Korwin-Mikke domaga się więzienia dla Olejnik. "Faszyści nazywają mnie faszystą"

Jednego lub dwóch tygodni więzienia m.in. dla Moniki Olejnik domaga się Janusz Korwin-Mikke. Sprawa dotyczy słów, jakimi nazwany został polityk po tym, gdy na blogu napisał o paraolimpiadzie - informuje tygodnik "Wprost".
W niedzielę w audycji "Siódmy dzień tygodnia" w Radiu Zet Monika Olejnik przywitała słuchaczy: - Nie będziemy dzisiaj na pewno rozmawiać o Januszu Korwin-Mikke, który jest faszystą i obraża niepełnosprawnych. Wydaje mi się, że należy go wyeliminować z życia publicznego.

Dziś polityk domaga się jednego lub dwóch tygodni więzienia dla Moniki Olejnik - informuje "Wprost". Korwin-Mikke pozywa nie tylko dziennikarkę.

- Napisałem już pozew przeciwko panu Sysło, jak również przeciwko pani Monice Olejnik, pani Agnieszce Kozłowskiej-Rajewicz i panu posłowi Markowi Plurze. Pani Rajewicz powiedziała, że mam poglądy faszystowskie. To jest idiotka oczywiście, ale niestety jest ministrem, więc nie można jej pobłażać. A pan poseł Marek Plura z Katowic stwierdził, że jestem kryptofaszystą z najgorszego gatunku - najbardziej niebezpiecznym - powiedział we "Wprost" szef Kongresu Nowej Prawicy. - Dość tego, żeby mnie faszyści nazywali faszystą - dodał.Wśród pozwanych jest także grafik Tomasz Jakub Sysło, który odpowiedział rysunkiem Januszowi Korwin-Mikkemu na jego słowa, że "w telewizji powinniśmy oglądać tylko ludzi pięknych i zdrowych".

Na zamieszczonym w serwisie naTemat.pl rysunku widać niepełnosprawnego mężczyznę jadącego na wózku w kierunku wyznaczonym przez strzałkę z napisem "Do gazu". Pod obrazkiem napisano: "Hasło Janusza Korwin-Mikkego, by nie oglądać inwalidów w TV".

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (94)
Korwin-Mikke domaga się więzienia dla Olejnik. "Faszyści nazywają mnie faszystą"
Zaloguj się
 • kokotkusia

  Oceniono 28 razy 14

  Przypomina mi się taka historia. Pewien złodziej wystąpił o odszkodowanie, ponieważ w mieszkaniu, które okradał, został pogryziony przez psa.

 • adalbert.13

  Oceniono 36 razy 14

  Poziom i aktywność porównywalna do ex agenta Tomka.

  Zasadna jest rewizja zaproszenia JKM do programu II TVP na dziś. Może to być
  podciągnięte pod paragraf o propagowaniu symboli faszystowskich.

  "Wydaje mi się, że należy go wyeliminować z życia publicznego.", on sam to robi.

 • faustus55

  Oceniono 35 razy 11

  Korwin przypomina stary, wypierdziany mebel...z daleka jeszcze trzyma fason, ale jak na nim usiąść to sprężyny z jękiem strzelają i kurz unosi się wokoło, odpada muszka i pozory nobliwości, broda przyklejona w wąsach wczorajszy obiad...
  Ten pogrobowiec eugeniki, to zwykły, tandetny falsyfikat dżentelmena- pokurcz przypominający tępego szlachciurę z portretów trumiennych..
  Niechby i miał konserwatywne, skrajnie prawicowe poglądy, bo wtedy można polemizować, ale to co reprezentuje, to tylko miazmaty lęgnące się w schorowanym od impotencji umyśle.
  Najlepszą odpowiedzią dla niego, to tłumy ludzi, także bardzo młodych, które widziałem w czasie Paraolimpiady; emocjonujących się; szczerze dopingujących rywalizującym sportowcom- pełnych podziwu dla ich wysiłku, zaangażowania i pięknego widowiska.
  W zasadzie starych, stojących nad grobem faszystów nie wsadza się do więzienia, więc i tego zostawmy, jako przykład i przestrogę, na szczęście jest obumierającym reliktem...może kiedyś się zawstydzi...może..

 • mumba17

  Oceniono 28 razy 10

  Olejnik nazwała Korwina faszystą i ten chce dla niej więzienia. Korwin nazwał Olejnik faszystką, czy też powinien trafić do więzienia? Swoją drogą ciekawe czy zgodził się z wczorajszym wyrokiem ws. Antykomora? Teoretycznie powinien, w końcu sam chce wsadzać do więzień za znieważające wypowiedzi.

 • ae911truthorg

  Oceniono 40 razy 8

  Jąkała chce oglądać tylko pięknych i zdrowych. Dobre.
  Jestem za. Wyeliminować szczególnie tych, którzy nie potrafią wymawiać "r".
  Płemieł może zostać, bo jest zaje bisty.

 • demolka666

  Oceniono 26 razy 8

  tego gościa należy szybko leczyć, dotknęła go choroba wszechobecna niestety w kraju - paranoja

 • tegepe

  Oceniono 24 razy 8

  Żałosny jest ten Kurwin-M. tymi swoimi nieduolnymi próbami obrony przez atak. Ten facet powinien poczytać o hitlerowskiej akcji T-4, zanim wyda z siebie człekopodobne dźwięki dotyczące niepełnosprawnych.

 • leszekkrzysztof

  Oceniono 11 razy 7

  trzy grosze
  Uczestnicy olimpiady są ludźmi fantastycznie sprawnymi i wytrenowanymi; generalnie - nie mają sobie równych.
  Stetryczałych należy zaagitować do wysiłku, ale nie traktować w sposób dyskryminujący.
  Dyskryminacja niepełnosprawnych zaistniała w totalitaryzmie - to fakt. Jest bolesna w kraju, w którym nie przeminęły skutki wojny.
  Nasze skojarzenia wiążą się ponadto z długiem publicznym
  i treścią tzw. "omamów" - największym skandalem i kompromitacją XXI wieku.
  Leszek Klukowski

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX