Lis: Kaczyński z Kopacz robi diablicę. Chce ją odhumanizować, by ją zdeptać

- Nie o władzę mu przede wszystkim idzie, lecz o zemstę - tak Tomasz Lis opisuje w ?Newsweek? polityczną strategię Jarosława Kaczyńskiego. Zdaniem dziennikarza, logika zemsty prowadzi do odhumanizowania przeciwników i totalnej politycznej wojny. - Marszałek Kopacz trzeba uczynić diablicą, oszustką, która popełniła zbrodnię - pisze Lis.
Tomasz Lis w felietonie "Nienawiść do grobowej deski" stawia tezę, że Jarosław Kaczyński w swoich politycznych działaniach nie kieruje się, jak zwykły polityk, chęcią zdobycia władzy, tylko chęcią zemsty. - Przecież nie o władzę mu przede wszystkim idzie, lecz o zemstę. Władzy chce tylko o tyle, o ile jej posiadanie okaże się niezbędne, by zemsty dokonać - pisze redaktor naczelny tygodnika.

Logika zemsty wymaga, by legitymizować przeciwnika, w tym wypadku polski rząd. By przedstawić sytuacja na scenie politycznej nie jako zwykłą walkę polityczną, ale "stan nadzwyczajny". - Władza nie może być niekompetentna, musi być z nieprawego łoża. Władza nie może popełnić błędów, władza musi z premedytacją popełniać akty bezeceństwa. Rząd nie może być niesprawny, musi być niepolski. Premier nie może być nieudacznikiem, musi być zdrajcą, uzurpatorem, wykonawcą polityki Putina, namiestnika - wylicza Lis.

"Odhumanizować Kopacz"

Lis dowodzi następnie, że w tej zdeformowanej polskiej polityce, PiS zrobił z Tuska nie "konkurenta politycznego", tylko "wroga absolutnego, który zasługuje na polityczną anihilację". To samo dotyczy jego współpracowników. - Marszałek Kopacz trzeba uczynić diablicą, oszustką, która popełniła zbrodnię. Trzeba ją odhumanizować, by ją zdeptać - pisze Lis.

Redaktor naczelny "Newsweeka" twierdzi, że taki podejście prezesa PiS prowadzi do niekończącej się politycznej wojny. - Pokój, czy rozejm zawiera się z wrogiem. Nie można go zawrzeć z potworem. Potwora trzeba unicestwić - tak Lis opisuje wojenną logikę PiS. Sugeruje też, jaki może ona mieć finał: "Domniemana zniewaga krwi wymaga. (...) A gdy narzędziem wojny są groby i trumny, finałem może być tylko grób".

Czytaj więcej w dzisiejszym wydaniu "Newsweeka" >>

Czy twoim zdaniem Jarosław Kaczyński kieruje się tylko zemstą w swoich działaniach politycznych?
Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (18)
Lis: Kaczyński z Kopacz robi diablicę. Chce ją odhumanizować, by ją zdeptać
Zaloguj się
 • zorn.gottes

  Oceniono 24 razy 16

  nikt nigdy nie wie, czy ten szczerbaty psychopata właśnie odstawił prochy, jest pod ich wpływem, czy może wręcz przedawkował. jego obecna zmiana wizerunkowa nie potrwa długo, podobnie jak ta, gdy nagle pokochał braci moskali.
  tego mutanta trzeba niezwłocznie izolować, bo gotów jeszcze z pomocą pisowych idiotów i radiomaryjnych ciemniaków, wywołać III wojnę światową.
  szaleńców należy traktować poważnie.

 • ciemnyludd

  Oceniono 21 razy 13

  Kaczyński tak chorobliwie i irracjonalnie nienawidzi Tuska oraz całej formacji politycznej która mu zabrała WŁADZĘ, jak nie przymierzając Hitler ŻYDÓW... Nie posuwam się tutaj do żadnych analogii poza dwiema: 1) obsesje bywają przyczyną upadku przywódców...2) zdolny przywódca z ogarnięty obsesją może "zadołować" CAŁY NARÓD...

 • arvelli_net

  Oceniono 14 razy 6

  ... kaczyński po prostu... KOBIET NIE LUBI... a POLACY nie lubią kaczyńskiego :)

 • citaobscura

  Oceniono 2 razy 2

  ***
  Zamienić 'Kaczyński' na 'Lis'
  i 'Kopacz' na 'Kaczyński'

  od razu tekst staje się bardziej realistyczny ;-)

  ***

 • maciej.wyborcza

  Oceniono 8 razy 2

  A to jest humanitarne?: Skazanie studenta za sarkazm wobec władzy
  A to jest humanitarne?: Bankurctwa deweloperów przy autostradach
  A to jest humanitarne?: Ucieczka milionów uchodców polskich na zachód
  A to jest humanitarne?: Niesprawiedliwie mniejsze dopłaty dla polskich rolników z UE
  A to jest humanitarne?: Zmniejszenie funduszy spójności EU dla Polski
  A to jest humanitarne?: Najwyższe ceny gazu w UE
  A to jest humanitarne?: Afera taśmowa w PSL
  A to jest humanitarne?: Amber Gold
  A to jest humanitarne?: Kłamstwa Kopaczowej
  A to jest humanitarne?: Porażka Sportowa na ME 2012
  A to jest humanitarne?: Katastrofy kolejowe

 • romp6

  Oceniono 17 razy 1

  Przy zamianie ciał, oburzenie jest w 100% uzasadnione.
  Panie Lis , gdyby ktoś panu i podobnie myślących do pana, zrobiono psikusa. Zwłoki przodków i osób bliskich, wykopana i wywieziono po cmentarzach w całym kraju, z dopiskiem na grobie - a teraz szukaj kości przodka, może uważasz że nic się nie stało.
  Gdyby zrobione takie świństwo z matką Tuska, zamieniając ciała , to wszystkie media mainstreamowe dostawały by szału , z oburzenia.
  Tuska na czele, przed każdym w sutannie czy habicie.
  PiS i PO łączy to ,ze służą klerowi jak psy przy budzie.
  PO i PiS przeciw prawom kobiet , całkowity zakaz aborcji.
  PO i PiS chcą wprowadzić całkowity zakaz sprzedaży środków antykoncepcyjnych, dla kobiet i mężczyzn(prezerwatyw). Inicjatorem tego jest poseł PO Zalek.
  PO i PiS przeciw związkom partnerskim!
  PO i PiS przeciw in vitro !
  Teraz jeszcze więcej kasy dla kleru,ku chwale pedofilów z Watykanu i nie tylko.

 • xxx11_w

  Oceniono 17 razy -7

  zaś ten parch.

 • kapitan_siekacz

  Oceniono 19 razy -11

  Lisa napędza wybujałe narcystyczne ego zranione niespełnioną żądzą zostania prezydentem. Ktoś go bardzo skrzywdził zgłaszając jego kandydaturę, od tego czasu resentyment Lisa przybiera na sile.

 • zdzisek1949

  Oceniono 25 razy -11

  Znowu ten SyfiLis.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX