Absolwent ekonomii, doktorat z socjologii, niedoszły poseł z listy UW [SYLWETKA PROF. GLIŃSKIEGO]

Piotr Gliński, socjolog, były szef Polskiego Towarzystwa Socjologicznego, stypendysta Forda i niedoszły poseł jest kandydatem PiS na premiera.
Piotr Gliński urodził się w 1954 roku w Warszawie. Jest socjologiem Instytutu Filozofii i Socjologii PAN oraz Kierownikiem Zakładu Socjologii Struktur Społecznych na Uniwersytecie w Białymstoku. W 1978 roku obronił pracę magisterską z ekonomii pt. "Stosunki konsumpcji a aktualny model konsumpcji". W roku 1990 roku był stypendystą Fundacji Forda.W latach 2005-2011 pełnił funkcję przewodniczącego Polskiego Towarzystwa Socjologicznego. W drugiej połowie lat 90. działał w Wyborczej Koalicji Liderów Ekologicznych, z jej ramienia kandydował bez powodzenia w wyborach parlamentarnych w 1997 z listy Unii Wolności. W 2011 prezydent Bronisław Komorowski odznaczył go Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Gliński: Staczamy się w otchłań

Co Gliński mysli o Tusku i współczesnej Polsce? W wywiadzie dla Niezależna.pl z lipca stwierdza, że "formacja rządząca to ludzie, którzy są w stanie sprzedać własny honor, aby utrzymać się przy władzy".

- Staczamy się powoli w aksjologiczną otchłań. Może to nas doprowadzić do dyktatury, uzależnienia od obcego mocarstwa albo strasznego kryzysu cywilizacyjnego, gdy nasze elitki uciekną gdzieś do swoich podatkowych rajów, a nas zostawią w tym całym bajzlu - mówił.

Stwierdził również, że "jest przerażony stanem naszego państwa". - Ale czy sobie obecnej sytuacji nie wyobrażałem? Obserwując wydarzenia polityczne od wielu lat, będąc świadkiem zupełnej przemiany ludzi z obozu władzy - niektórych zresztą kiedyś dobrze znałem, przyjaźniłem się z nimi nawet - mogę stwierdzić, że nic mnie już nie zaskakuje. Oni dawno przeszli już na drugą stronę. W sensie moralnym przede wszystkim. Cel - naga władza - uświęca rzeczywiście wszystkie środki - powiedział prof. Gliński w rozmowie z Niezależna.pl.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (33)
Absolwent ekonomii, doktorat z socjologii, niedoszły poseł z listy UW [SYLWETKA PROF. GLIŃSKIEGO]
Zaloguj się
 • dr54

  Oceniono 29 razy 19

  Ten profesorek juz sprzedal wlasny honor zgadzajac sie na posmiewisko jakie jego kandydatura wywolala .

 • arvelli_net

  Oceniono 19 razy 15

  ... opowieści profesora pasują jak ulał do "żondów" pisowskich oligarchów... pamiętacie obietnice kaczyńskiego???

 • jezierskiadam

  Oceniono 17 razy 15

  Trumna PiS będzie NITOWANA !!!
  Gliński to nitt do trumny PiS-u.

 • siwywaldi

  Oceniono 14 razy 14

  W wywiadzie dla Niezależna.pl z lipca (prof. Gliński) stwierdza, że "formacja rządząca to ludzie, którzy są w stanie sprzedać własny honor, aby utrzymać się przy władzy".

  Teraz sam pcha się do tej "formacji". Nic dodać, nic ująć....

 • bruford

  Oceniono 14 razy 14

  No to mamy perspektywę "pozaparlamentarnego rządu fachowców" , w domyśle "apolitycznego" :)
  Pozostały skład gabinetu też będzie taki fachowo-apolityczny ? Kaczyński jednak jest cienki.Wyobraża sobie na serio ,że ktoś łyknie ten kit?

 • przyganiacz

  Oceniono 18 razy 14

  Prof. Gliński: Formacja rządząca to ludzie, którzy są w stanie sprzedać własny honor

  To dlaczego chce być szefem takiej formacji, do tego promowanym przez sektę Kaczyńskiego?
  Czyżby już nie miał czego sprzedawać?
  Socjolog nadaje się do rządzenia państwem gorzej niż wół do karety, a socjologia to kierunek studiów dla takich, co nie wiedzą co ze sobą zrobić. Ani przed studiami, ani po ich ukończeniu...

 • demolka666

  Oceniono 15 razy 13

  mi wystarczy to co ten pisowiec mówił o kraju, władzy i o nas wszystkich... zwyczajny mały paranoik został kandydatem największego paranoika :) totalna żenada :) zdecydowanie gilowska byłaby sto razy lepszą kandydatką, jakkolwiek nie lubię tej rozgadanej baby :)

 • ww1-0-4-6

  Oceniono 14 razy 12

  No to 0 poparcia.Uspokoilem sie,bo myslalem,ze wyciagnie jakiegos super krolika z kapelusza!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX