"Kaczyński wskoczył w lukę, którą zrobił rząd". PO musi wyciągnąć wnioski

Zdaniem senatora Marka Borowskiego PiS zyska na zorganizowaniu debaty ekonomicznej. - Ludzie zobaczyli, że jest partia polityczna, która zbiera fachowców i ich słucha. Wydaje mi się, że PO musi wyciągnąć wnioski - mówił w TOK FM. Bo wg Borowskiego błędem rządu jest brak debat o ważnych problemach kraju. - Kaczyński wskoczył w tę lukę.
Marek Borowski uważa, że największą zaletą poniedziałkowej debaty jest to, że się w ogóle odbyła. - W dzisiejszych czasach nie cierpimy na nadmiar debat ekonomicznych. Może więc to zjawisko zacznie coś pozytywnego - mówił w "Poranku Radia TOK FM".

Senator nie ma wątpliwości, że PiS zrobił to, co powinien regularnie robić rząd. Bo gabinet Donalda Tuska nie rwie się do dyskusji o problemach kraju. Merytorycznych dyskusji. - Nie chodzi o to, żeby się politycznie smagać, tylko przedstawiać Polakom rzetelny stan faktyczny i wyciągać wnioski - uważa Borowski.

Według gościa TOK FM Prawo i Sprawiedliwość dobrze wykorzystało tę słabość rządu. - Kaczyński wskoczył w tę lukę, zebrał ekonomistów. Ludzie nagle zobaczyli, że jest partia polityczna, która zbiera fachowców i ich słucha. Wydaje mi się, że PO musi wyciągnąć wnioski - stwierdził senator niezależny.

Jak podkreślał Marek Borowski, pochwały należą się liderowi PiS także dlatego, że w czasie debaty w PAN praktycznie nie rozmawiano o tym, co miało być najważniejsze. Czyli o propozycjach zgłoszonych przez prezesa Kaczyńskiego w jego gospodarczym expose.

- Jedyny prof. Gomułka powiedział, że te propozycje rozbijają kompletnie finanse państwa i nie tędy droga. A pozostali ekonomiści mówili o sprawach, które im na sercu leżały. Kaczyński dokonał sprytnego manewru. Najpierw zapowiedział, że będzie dyskusja o jego programie. A potem była rozmowa o wszystkim, tylko nie o tym programie - powiedział gość "Poranka Radia TOK FM".

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (51)
"Kaczyński wskoczył w lukę, którą zrobił rząd". PO musi wyciągnąć wnioski
Zaloguj się
 • scurvy.seen

  Oceniono 17 razy 11

  Posłuchajcie co mówił prof.Modzelewski!Włos się jeży na głowie.Społeczeństwo-nie tylko polskie-żyje w matriksie i nie ma pojęcia co się na prawdę wokół nich dzieje!

 • stix

  Oceniono 53 razy 11

  Program gospodarczy Tuska:
  1.Podwyższanie podatków i tym samym inflacji.
  2.Podwyższanie wydatków i tym samym długu.
  3.Żebranie w Brukseli.

 • remo29

  Oceniono 31 razy 11

  > jest partia polityczna, która zbiera fachowców i ich słucha

  Ta sama partia na tle fortepianu i Szopena gadała ludzkim głosem do braci Rosjan. Nie chcę pana martwić, ale kupił pan drugi raz to samo, panie Borowski.
  --
  parada karzełków

 • adalbert.13

  Oceniono 50 razy 10

  Jak już, to wystawił kaprawy łeb z pisowskiego szamba.
  I wszyscy się rozpływają nad roztropnością i mądrością politykiera.
  Jakby nie pamiętali, że to wszystko już było i po chwili jakiejś tam refleksji
  zacznie się na nowo dance macabre na trumnach podparty kościelna mafią.

  Tylko wadza i tylko dla zemsty!

  Troska o kraj... phi komu to potrzebne!? Fanaberie i fistaszki.

 • jo_laska_nebeska

  Oceniono 43 razy 7

  "Kaczyński wskoczył w tę lukę, zebrał ekonomistów. Ludzie nagle zobaczyli, że jest partia polityczna, która zbiera fachowców i ich słucha. Wydaje mi się, że PO musi wyciągnąć wnioski - stwierdził senator niezależny."

  "Jak podkreślał Marek Borowski, pochwały należą się liderowi PiS także dlatego, że w czasie debaty w PAN praktycznie nie rozmawiano o tym, co miało być najważniejsze. Czyli o propozycjach zgłoszonych przez prezesa Kaczyńskiego w jego gospodarczym expose. "

  Nie ma debat o ekonomii? Prawdziwa debata była w Krynicy. A to co nam zaserwował Kaczyński to zwykły cyrk. Zebrał "głośnych" ekonomistów by (tak było zapowiadane) rozmawiali o programie PiS-u. Miałoby to sens. Ale tak nie było! To był akademicki wykład na temat ekonomii OGÓLNIE. Każdy miał wreszcie okazję przedstawić publicznie (nie tylko na sali wykładowej) swoją wizję ekonomii. Jeden przez drugiego przekonywał, że to jego wizja jest dobra. Nie było nic z czego Rząd mógłby skorzystać! Mogli jedynie studenci. Wszystko było ogólne, oderwane od obecnej REALNEJ sytuacji kraju. Dziwię się tym wszystkim głosom, że Kaczyński zrobił coś genialnego. W sensie PR rzeczywiście to mu się udało (ciekawe na jak długo). Merytorycznie był to bubel. I takie dyskusje wcale nam - zwykłym zjadaczom chleba - nie są potrzebne. Co nas obchodzi co dany ekonomista sądzi o ekonomii ogólnie? Co to jest ekonomia wystarczy zajrzeć do słownika. My chcielibyśmy dowiedzieć się co POLSKA powinna zrobić by przejść przez kryzys!. Ja chciałabym się dowiedzieć o budżecie naszego Państwa! Bilans! Tak jak i domowy - tyle mam, tyle mogę wydać, co najpierw kupić, co odłożyć na "zaś". Co ugotować żeby było tanio a smacznie i zdrowo. Minister Rostowski mówił o tym dokładnie przedstawiając LICZBY! Jeśli mam 50 zł to nie idę kupić lodówki za 1600 zł. Proste i logiczne!
  Takie debaty dobre są na sali wykładowej by studenci pojęli wszystkie założenia ekonomii. Ale "taka debat" - która nie wiem czemu stała się hitem TV i niby wielkim zwycięstwem prezesa - wcale nie jest nam potrzebna. Nic nam nie powiedziała (oprócz poznania poglądów poszczególnych ekonomistów) , w niczym nie pomogła (np.w zrozumieniu co powinniśmy robić w czasie kryzysu!). Wysłuchaliśmy tylko... "o wyższości świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocą" w wykonaniu ekonomistów, z których każdy uważa, że jest pogląd jest tym naj..... I ma rację PO, że "takich debat" nie organizuje. Może zorganizować rozmowę min. Rostowskiego i KILKU ekonomistów gdzie będzie się omawiało budżet Państwa na podstawie danych Ministra i zastanawiało CO MOŻE POMÓC POLSCE - CO TRZEBA I MOŻNA ZMIENIĆ (W RAMACH BUDŻETU I OBECNEGO KRYZYSU!) Wiadomo, że z pustego i Salomon nic nie naleje.....

 • freejazzy

  Oceniono 34 razy 6

  "PiS to partia polityczna, która zbiera fachowców i ich słucha."
  Zbiera - tak. Słucha? To chyba żart... Na jakiej podstawie taki wniosek, panie senatorze?

 • jeszcze1.pl

  Oceniono 17 razy 5

  Dla platformy trgo typu konferencje sa nie do przyjecia.Platforma ma Tuska ktory wszystko wie i zadnych debat mu nie potrzeba.

 • amen-666

  Oceniono 19 razy 5

  Jak Donaldowi spece od piaru wyliczą, że PiSowi wzrosło, to Donald też zacznie zwoływać podobne debaty. I będzie je zwoływał co tydzień, żeby tylko mu rosło, oczywiście bez najmniejszego zamiaru przeprowadzania jakichkolwiek reform z wyjątkiem podwyżek haraczy dla tych, którzy nie są w stanie przyjechać do stolicy i palić opon.

 • cookies9

  Oceniono 6 razy 4

  >Kaczyński wskoczył w tę lukę.< Borowski

  Znowu udaje kogoś kim nie jest:-) - zatroskanym o losy kraju...hehe.Nawet na debacie ekonomicznej mówił o Smoleńsku. Prezesowi chodzi o rozliczenia z oponentami politycznymi - jego i jego zmarłego brata.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX