłość po tylu latach ? bo raczej na brak finansów roman narzekać nie musi , więc to musi być nowa miłość , tylko dlaczego do faszystów ? Nie czytają Gazety Wyborczej ? ona już dawno o tych faszystach pisała , a oni piszą samą prawdę

 • dexterek011

  Oceniono 14 razy 12

  >jako pierwszy szef rządu po 1989 roku został po raz drugi powołany do władzy

  To nie jest prawda. Wcześniej dwukrotnie premierem został Waldemar Pawlak.

 • od-or

  Oceniono 20 razy 12

  ten Michał Tusk musi ojca bardzo nie lubić

 • loppe

  Oceniono 14 razy 12

  To znowu te same bzdury. Przecież wiadomo że na tym etapie problemu tata akceptował adwokata.

  Czy wy nas macie za idiotów???

 • lexisnexis

  Oceniono 19 razy 11

  "Daniel Passent, publicysta „Polityki” informował Służbę Bezpieczeństwa m.in. o Zygmuncie Kałużyńskim – wynika z dokumentów IPN zamieszczonych w książce pt. „Filmowcy w matni bezpieki” Filipa Gańczaka., która właśnie ukazała się na rynku."

  "W książce Gańczaka, który skoncentrował się na środowisku filmowców i krytyków, nie ma opisu całości dokumentów na temat Daniela Passenta, które znajdują się w IPN. Według nich Passent , absolwent studiów w Leningardzie, został zarejestrowany jako TW „John” i „Daniel” na zasadzie dobrowolności. Z dokumentów IPN wynika, że ostarczał służbom specjalnym PRL informacji o cudzoziemcach i przyjął pieniądze na cele operacyjne,"

  niezalezna.pl/11611-tw-daniel-z-%E2%80%9Epolityki%E2%80%9D

  Tyle na temat tego typa. W każdym normalnym Państwie kapusie są spychani na margines - szechter robi z nich gwiazdorów i autorytety... nie nazywajmy szamba perfumerią ;)

 • rydzyk_fizyk

  Oceniono 15 razy 11

  Czy Giertych podjąłby się reprezentowania dziadka z Wehrmachtu?

 • ciemnyludd

  Oceniono 8 razy 6

  Nawet trzeźwy Passent włączył się w "AFERĘ TUSK-GATE" ...Trochę żenujące...

 • r1111111

  Oceniono 16 razy 6

  Biedny ten nasz
  Premier Donald Tusk, biedny naprawdę :)

 • piotrullo

  Oceniono 14 razy 6

  Panie Premierze, syn dorosły , poradzi sobie, zresztą wierny druh z kapelusza Mister G. pomoże, ale co z kryzysem i walką o niwelację szkód ? Podwyżki to znieczulenie miejscowe, nie patrzcie, że możecie nie wygrać, tylko zróbcie co możecie, wiadomo, że sam Pan tego nie dokona, gonić konusów i 5 Kolumnę, i zróbcie coś dla ludzi, którzy nadal wierzą, krakowskie lemingi i reszta, co nie wyjechała i chce żyć tu w godziwych warunkach

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX