Gmyz o wyroku ws. Antykomor.pl: Sukces! Cieszmy się!

- Wymiar sprawiedliwości odnotował niewiarygodny sukces! - kpił Cezary Gmyz. - Brygada ABW wpadła o świcie do młodego studenta, wygarnęła mu komputery, prokuratura błyskawicznie sporządziła akt oskarżenia, a sąd już po dwóch rozprawach człowieka skazał. Cieszmy się! - apelował w TOK FM Gmyz.
Dziennikarz "Rzeczpospolitej" i "Uważam Rze" (już na poważnie) jest przekonany, że wyrok ws. twórcy strony Antykomor.pl 'padnie'. Jeśli nie w sądzie, to w Trybunale Praw Człowieka. W Popołudniu Radia TOK FM Gmyz podkreślał, że nie można się zgodzić na agresję i znieważanie prezydenta, ale ściganie tego z oskarżenia publicznego jest absurdalne. Jego zdaniem prezydent dysponował innymi środkami, na przykład pozwem w trybie cywilnym. - Pan Prezydent, jeśli poczuł się urażony, powinien z tego prawa skorzystać. Natomiast w całą tę sprawę zaangażowano maszynerię aparatu sprawiedliwości w sposób absolutnie nieadekwatny - podkreślał Gmyz. Dziennikarz ironizował, że ta sprawa była największym sukcesem ABW od czasu, gdy na jej czele stanął Krzysztof Bondaryk.

- W Polsce mamy do czynienia z takim przekonaniem wśród elit politycznych, że szacunek wobec głowy państwa należy wymusić tego typu przepisami prawnymi - mówił Michał Sutowski z "Krytyki Politycznej". - Stosuje się do tego procedurę oskarżenia publicznego i absolutnie nieproporcjonalne zaangażowanie najważniejszych organów państwa. Wszystko to do sprawy, która na takie traktowanie nie zasługuje - mówił Sutowski.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (127)
Gmyz o wyroku ws. Antykomor.pl: Sukces! Cieszmy się!
Zaloguj się
 • galik79

  Oceniono 57 razy 37

  Brawo, brawo! Mafię wypuszczacie, studentów karzecie.
  Słuszny kierunek pokazuje nam nasza władza.

 • srumbelek

  Oceniono 29 razy 23

  w całym tym ujadaniu komentujących, nikt zdaje się nie zauważać kilku istotnych rzeczy:

  1. oskarżony/skazany nie pójdzie za kraty nawet na jeden dzień, bo wymierzono mu karę "ograniczenia wolności" a nie "pozbawienia wolności". Jeśli ktoś nie wie czym to się różni, niech użyje przeglądarki, to nie boli. Może brzmi podobnie ale różnica jest ogromna.

  2. mówi się tylko o znieważeniu prezydenta, a pomija się fakt, że Robert F. został skazany również za posługiwanie się sfałszowanymi dokumentami. Chodzi o podrobione zaświadczenia lekarskie przedłożone na uczelni w celu przesunięcia sesji poprawkowej oskarżonego/studenta; oraz użycie dowodu osobistego własnego ojca w celu rejestracji domeny internetowej antykomor.pl. Nie wiem na ile wiarygodne jest tłumaczenie, że stało się to za jego zgodą. Śmiem wątpić i ten fakt przekonuje mnie, że pan Robert F. niewiniątkiem nie jest. Pewnie mój ojciec też przyznałby się do tego w celu ratowania mojej skóry, choć o komputerach i internecie nie ma zielonego pojęcia...

  3. Wyrok nie jest prawomocny - a więc na pewno będzie odwołanie obrony. Jaką ostatecznie karę poniesie oskarżony... dowiemy się w przyszłości. Sądzę że ostateczny wyrok będzie łagodniejszy.

  Żeby ktoś mnie źle nie zrozumiał, uważam że kara w tym procesie jest dość sroga, bo mimo że skazany nie pójdzie do tzw. "paki" to będzie musiał przepracować te 40 godzin miesięcznie w pracach społecznych. Można przyjąć że to są średnio 2 godziny dziennie w dni robocze (pn-pt). I potrwa to ponad rok.

  Z drugiej strony, jak karać za takie "występki"?
  To nie łatwa sprawa dla prokuratury, szczególnie po tragicznym ataku na biuro poselskie PiS w Łodzi i zabójstwo Marka Rosiaka blisko 2 lata temu. Agresja polityczna staje się powoli opętaniem...

 • manran

  Oceniono 33 razy 23

  A mafia pruszkowska wyszla na wolnosc po 6 latach procesu. Bandyci okazali sie niewinni. Ale wiadomo, nieudolny wymiar sprawiedliwosci dobrze sobie radzi tam, gdzie jest latwo skazac czyli studenta za zniewage, strasza pania za kradziez batona itp itd...

 • milorex10

  Oceniono 29 razy 21

  Również rowerzystów skazują bez większej zwłoki, nawet za prowadzenie roweru po głębszym kielichu. Do bandyty nie mają już takiej śmiałości, nie wiedzą jak skazać, trochę potrzymają i wypuszczają. Dla oszustów i bandytów w białych kołnierzykach, mają raczej wyroki w zawisach. Taki to już prawniczy biznes.

 • robi_99

  Oceniono 24 razy 10

  " A państwo znów zdało egzamin" Donald T.

 • arvelli_net

  Oceniono 22 razy 10

  ... czy podobna gierka ale z udziałem np. świętych z biblii była by także zabawna???... to proponuję "tfurcy" aby zrobił taką gdzie nie strzela się tylko goownem rzuca np. w Obraz Jasnogórski... i jakie stanowisko zabierze wtedy pan redaktor?

 • marek-wait

  Oceniono 16 razy 10

  SUKCES ABW !!!! Zadziwia mnie rola ABW. PRZECIEŻ PARĘ LAT TEMU DOTARŁY DO NICH INFORMACJE O WYCZYNACH MORGAN NA WIG20 I POTEM OPCJACH!!! Czekałem na konkluzje. Bezskutecznie. No, ale przekręty na kontraktach terminowych i opcjach wymagały pewnej cechy, która w ABW nie jest znana. Nazywa się to INTELIGENCJA! Niestety zachowali się na własnym poziomie, jak typowe esbeckie pomioty. Nalot i złapali satyryka. To ich sukces, rzekomo z dbałości o bezpieczeństwo. DNO !!!

 • wandateresa1

  Oceniono 21 razy 9

  NIECH p. Gmyz nie mówi okrytyce,ani o zartach to było ODRAZAJACE i UWLASZCZALO każdemu NIE TYLKO Prezydentowi,,,,,,odrazające chamstwo ta strona ,,,prócz tego gość fałszował dokumenty i nimi się posługiwał,w/g mnie to pseudostudent,,,za głupstwo ścigali bezdomnego bo obraził MAJESTAT Lecha Kaczyńskiego ,,,,,pisowska prasa użala się również nad kibolami------fundowała im autobus by jeżdzili za premierem Tuskiem i straszyli ..

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX