Michał Kamiński w PO? "Przeszedł dużą ewolucję". Naprawdę? [GŁOSUJ]

Kilka dni temu b. spin doktor PiS-u Michał Kamiński zorganizował w Parlamencie Europejskim wystawę, nad którą patronat objął prezydent Bronisław Komorowski. - Michał przeszedł dużą ewolucję, oczywiście na lepsze - przyznaje europoseł Krzysztof Lisek, który był jednym z gości wystawy "Kolory prawosławia".
O szczegółach organizacji wystawy pisze "Newsweek": "Podczas inauguracji ekspozycji 'Kolory prawosławia' (jej autorem jest stowarzyszenie OrthNet) były szef PE Jerzy Buzek wygłosił przemówienie, a doradca prezydenta Aleksander Sosna odczytał list napisany przez prezydenta. Obecnych było też kilku eurodeputowanych PO i PSL. (...) Szczegóły patronatu Kamiński ustalał na wysokim szczeblu. Rozmawiał w tej sprawie m.in. z szefem Kancelarii Prezydenta Jackiem Michałowskim. W efekcie Bronisław Komorowski napisał list, w którym wyraził swoje uznanie dla 'osób, które przyczyniły się do zaprezentowania wystawy () w Brukseli'. Czyli dla Kamińskiego."

Kamiński, podobnie jak np. Roman Giertych, od dawna coraz bardziej zbliża się do Platformy. Wg kuluarowych informacji, doradzał PO w kampanii wyborczej, nie przepuszcza też żadnej okazji, by pochwalić rządzącą partię. Jedną z nich była wydana w tym roku książka "Koniec PiS-u", w której ostro zaatakował swojego byłego szefa Jarosława Kaczyńskiego i jego otoczenie. Spekulacje o jego dołączeniu do Platformy będą coraz częstsze, bo wiosną przyszłego roku odbędą się wybory do europarlementu, a Kamiński startując z listy PJN ma bardzo małe szanse na mandat.

Sam zainteresowany unika wypowiedzi nt. tego, czy Platforma mogłaby go przygarnąć. - Nie ukrywam: jestem bardzo zadowolony, że tylu polityków obozu rządowego zaszczyciło wystawę obecnością - mówi "Newsweekowi".

Kamiński polityczną karierę rozpoczął w skrajnie prawicowym NOP, posłem został po raz pierwszy w 1997 roku z ramienia AWS. Od 2002 do listopada 2010 działał w PiS, gdzie najpierw zasłynął z gorącego poparcia, jakiego udzielił gen. Augusto Pinochetowi, potem - ze swoich zdolności spin doktorskich. To m.in. dzięki prowadzonym przez duet Kamiński-Bielan kampaniom Pis i Lech Kaczyński dwukrotnie pokonali PO w 2006 roku. Kamiński pracował później m.in. w kancelarii prezydenta Kaczyńskiego, w 2009 roku został po raz drugi wybrany do PE.

PO powinna przygarnąć Michała Kamińskiego?
Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (15)
Michał Kamiński w PO? "Przeszedł dużą ewolucję". Naprawdę? [GŁOSUJ]
Zaloguj się
 • ojciec.scholastyk

  Oceniono 9 razy 9

  "... Michał przeszedł dużą ewolucję..."...
  ..aż się boję że jak tempo tej ewolucji nie wyhamuje to na wiosnę Misiek wstąpi do Ruchu Palikota...albo i SLD..

 • ciemnyludd

  Oceniono 7 razy 7

  Każdy PRZECHODZI EWOLUCJĘ, kiedy ktoś może mu DAĆ WIĘCEJ.... Tylko nie nazywajmy tego POGLĄDAMI...

 • robert9998

  Oceniono 8 razy 6

  Pan europoseł Michał Kamiński ,który z PiS przechodzi do PO już nie zdziwi.
  Rzadko kto uwierzy ,że poseł Michał Kamiński przeszedł ewolucję osobowością i zmienił poglądy. Przykre jest to,że ludzi takich jak poseł Kamiński w polityce jest mnóstwo, typ karierowicza ,zasad barak.
  Skoro Platforma Obywatelska przytuliła Romana Giertycha, to nie sprawi problemu przytulenie do serca przez premiera Tuska Michała Kamińskiego.

 • przybysz212

  Oceniono 9 razy 5

  "Nawrócony" MK? Raczej strach przed "wypadnięciem z politycznego obiegu" i utratą ciepłej posadki w europarlamencie. Karierowicz i oportunista.

 • uszatek_2

  Oceniono 4 razy 4

  ...."wędrówka za nowym żerowiskiem" - to najlepsze określenie zamysłów i dążeń tego obrzydliwego pajaca.Wczoraj w ten sposób w znakomity sposób zilustrował tę sytuację internauta o nicku "ateista". Gratulacje...

 • atleista

  Oceniono 4 razy 4

  Ewolucja to proces polegający na rozwijaniu i zmianie pewnych cech. W tym przypadku można mówić co najwyżej o migracji, czyli wędrówce za nowym żerowiskiem.
  W przypadku Kamińskiego jestem nawet skłonny stwierdzić, że mamy do czynienia z procesem odwrotnym do ewolucji. Ktoś, kto najpierw kłaniał się Pinochetowi i Kaczyńskim, a teraz Tuskowi, musi ewidentnie cierpieć na zanik kręgosłupa.

 • czytelnik52

  Oceniono 3 razy 3

  A wszystko po to, by nie zabrakło na cygara!!!!
  Gnida!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • alien0

  Oceniono 5 razy 3

  Michał ewoluował - Przestał pluć na PO (bo ta partia w przyszłości może zapewnić mu środki do życia), a zaczął na PIS ( bo dzięki tej partii środków do życia już nie otrzyma).....ewolucja polityka :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX