Ekspert: PiS zyskało. Pokazało się jako partia, która ma pomysły i siłę

- Prawo i Sprawiedliwość zyskało politycznie dzięki wczorajszemu marszowi w Warszawie - mówi politolog dr Bartłomiej Biskup. - Pokazało się jako partia, która nie tylko krytykuje rząd, ale także ma swoje pomysły na zmiany w Polsce - dodaje.
- (Marsz - red.) to kolejne działanie, które sprawia, że ta partia (PiS - red.) wydaje się proponować różne rozwiązania, mniej czy bardziej dyskusyjne i za którą stoi siła społeczna - uważa politolog.

Kilkadziesiąt tysięcy osób przeszło wczoraj ulicami stolicy w marszu "Obudź się Polsko". Protestowali przeciwko złej, ich zdaniem, sytuacji ekonomicznej i społecznej w Polsce, a także przeciw nieprzyznaniu Telewizji Trwam koncesji na nadawanie na platformie cyfrowej. Wśród manifestujących byli wyborcy PiS i Solidarnej Polski, słuchacze Radia Maryja i członkowie Solidarności. ZOBACZ ZDJĘCIA >>

Część protestujących związanych z Solidarnymi 2010 na kilka godzin zablokowała siedzibę Telewizji Polskiej przy placu Powstańców Warszawy.

Protestowali przeciwko, ich zdaniem, nieobiektywnym informacjom, pojawiającym się w telewizji publicznej. Prawicowi dziennikarze Tomasz Sakiewicz i Wojciech Reszczyński zarzucali telewizji cenzurę i kłamstwo. Solidarni 2010 rozbili przed siedzibą TVP miasteczko namiotowe.

Biskup: Solidarni mogą się PiS przydać

Bartłomiej Biskup podkreśla, że choć liderzy Prawa i Sprawiedliwości nie odnieśli się do wydarzeń przed siedzibą TVP, to organizatorzy tamtejszej pikiety mają ich pełne poparcie. Politolog argumentuje, że PiS i Solidarni 2010 to w tej chwili dwie różne grupy, ale wywodzące się z podobnych środowisk.

- Myślę, że to zostało strategicznie rozegrane. Solidarni mogą się PiS przydać, ale zawsze można powiedzieć - to nie my, to inna grupa - mówi dr Biskup w rozmowie z Polskim Radiem.Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (45)
Ekspert: PiS zyskało. Pokazało się jako partia, która ma pomysły i siłę
Zaloguj się
 • krukpl

  Oceniono 14 razy 14

  Ekspert: PiS zyskało. Pokazało się jako partia, która ma pomysły i siłę

  mam wątpliwości o trzeźwość umysłową tego niby eksperta a że politolog nie znaczy od razu że ma racje i tak jest to po prostu jego zdanie a że nie poparł żadnymi sensownymi dowodami są to jego luźne prywatne nadzieje może sympatyk pisu ?

 • jezierskiadam

  Oceniono 13 razy 13

  Ten marsz to klęska J. Kaczyńskiego.
  Nie dlatego, że się nie udał. Bo powiedzmy, że się udał. Zainwestowano ogromną ilość pieniędzy w przywiezienie ludzi do Warszawy i ludzie przyjechali.
  Klęska Kaczyńskiego polega na tym, że LICZYŁ ON NA O WIELE WIĘCEJ. Więcej ludzi i więcej efektów.

 • kiki_pawelek

  Oceniono 14 razy 12

  I jakie sa te pomysly na zmiany w Polsce, ktore poznalizmy dzieki temu marszowi..?

 • przybysz212

  Oceniono 13 razy 11

  "WYDAJE SIĘ proponować różne rozwiązania" - tu leży pies pogrzebany. Pozory.

 • jo_laska_nebeska

  Oceniono 12 razy 10

  "Ekspert: PiS zyskało. Pokazało się jako partia, która ma pomysły i siłę".....

  Siłę? Nie. PiS nie ma siły - to znaczy jakąś tam niewielką - w granicach 20-25% W CAŁEJ POLSCE. Gdyby tak w marszu maszerowali tylko ci z Sali Kongresowej, to byłaby ich garstka. Jaruś "kupuje" sobie obietnicami i Rydzyka i Dudę. Dzięki jednym i drugim marsz wyglądał tak jak wyglądał. Dzięki nim zwieziono do Warszawy ludzi, Jaruś tylu by nie sprowadził. Ale... kiedyś przyjdzie czas zapłaty za to poparcie. Załóżmy, że zdobywa władzę... co DA DUDZIE i jego związkowi? Co da tym ludziom z tego co obiecał? W dobie kryzysu... braku kasy... przy powiększającym się bezrobociu.. upadających firmach? Da podwyżki? Stworzy nowe stanowiska pracy? Zniesie podatki? Da mieszkania? Da dodatki???..... A co da Rydzykowi? Miliony na budowę świątyni? Jednej a może i kilku? A co będzie jeśli NIE BĘDZIE MIAŁ Z CZEGO DAĆ?
  I wreszcie co zrobi kiedy ci wszyscy oszukani wyjdą na ulicę - nie w POPARCIU WODZA, ale PRZECIW NIEMU? Naśle ABW, CBŚ, Policję, Żandarmerię do pałowania?? Co z "demokracją"? Teraz tym ludziom "źle - bo brakuje demokracji i wolności słowa"... Czy PiS-owcy o tym już pomyśleli, czy też tak mocno i głupio wierzą Jarusiowi....
  Jaruś i pomysły.... tylko na DAM (teraz).. a POTEM? Z pustego i Salomon... itd. Zadłuży nas jeszcze więcej? No ale KTO NAM POŻYCZY?? I z czego potem to oddać? Marzy przecież, że jego premierostwo ma trwać latami... zdąży pożyczyć ale i będzie musiał spłacać długi!
  Ludzie oszukani nie przebierają w środkach walki.. najprostsze to butelki z benzyną i grabienie wszystkiego dookoła... Związki urosną w siłę i zgotują zemstę.. taką prawdziwą - a jak widzieliśmy - potrafią się zorganizować. A jakie będziemy mieli znaczenie za granicą? ....
  Ten wielki, mądry strateg i polityk, to tylko mały człowieczek - bez żadnych zdolności - ani politycznych (tej prawdziwej polityki) ani ekonomicznych - bo się na niej zupełnie nie zna.... I wreszcie odejdzie w niebyt w hańbie, którą tak straszy innych... Ale co się nacierpimy MY POLACY... tego nam nikt prędko nie nie zmieni. Będą płynęły lata, a my będziemy znowu w PRL.....
  Czy ci wszyscy ludzie w pochodzie zdają sobie z tego sprawę? Czy takiego "zbawienia" oczekują?
  NIGDY WIĘCEJ PiS-u!!!! Rzeczywiście.. OBUDŹ SIĘ POLSKO!

 • costa3500

  Oceniono 14 razy 10

  Na jakich pigułkach bazuje ten ekspert w zasadzie na tą manifestację złożyły się trzy ugrupowanie;PiS banda półgłówków,solidarność banda nierobów i mohery wielbiące tego czarnego degenerata w sumie około 50-40 tys.a nie dwieście.

 • pannamarianna777

  Oceniono 11 razy 9

  "PIS zyskało politycznie"

  Panie ekspercie, a co zyskałam JA, obywatelka Polski prowincjonalnej?
  Co z tych marszów, okrzyków, transparentów mam ja?
  Gdzie jest mój zysk jako obywatelki.
  Bo PIS nie ma znaczenia. Ważne dla mnie ile wydam na leki, na ogrzewanie, na warzywa.
  Co JA obywatelka z wątpliwej jakości przemarszu będę miała.?
  Więc panie ekspercie doucz się, bo korzyści z działań jakiejkolwiek partii powinien mieć obywatel/ka
  i tak ekspercko dobrze by było oceniać.
  Dla mnie, za pieniądze z podatków, paru nieudaczników stara się przekonać OBYWATELI o swoich
  nadzwyczajnych, cudownych możliwościach.
  Ktoś tam dał się nabrać. Jeden nabrany to pan ekspert, bo ja prowincjuszka NIE

 • klara551

  Oceniono 10 razy 8

  Ekspert pokazał tylko,że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Gdyby pisowa manifa osiągnęła rozmiary choćby owsiakowej orkiestry/przepraszam pana Owsiaka,i orkiestrowiczów za porównanie ale nie ma innej możliwości/ to wtedy można by powiedzieć,że Kaczyński ma rację. A tak ? Jednorazowy zjazd nie wiem za czyje pieniądze,koszt ot choćby tych wszystkich flag,emblematów,ekranów,nagłośnienia ,transportu. I.le to kosztowało.Ilu potrzebującym te pieniądze by pomogły. To coś to był taki Kaczyńskiego odpowiednik pochodu pierwszomajowego,raz na rok. I nawet była trybuna oficjeli i orkiestra grała i flagi i hasła i uwielbienie dla woda było.

 • lolantypopulista

  Oceniono 9 razy 7

  swoja droga patrzcie, kasy nie ma bieda wszedzie i narzekanie pokurcza obesranca zaklamanego - pytanie ile to kartoflana kopio nieudacznika eŚPe wydales na impreze, te banery, flagi itd. Duren klamczynski

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX