Korwin-Mikke pozywa za rysunek z niepełnosprawnym

Grafik Tomasz Jakub Sysło odpowiedział rysunkiem Januszowi Korwin-Mikkemu, który stwierdził, że w telewizji powinniśmy oglądać tylko ludzi pięknych i zdrowych. Teraz Korwin-Mikke za ten rysunek pozywa do sądu. O sprawie pisze ?Gazeta Wrocławska?.
Korwin-Mikke skrytykował ostatnio idee paraolimpiady. "Ze sportem nie ma to jednak wiele wspólnego - równie dobrze można by organizować zawody w szachy dla debili lub turnieje brydżowe dla ludzi z zespołem Downa" - napisał na swoim blogu - "Jeśli chcemy, by ludzkość się rozwijała, w telewizji powinniśmy oglądac ludzi zdrowych, pięknych, silnych, uczciwych, mądrych - a nie zboczeńców, morderców, słabeuszy, nieudaczników, kiepskich, idiotów - i inwalidów, niestety" - dodał.

Grafik Tomasz Jakub Sysło, poruszający się na wózku inwalidzkim, zilustrował słowa Korwin-Mikkego rysunkiem, zamieszczonym w serwisie naTemat.pl. Widać na nim niepełnosprawnego mężczyznę jadącego na wózku w kierunku wyznaczonym przez strzałkę z napisem "Do gazu". Pod obrazkiem napisano: "Hasło Janusza Korwin-Mikkego, by nie oglądać inwalidów w TV".Fot. tsyart.wordpress.com

Korwin-Mikke pozywa, Sysło konsultuje się z prawnikami

Rysunek ten obraził Korwin-Mikkego. - Pozew złożę najdalej w poniedziałek - zapowiada w rozmowie z "Gazetą Wrocławską". - To nadinterpretacja tego, co napisałem. A napisałem, że sport jest po to, by wygrywali najlepsi, a nie inwalidzi. Nie jest też przyjemne oglądać, że posyłam ludzi do gazu - dodaje.

Sysło sam zastanawia się nad złożeniem pozwu. Jest po konsultacjach z prawnikami, ale czeka, aż pierwszy ruch wykona polityk. - Naruszył moje dobra osobiste. W tym, co Korwin-Mikke napisał na swoim blogu, najbardziej załamało mnie twierdzenie: "Powinniśmy oglądać zdrowych, pięknych, a nie zboczeńców i inwalidów". To są poglądy sprzed dwóch wieków - mówi artysta.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (61)
Korwin-Mikke pozywa za rysunek z niepełnosprawnym
Zaloguj się
 • ciemnyludd

  Oceniono 22 razy 16

  Korwina Mikke można obrazić tylko w jeden sposób NIE ZREALIZOWAĆ JEGO ZAMÓWIENIA "PIĘCIU PIW"...

 • robert9998

  Oceniono 21 razy 15

  Będę wulgarny, ale po jaką cholerę pisać i rozmawiać o "człowieku",który promuje faszystowskie poglądy.
  Mam nadzieje,że za niedługi czas, jak ktoś o kimś powie "jest jak Korwin Mikke" , to będzie wielkim ubliżeniem.

 • uszatek_2

  Oceniono 20 razy 14

  ....oglądając i słuchając JKM od lat mam wrażenie,że mam do czynienia z gryzoniem - szczurem czy jakimś innym paskudnym stworzeniem (tu pomijam nawet różne ,dziwne wygłaszane przez JKM treści).... Czy mam w związku z tym obwieszczać całemu światu i krzyczeć żeby ludzie nie patrzyli i nie słuchali tego SZKODNIKA, bo jest brzydki i odrażający...? Panie ładny, proszę najpierw skorzystać z lustra, bo wygłaszając swoje głupie opinie najbardziej szkodzi pan chyba sobie samemu !!!!!

 • przybysz212

  Oceniono 26 razy 14

  JKM ma ogromne kompleksy i ogromne "parcie na media". Jeżeli media będą pomijać milczeniem wyrażane przez niego opinie, przestanie je wreszcie głosić, czego sobie i nam serdecznie życzę.

 • ta_facetka

  Oceniono 15 razy 13

  A kto to jest Mikke? To ten, co w wyborach uzyskuje liczbe glosow w granicach bledu statystycznego?
  Jesli tak, to bardzo dziwne, ze obraza niepelnosprawnych umyslowo :)))

 • bibelotx77

  Oceniono 19 razy 13

  JaKoMikiemu blizej do takiego z kwadratowym wasikiem niz do normalnych ludzi. Ciekawe czy on sam rozumie siebie w swej kalekiej mowie ? Mam nadzieje, ze kawal tego rasisty mial ostatnie wejscie na scene.

 • huraganamelka2012

  Oceniono 23 razy 13

  W XXI wieku mieć żółte zęby to porażka. Korwinie! Kieruj się na dentystę! Arystokrata od siedmiu boleści...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX