Olejnik: Kopacz z bohaterki stała się wrogiem

Mam wielki szacunek dla Ewy Kopacz, która pomagała rodzinom w identyfikacji ciał. Niektórzy nie mieli siły, żeby zmierzyć się z tą wielką tragedią - pisze w dzisiejszej ?Gazecie Wyborczej? Monika Olejnik.
- Z bohaterki Ewy Kopacz, która była silniejsza od mężczyzn, stała się wrogiem, nie tylko dla wyznawców religii smoleńskiej. Dolała paliwa do sobotniej manifestacji "Obudź się Polsko" - pisze w najnowszym wydaniu "Gazety Wyborczej" Monika Olejnik komentując najnowsze doniesienia o tym, co działo się w Moskwie po katastrofie. Kopacz mówiła: Uwierzyłam, że przekopywano ziemię w Smoleńsku.

- Kopacz, zamiast brnąć i plątać się, powinna powiedzieć przepraszam, tak jak to uczynił ks. Henryk Błaszczyk - uważa Monika Olejnik.

Była minister zdrowia, a obecnie marszałek Sejmu już to zrobiła. - Jeśli komukolwiek z powodu mojej niezręczności czy jakiegokolwiek uchybienia stała się krzywda, przepraszam - dodała.

Dziennikarka dodaje, że wielu członków rodzin ofiar nie było w stanie zejść do prosektorium i zobaczyć, co się stało z ich bliskimi. - Znam przypadek, kiedy jedna z wdów poprosiła Ewę Kopacz, żeby za nią zidentyfikowała ciało męża, teraz oskarża ją o zdradę i nie ma pewności, czy w grobie leży jej mąż - pisze Olejnik.

Ocenia też, że PiS "w obrzydliwy sposób wykorzystuje katastrofę smoleńską". - Były wiceminister sprawiedliwości Andrzej Duda grzmi, że Ewa Kopacz odpowiada za zbrodnię w Moskwie. Trzeba ważyć słowa. Trzeba mieć dużo złej woli, żeby za zamianę ciał winić Ewę Kopacz - ocenia

Cały komentarz dziś w "GW".

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (31)
Olejnik: Kopacz z bohaterki stała się wrogiem
Zaloguj się
 • przybysz212

  Oceniono 28 razy 20

  Mam dość wojny smoleńskiej i jej poszczególnych bitew i starć! Mam dość religii smoleńskiej! Mam dość wojny polsko-polskiej, dość awantur politycznych, braku klasy politycznej z prawdziwego zdarzenia, braku prawdziwych debat politycznych! Mam dość!!!

 • ciemnyludd

  Oceniono 30 razy 18

  Ani premier Tusk, ani pani Kopacz nie powinni nikogo przepraszać...Przegrany PIS, z twarzą Kaczyńskiego, Hofmana, czy Błaszczaka już nigdy nie wygra żadnych wyborów.....Dlatego wywija KAŻDĄ BRZYTWĄ którą uda mu się znaleźć, najlepiej w przerzucaniu się zwłokami, skoro nie dało jej się znaleźć w EKONOMII....Trzeba nie było wiać z Moskwy jak to zrobił Macierewicz, ale tam pojechać i WSPÓŁPRACOWAĆ z Rosjanami w identyfikacji zwłok AŻ DO SKUTKU kiedy był na to czas. Mam szacunek dla pani Kopacz za to co wówczas robiła na miarę swoich możliwości...

 • faustus55

  Oceniono 16 razy 14

  ....a za rok odwiedzi ziemię wielka Kometa :))
  przed nami sezon narciarski, potem znowu wiosna i lato; zapachy, dziewczyny, muzyka...pięknie przemijamy.
  niektórzy nigdy tego nie dostrzegą- patrzą tylko w ziemię pod stopami...a nawet pod :)
  kto tam rusza lewą??...jutro marsz! tylko prawą!! ;))

 • loretta75

  Oceniono 15 razy 11

  Ludu, mój ludu, zaczyna się festiwal cmentarnych spektakli, odkopywania, wampirycznego czerpania z umarłych. Szkoda tych, którzy nie żyją, cały czas obecni w 2 światach- PISowym i wiecznym.
  A Kopaczowa powinna wiedzieć, co mówi albo nie mówić nic.

 • 22hanna

  Oceniono 18 razy 10

  ZA CO MA PRZEPRASZAĆ, NO ZA CO?. Jak Wy byście się zachowali w takiej sytuacji? Pani Kopacz. zachowała się jak człowiek, po prostu. Odczepcie się już od tej sprawy.

 • jaola59

  Oceniono 13 razy 9

  Gdzie byli ci wszyscy grzmiacy dziś na panią Kopacz?Czy ktoś by zabronił Macierewiczowi,Błaszczakowi,czy innemu pisiorowi BYĆ TAM,PILNOWAĆ,SPRAWDZAĆ,KONTROLOWAĆ trumny,trupy,tabliczki z nazwiskami,czy co tam jeszcze by chcieli.NIE BYŁO NIKOGO Z NICH w MOSKWIE ANI SMOLEŃSKU!!!!Więc teraz NIE MAJĄ PRAWA PLUĆ na tych,którzy tam byli,wzieli na siebie ogromny ciezar,tak jak Pani Kopacz.

 • fujiyama

  Oceniono 25 razy 5

  Kopacz nie można za nic winić. Ona jest przecież była tylko urzędnikiem, a oni są w Polsce BEZKARNI.
  To że coś zrobią to ich dobra wola i litość dla petenta.

 • cichy_kurt

  Oceniono 6 razy 4

  Koniec z biadoleniem o Smoleńsku ludzie chcą żyć a nie słuchać co dzień o tragicznym wypadku sprzed dwóch lat który został już omówiony na wszelkie możliwe sposoby

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX