"Psychotyczna wizja" Kaczyńskiego: w poniedziałek interesuje się gospodarką, w sobotę "Obudź się Polsko!"

Jarosław Kaczyński tydzień zaczął debatą gospodarczą. A zakończy manifestacją pod hasłem "Obudź się Polsko!". Cezary Michalski tłumaczył w TOK FM, że prezes PiS nie cofnie się przed niczym, co pozwoli mu zrealizować cel: zdobyć władzę. - Nie jest człowiekiem głęboko religijnym, ale używa instrumentalnie religii. Nie jest aż tak zainteresowany ekonomią, ale wie, że czasami taki zwrot przynosi mu głosy - oceniał.
Poniedziałkową debatę PiS z ekonomistami zaliczono na konto sukcesów prezesa Prawa i Sprawiedliwości. To miał być kolejny krok, po gospodarczym expose polityka, który pokazywał nową twarz PiS - bez Smoleńska.

Ale już dzień po dyskusji o gospodarce Jarosław Kaczyński nie zawahał się wykorzystać sprawy

zamienienia ciała Anny Walentynowicz do walki politycznej. - Ci ludzie nie mogą być w polskiej polityce, bo to obraża najbardziej elementarne reguły życia w państwie i demokratycznym i praworządnym. A teraz z demokracją i praworządnością jest bardzo niedobrze - krytykował rządzących w TVP.

Prezes PiS zakończy tydzień udziałem w warszawskim marszu pod hasłem "Obudź się Polsko!". W manifestacji oprócz PiS weźmie udział Solidarność oraz zwolennicy mediów o. Tadeusza Rydzyka.

Dobre jest to, co przynosi głosy

Dla Cezarego Michalskiego swobodne żonglowanie poważnymi problemami gospodarczymi i sprawą katastrofy smoleńskiej nie jest zaskoczeniem. Bo skutecznie robi to od dawna, choćby dwa lata temu w czasie walki o prezydenturę.

Publicysta "Wprost" i "Krytyki Politycznej" nie wierzy też, że Jarosław Kaczyński jest w stanie zrezygnować z politycznego wykorzystywania katastrofy smoleńskiej do walki politycznej.

Bo gra toczy się o poparcie wyborców.- Moim zdaniem Kaczyński nie jest człowiekiem głęboko religijnym. Ale używa instrumentalnie religii i przynosi mu to głosy. Nie jest człowiekiem aż tak związanym emocjami rodzinnymi. Ale używa tego, bo przynosi mu to głosy. I nie jest aż tak zainteresowany ekonomią, jak by świadczyła jego wielogodzinna obecność w czasie debaty. Ale wie, że czasami taki zwrot przynosi mu głosy - wyjaśniał Michalski w "Poranku Radia TOK FM".

"Psychotyczna wizja"

Jeśli Jarosławowi Kaczyńskiemu uda się przekonać do siebie wyborców - zdobędzie władze. A to właśnie, jak tłumaczył Michalski, jest dla niego jedynym celem aktywności politycznej.

- On ma swój cel w czystej polityce. Uważa, że może posłużyć się każdym środkiem do realizacji tego celu. On uważa, że jest jedynym człowiekiem, który potrafiłby właściwie wykorzystać władzę. Jego zdaniem Tusk marnuje władzę. I Kwaśniewski marnował władzę. Nawet Leszek Miller, którego ceni stosunkowo najwyżej, marnował władze - wyliczał publicysta.

I podkreślał, że nie zgadza się z "psychotyczną wizją" polityki, jaką ma Jarosław Kaczyński.

Ale jak dodał, choćby wyniki wyborów prezydenckich z 2010 roku pokazują, że prezes PiS jest w stanie przekonać do siebie bardzo dużą grupę Polaków.

Przypomnijmy, że w walce o prezydenturę Kaczyński zdobył prawie 47 proc. głosów. Wybory wygrał Bronisław Komorowski, na którego głosowało ponad 52 proc. głosujących.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (30)
"Psychotyczna wizja" Kaczyńskiego: w poniedziałek interesuje się gospodarką, w sobotę "Obudź się Polsko!"
Zaloguj się
 • adalbert.13

  Oceniono 31 razy 29

  Nihil novi sub sole Żoliborza.
  Tylko pamiętam o jednym. To staraniem NRA nie wiem jaki jest stan psychopatyczny wodza.
  To NRA zmusiła ponoć niezawisłego sędziego do zmiany decyzji ponoć niezależnego sądu
  o skierowaniu go na badania specjalistyczne. Także ciszej nad tą (nomen amen) trumną.

  Wadza za wszelką ceny. I to nie wadza dla zabawy ino dla czystej zemsty. Już teraz na Narodzie.
  Tak mu dopomóż hierarchowie.

  Niewdzięczny Narodu powinien go okreslać mianem "podmiotu błogosławionego i chwalebnego,
  dogłębnie zranionego, który domaga się rekompensaty od reszty świata".

 • ciemnyludd

  Oceniono 29 razy 27

  Pomyłka przy zwłokach....TO JAK KROPLA WODY NA WYSYCHAJĄCEJ SMOLEŃSKIEJ PUSTYNI...

 • jo_laska_nebeska

  Oceniono 31 razy 27

  "- Moim zdaniem Kaczyński nie jest człowiekiem głęboko religijnym. Ale używa instrumentalnie religii i przynosi mu to głosy. Nie jest człowiekiem aż tak związanym emocjami rodzinnymi. Ale używa tego, bo przynosi mu to głosy. I nie jest aż tak zainteresowany ekonomią, jak by świadczyła jego wielogodzinna obecność w czasie debaty. Ale wie, że czasami taki zwrot przynosi mu głosy - wyjaśniał Michalski w "Poranku Radia TOK FM"."

  Bardzo trafna ocena p.redaktora. :-)
  Rano Jaruś robi wyliczankę.... którą maskę na dzień dzisiejszy przywdziać? Czego to się dla władzy nie zrobi....

 • tadek-1

  Oceniono 26 razy 24

  Jaroslawie Kaczynski, to ty wyslales brata na smierc. Maciarewicz panu w tym pomagal. Przegrany prezydent z przegranymi notowaniami nie byl wam potrzebny. Do wladzy za kazda cene, nawet za smierc brata.

 • szolotl

  Oceniono 24 razy 22

  A już miałem uwierzyć w jego zmianę. Widzę, że Kaczyński nie wysunął żadnych wniosków z dyskusji ekonomicznej. Miał być poważnym politykiem a robi z siebie błazna.

 • slmako

  Oceniono 18 razy 18

  Yarus tywladzy to w zyciu miec nie bedziesz. Wierp sie zdefekujesz szklem tluczonym ze zsiadlym mlekiem.
  Wybij se to zn tej durnej glowy. Pospaceruj se po parku albo idz na ryby.

 • alejagwiazd

  Oceniono 16 razy 12

  Jestem pewien, gdyby kaczor wiedzial ze to mu pomoze to poparlby i zwiazki partnerskie i in vitro i aborcje. Ten czlowiek po wladze poszedlby do samego lucyfera

 • costa3500

  Oceniono 19 razy 9

  Wszystkich dziwi zamienność nastrojów gnoma Jarusia ten żydowski bachor dla władzy i kasy jest gotów poświęcić Polskę

 • gtpress

  Oceniono 4 razy 0

  Jezus pracowal 6 dni, siodmego odpoczal.......

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX