"Ofensywa PiS to maskarada. Człowiek, który zgodzi się być kandydatem na premiera, ośmieszy się"

Debata gospodarcza PiS to "propagandowy pic na wodę". Ekonomiści, którzy skorzystają z zaproszenia prezesa Kaczyńskiego, odegrają rolę "pożytecznych idiotów". Osoba, która zdecyduje się być kandydatem PiS na premiera, "ośmieszy się". Ofensywa polityczna partii Kaczyńskiego to "kolejna maskarada". Taką diagnozę w TOK FM postawił ekonomista Waldemar Kuczyński.
Najpierw było exposé Jarosława Kaczyńskiego, w którym nie było ani słowa o katastrofie smoleńskiej. Potem prezes Prawa i Sprawiedliwości zapowiedział zorganizowanie debaty na temat zaproponowanego przez siebie programu gospodarczego. Do dyskusji zaprosił 39 ekonomistów. Miejsca zabrakło jednak dla szefa Ministerstwa Finansów Jacka Rostowskiego.

Od początku tygodnia mamy kolejny polityczny temat z partią Jarosława Kaczyńskiego w roli głównej. PiS chce konstruktywnego wotum nieufności dla rządu Donalda Tuska. I ma podobno bardzo mocnego kandydata na nowego premiera.

W obalenie rządu nie wierzy Waldemar Kuczyński. Jak mówił w "Poranku Radia TOK FM", sprawa skończy się sromotną przegraną.

- W tej sytuacji wydaje mi się, że człowiek, który zgodzi się być kandydatem na premiera, ośmieszy się. I udowodni, że politycznie jest człowiekiem niemądrym - ocenił ekonomista i publicysta.

Kuczyński ma jak najgorsze zdanie o ofensywie Prawa i Sprawiedliwości. Dla niego to po prostu "kolejna maskarada".

Bez maski nie mieliby szans na duże poparcie

Według komentatora "Poranka Radia TOK FM" PiS zdecydował się założyć maskę, bo "mówiąc z odkrytym obliczem, nie miałby najmniejszej szansy na powiększenie elektoratu".

Tak też tłumaczy zepchnięcie z pierwszego planu tematyki katastrofy smoleńskiej.

- Być może temat smoleński stracił na atrakcyjności, jeśli chodzi o propagandę. Natomiast nie można zapominać o tym, że PiS to Smoleńsk i wszystko wokół. Reszta to maskarada - uważa Kuczyński.

I podkreśla, że ekonomiści, których zaprosił do dyskusji Jarosław Kaczyński, powinni być świadomi, w czym mają uczestniczyć.Zdaniem ekonomisty, który zasiadał w rządzie Tadeusza Mazowieckiego, eksperci, jeśli zdecydują się na przyjęcie zaproszenia, "odegrają role pożytecznych idiotów".

- Będę się bardzo dziwił, jeśli jakikolwiek ekonomista z wyższej półki zdecyduje się na wzięcie udziału w tej maskaradzie. Bo ta dyskusja do niczego nie doprowadzi - powiedział Waldemar Kuczyński.

I dodał, że ekonomiczny program PiS i debata to po prostu "propagandowy pic na wodę".

PiS robi to, co powinien już dawno zrobić rząd

Z taką oceną nie zgadza się Dominik Zdort z "Rzeczpospolitej". Jak mówił w TOK FM, debata gospodarcza to bardzo dobry pomysł. I trzeba pochwalić PiS za to, że robi coś, co już dawno powinien zrobić rząd.

- A rząd chowa głowę w piasek. Gdzie powaga ze strony rządu, który sam nie chce debatować i tylko w sposób oszukańczy kompromituje opozycję? - pytał Zdort.

Odpowiedzią rządu na exposé gospodarcze Jarosława Kaczyńskiego było wystąpienie min. Jacka Rostowskiego. Wg szefa resortu finansów propozycje prezesa PiS to "piramida finansowa". - Niektóre propozycje PiS dotyczące podatku VAT tworzą "otwarte drzwi dla oszustów podatkowych", a te dotyczące podatku dochodowego są korzystne głównie dla bogatych podatników - grzmiał podczas konferencji prasowej min. Rostowski.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (198)
"Ofensywa PiS to maskarada. Człowiek, który zgodzi się być kandydatem na premiera, ośmieszy się"
Zaloguj się
 • toshiro32

  Oceniono 37 razy 33

  Powinni zaprosić Rydzyka- to specjalista od finansów. On potrafi sciągnąć staruszką majtki przez głowę.

 • dz46

  Oceniono 35 razy 25

  Jako Polak z krwi i kosci i to od dziada pradziada stawiam ten zestaw pytan na konferencje wlasnie ekonomistow organizowana przez J.Kaczynskiego 24 wrzesnia: dlaczego PiS tak zaciekle broni SKOK-ow i jakimi kwotami zostal wsparty przez SKOK w kolejnych wyborach? Czy PiS w swojej dzialalnosci jest tak uczciwy, jak glosi czy glosi jak jest uczciwy? Gdzie sa pieniądze z FOZZ i "Telegrafu", za jakie pieniadze dziala s-ka "Srebrna" , gdzie są pieniądze Fundacji Prasowej "Solidarnośc", "Expresu Wieczornego" ,jak rozliczono dzialalnosc PC, gdzie są nieruchomości RSW Prasa oraz pieniadze z ich sprzedazy, kto finansuje i jakimi kwotami fundacje Lecha Kaczynskiego ? Jeszcze trzy pytania na deser: ile wylozyla z panstwowej kasy Polska, w tym Kancelaria Prezydenta L.Kaczynskiego na organizacje oraz wesele corki Marty Kaczynskiej z kolejnym mezem Dubienieckim w Osrodku Prezydenckim w Juracie, ile wynosila oplata za ulaskawienie przestepcy i kolegi Dubienieckiego, jaki w tym mial udzial obecny pan posel z PiS A.Duda majacy w tej sprawie amnezje i czy to prawda ze dokumenty tej sprawy sam usunal z prezydenckiej kancelarii? Panie Kaczynski, zareczam, ze jesli odda pan te wszystkie "pozyczone samowolnie" pieniadze, to Polski stan finansow ulegnie znaczacej poprawie a zwlaszcza finanse Narodowego Funduszu Zdrowia i wielu chorych bedzie moglo odzyskac zdrowie.

 • tygrysiewicz

  Oceniono 27 razy 25

  - Rodacy! Jeśli mnie wybierzecie, to do każdego pęta kiełbasy dodam butelkę wódki! - rzekł Towarzysz Jarosław do... pozostałych towarzyszy ;-))))

 • henryk57

  Oceniono 30 razy 22

  Przyjęcie zaproszenia od J.Kaczyńskiego jest klasycznym "pocałunkiem śmierci".Trzeba być nie odpowiedzialnym ekonomistą aby dyskutować o skrajnie trudnych problemach w kilkuminutowych wystąpieniach.Wiadomo z góry że dyskusję poprowadzi moderator który będzie" regulował" wystąpienia.Jestem pewien że bliscy poglądom prezesa rozpuszczą swoje wodze fantazji bez ograniczeń.A tak a propos myślę że kandydatem prezesa na premiera będzie prof.Rybiński.

 • agharto0

  Oceniono 27 razy 21

  dobrze, że są tacy ludzie jak Kuczyński, którzy objaśnią, wytłumaczą - nareszcie wiem co myśleć o tym Kaczyńskim!

 • palkota

  Oceniono 32 razy 20

  I Kuczyński ma rację. Mądry ekonomista, prawdziwy ekonomista nie da się wciągnąć w tę beznadziejną
  debatę, bo pewnie będzie ją prowadził jakiś pisowiec lub rydzykowiec. Pytania chyba już ustalili mędrcy
  z Radia Maryja. Chodzi przecież o to, żeby dołożyc rządowi i wypłynąć na wierzch, wygrać wybory, a nie
  o to żeby coś na lepsze zmienić. Przecież Rostowski juz wyliczył ile by kosztował ten program o którym
  mówi Kaczyński. Pamiętamy jak kiedyś PiS nawoływał rząd do zwiększenia deficytu. I gdyby ich posłuchano
  to już bylibyśmy druga Grecją. I PiS boi się Rostowskiego, bo by zapędził pisuary w kąt z którego by się
  nie wygrzebali. Przecież co było z Szydło. Takich ekonomistów ma PiS, takich znawców.

 • stanczykowo

  Oceniono 27 razy 19

  Ten Jaruś to fantasta!
  A to rozdaje stołki premiera (czyżby wygrana w wyborach na prezia partii pomyliła mu się z wyborami powszechnymi?), a to 3 miliony mieszkań, a to zasiłki świeżo poczętym (dla pewności chyba osobiście powinien przypilnować owego poczęcia, acz może być to dla niego, zawsze dziewicy, wstrząsający widok).
  Koooomu, kooomu, bo idę do doooomu?!
  A kiedy Niderlandy? Bo ja poproszę kawałek.

 • jerzysm42

  Oceniono 24 razy 18

  "Z taką oceną nie zgadza się Dominik Zdort z "Rzeczpospolitej". Jak mówił w TOK FM, debata gospodarcza to bardzo dobry pomysł. I trzeba pochwalić PiS za to, że robi coś, co już dawno powinien zrobić rząd."

  Debata gospodarcza zwołana przez szaleńca, na temat jego idiotycznych pomysłów.
  Głosy krytyczne niedozwolone.

 • xtalatx

  Oceniono 31 razy 17

  a ja proponuję by rząd pracował dla dobra społeczeństwa, a nie tylko na rzecz oligarchów

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX