Wewnętrzne instrukcje PO: Za aferę Amber Gold obciążać PiS

PO zaleca swoim posłom, by odpowiedzialnością za aferę Amber Gold obciążali PiS - informuje ?Rzeczpospolita?. Rzecznik prasowy klubu codziennie przekazuje instrukcje, jak rozmawiać z mediami, by prezentować jednolite stanowisko.
Według "Rz", która dotarła do tzw. przekazów dnia przygotowywanych przez Pawła Olszewskiego, rzecznika prasowego klubu, to opozycja odpowiada za setki milionów złotych utraconych w Amber Gold. Ona też jest winna sprzedaży siedziby IPN. 11 sierpnia posłowie PO mieli mówić: "Pierwsze wyroki w sprawie Marcina P. zapadły w czasie rządów Jarosława Kaczyńskiego. PiS nadzorował wówczas służby specjalne oraz prokuraturę i miał możliwość podjęcia odpowiednich kroków".

Gdy media ujawniają, że premier otrzymał notatkę ABW o Amber Gold w maju, czyli mógł ją wykorzystać w rozmowie z synem, treść instrukcji brzmi: "Kwestia notatki ABW to wątek poboczny. Premier zrobił w sprawie Amber Gold wszystko, co do niego należało. Zgłaszanie przez opozycję kolejnych zawiadomień do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez premiera to nowy sposób na polityczne życie".

Politycy PO tłumaczą, że przekazy są jedynie drobną pomocą dla parlamentarzystów. Chodzi o to, by byli na bieżąco - mówi "Rz" rzecznik klubu PO.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (14)
Wewnętrzne instrukcje PO: Za aferę Amber Gold obciążać PiS
Zaloguj się
 • dr54

  Oceniono 13 razy 7

  " Rzeczpospolita " , ktorej spada znaczaco sprzedaz wymysla sensacje za sensacja .
  Gazeta schodzi na psy poprzez takie propagandowe artykuly na zamowienie .
  Zenada !

 • demolka666

  Oceniono 17 razy 7

  i bardzo dobrze, w końcu za pisobolszewików wszystko się zaczęło, sądy uwalniały tego gnoja od więzienia, a prokuratorzy nie widzieli przestępstwa, to za sera-ziobry i kaczki się zaczęło :)

 • j4s4

  Oceniono 6 razy 4

  ... za czasów ludowego komisariatu i kierującego komitetem śledczym Zet Kwadrat, założycielowi AG nic nie mogło się stać bo nie mieścił się on we "wzorcu" przestępcy, nie należał na przykład do PZPR, był na to za młody! Prokuratorzy i sędziowie skutecznie "śledzili" wytyczne polityki karnej i słuchali "gdzie dzisiaj pojadą kamery"! Takie zachowanie wystarczyło aby mieć...spokój! Pić kawy i odprawiać się na odprawach! Być może dopiero gdyby z "komitetu śledczego" wyszło zapotrzebowanie na "piramidy finansowe" to coś by się ruszyło!

 • arvelli_net

  Oceniono 13 razy 3

  ... instrukcja instrukcją ale taka jest prawda... za "żondów" pisu dokonano a nawet nie dokonano niczego bo wszyscy wszystkich podsłuchiwali i każdy każdego się bał :)... nie bał sie tylko kaczyński i ułaskawił znajomego drugiego zięcia... za co służby a nawet sam kamiński z CBA biorą osobistą odpowiedzialność.

 • opatrumiaredagdynia

  Oceniono 7 razy 3

  POPiS, co tam ludzie, partia jest ważna.
  i to podatnik płaci za te zabawy tych podstarzałych chłopców

 • klara551

  Oceniono 4 razy 2

  To,że PO uzgadnia formę partyjnej wypowiedzi to nic dziwnego. Biedna rzepo i jej pracownicy myślicie,że pisięta,czy inni partyjni gadacze mogą pleść co im się tylko w pustych głowach zalęgnie?To,że wyroki na właściciela Amber były wtedy gdy PiS miało władzę to prawda.Jeszcze chwila a nie będzie w Polsce gazety co nie zajmuje się plotkami,podejrzeniami skandalami.Już teraz w jednym rzędzie stoją Wprost,Rzepa,Fakt,Super Expres. Fakt i SE mogą być dumne,że do ich stylu dołączają kiedyś opiniotwórcze a dziś plotkarskie gazety.

 • milorex10

  Oceniono 18 razy 2

  PO to partia amatorów, która dorwała się do władzy. Rządy ich są nieudolne, przypominają komunistyczną nieboszczkę PZPR. Tam też obowiązywała jedna linia kreślona przez Komitet Centralny. Nieudolność przykrywali propagandą, pamiętam że Polska była wtedy 10 potęgą gospodarczą świata. Obecnie jesteśmy "zieloną wyspą". Jest ona zielona dla członków PO, gdyż po zawłaszczeniu państwa wyciągają oni z państwowej kiesy olbrzymie pieniądze. Czas skończyć z partactwem i przegonić miernoty ze stołków.

 • sop3

  Oceniono 4 razy 0

  Te DEBILE z PO nie mogą sami nic wymyślić,więc im trzeba przekazów dnia.Jeszcze tym należy objąć rodzine Tuska!

 • romp6

  Oceniono 10 razy -4

  PO ich afera to AMBER GOLD!
  Latkowski i Majewski :Musieliśmy młodego Tuska trochę stopować. O rządzie ojca, otoczeniu premiera, polityce, pracy w „Gazecie Wyborczej”, swej współpracy z P. opowiadał tak ekspresyjnie i tak głośno, że turyści siedzący przy sąsiednim stoliku przecierali oczy ze zdumienia.
  Rodzina Tusków kamuflują się jak mafiozi!
  Michał Tusk powiedział dziennikarzom "Wprost", że "z ojcem jeszcze nie miał okazji rozmawiać twarzą w twarz, bo ten jest na urlopie za granicą, a przez telefon rozmowa o Amber Gold się nie klei. Dlaczego? Bo ojciec jest wkurzony, podejrzewa, że może być podsłuchiwany i dla bezpieczeństwa dzwoni na telefon żony Michała".
  PO jak PiS hipokryzja oszustwa przekręty itp! PO jest bardziej bezczelna niż pisiory, oni mają po swojej stronie media mainstreamowe jak tvn wyborcza TOK FM itp.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX