PiS goni PO, ale i tak nie wygra. "PiS to materiał na tragedię szekspirowską"

Najnowszy sondaż dla "GW" pokazuje, że PiS depcze po piętach PO. Ale zdaniem Marka Zająca z "Tygodnika Powszechnego" władzy Platformy może zagrozić jedynie kryzys gospodarczy. - PiS znalazł się w klinczu. Bez Jarosława Kaczyńskiego nie zdobędzie serc Polaków. Ale póki Kaczyński stoi na czele partii, tak długo nie będzie ona miała szans na zdecydowane zwycięstwo.
Platforma Obywatelska niezmiennie przoduje w sondażach poparcia dla partii politycznych. Na ugrupowanie Donalda Tuska chce głosować 28 proc. Polaków, a na PiS 26 proc. - wynika z najnowszego sondaży TNS Polska dla "Gazety Wyborczej".

Mimo że Prawo i Sprawiedliwość depcze Platformie po piętach, według Marka Zająca PO może spać spokojnie. Bo PiS nie jest w stanie odnieść spektakularnego zwycięstwa wyborczego.

- Moim zdaniem Prawo i Sprawiedliwość to bardzo dobry materiał na tragedię szekspirowską. Ta partia znalazła się w klinczu. Teraz nie może istnieć bez Jarosława Kaczyńskiego. Bo kto ma podbić serca Polaków? Poseł Błaszczak i Hofman? Nie ma szans. A z drugiej strony dość dobrze można uargumentować tezę, że póki Kaczyński stoi na czele PiS, tak długo ta partia nie będzie miała szans na zdecydowane zwycięstwo w wyborach - wyjaśniał w "Poranku Radia TOK FM" publicysta "Tygodnika Powszechnego".Oczywiście taka sytuacja jest na rękę Donaldowi Tuskowi i jego Platformie Obywatelskiej.

Tylko wielki kryzys odsunie PO

Ale zdaniem Elizy Olczyk z "Rzeczpospolitej" słabość całej opozycji to zła wiadomość dla Polaków. - Jeśli PO nie ma realnego przeciwnika, to nie będzie się starała. Żeby nam wszystkim było lepiej. Żeby chronić ludzi. Platforma nie będzie się starała, bo nie musi. Bo nie ma nikogo, kto odebrałby jej władzę - mówiła dziennikarka w TOK FM.

Słabość opozycji nie oznacza, że PO nie straci władzy. - Myślę, że gdyby Polskę bardzo głęboko przeorał kryzys, gdyby bezrobocie poszybowało w górę, to społeczeństwo ukarze Donalda Tuska - uważa Marek Zając.

Tylko że nawet taka sytuacja nie da władzy Prawu i Sprawiedliwości pod wodzą Jarosława Kaczyńskiego. - Pojawi się nowa siła i sięgnie po władzę - przewiduje Zając.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (95)
PiS goni PO, ale i tak nie wygra. "PiS to materiał na tragedię szekspirowską"
Zaloguj się
 • kolega77

  Oceniono 30 razy 16

  Prezes jest wybitnym, obłudnym i cynicznym graczem politycznym, ponadto jest wodzem i zbawicielem, ale najważniejszym jego atutem jest to, że daje "żelazną gwarancję", że PIS DO WŁADZY NIE WRÓCI I Chwała mu za to!

 • andi1946

  Oceniono 17 razy 13

  Czy nie lepiej było sprzedać prawa do transmisji obrad sejmu i wypowiedzi polityków firmie SportFive, a mecze puścić w otwartym kanale?

 • fakaldo87

  Oceniono 35 razy 11

  choćby tusk i jego banda rostrzelali polaków na oczach milionów to PO i tak wygra wybory.juz tyle razy PO nadszarpneła swoim zaufaniem, wiecej straciła zaufanie ale i tak wybory wygra i coraz bardziej przypomina mi to polityke Putina w rosji......

 • seven-of-nine

  Oceniono 11 razy 9

  "po" niczym się nie różni od "pisu" - to jest wybór urojony.niestety nie ma innych partii, bo chyba nikt mi nie powie że po powrocie towarzysza millera do sld to partia wybieralna.

 • maxpro007

  Oceniono 25 razy 9

  Zeby nie było ,że jestem za którąś z opcji politycznych ,ale zastanawiam ,kto jest elektoratem Pisu (?),chyba ludzie takiego samego pokroju jak klienci Amber Gold . Ludzie ,zastanówcie sie , Pisu juz nie ma !! Został tylko jeden Bliżniak ,Adam H. Który stoi cały czas za plecami wodza z mina przestraszonego strusia i jakas kobieta która cos szepcze pod nosem ,ze niby wie co mówi o sprawach ekonomicznych kraju >To jest wasz cały Pis !! To jest wydmuszka_partia z której wszyscy pouciekali bo przejrzeli na oczy....

 • angielski_kochanek

  Oceniono 18 razy 8

  Skoro sondaże są tak dobre dla PiS, to w najbliższym czasie należy się spodziewać spektakularnej wypowiedzi Kaczora, która znów go pogrąży i spowoduje spadek notowań.

  Czy nikt tego nie widzi? On NIE CHCE wcale rządzić, on chce pozostawać w wiecznej opozycji. Dostaje państwową kasę, a za nic nie jest odpowiedzialny (poza tymi z wycieraczki - Fioną miau miau i Hofmanem hau hau). Ględzi co mu ślina na język przyniesie, bo nikt mu nic nie może zrobić...

 • felucjan

  Oceniono 20 razy 8

  Najlepszą gwarancją wygranej PO jest dobre zdrowie Kaczyńskiego i kontynuacja nieudolnych działań opozycji.

 • zero_bezrobocia

  Oceniono 18 razy 8

  Bo nie chodzi o to, żeby złapać króliczka, ale żeby gonić go :)
  Myślę, że Kaczyński nie chce wygrać wyborów, bo próbował już 7 razy i mu nie "wychodziło". Albo

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX