"Kto? Gliński? Posłowie PiS szukają go teraz w Google" [TWITTER O KANDYDACIE NA PREMIERA]

"Co robią teraz posłowie PiS? Wpisują w Google Gliński, żeby wiedzieć, kto będzie ich premierem" napisał na Twitterze poseł Patryk Jaki z Solidarnej Polski. Sprawdziliśmy, jakie są pierwsze komentarze po ogłoszeniu nazwiska kandydata PiS na premiera.
Socjolog, prof. Piotr Gliński został kandydatem PiS na premiera, ogłosił dzisiaj prezes tej partii Jarosław Kaczyński. Gliński pracuje w Zakładzie Społeczeństwa Obywatelskiego IFiS PAN; jest też kierownikiem Zakładu Socjologii Struktur Społecznych Instytutu Socjologii Uniwersytetu w Białymstoku.

Gliński to nowe nazwisko w polskiej polityce. Dlatego komentatorzy decyzję Kaczyńskiego przyjęli ze zdziwieniem.

"Co ja czytam?", dziwi się na Twitterze europoseł Marek Migalski.


W podobnym tonie odnosi się Patryk Jaki, rzecznik Solidarnej Polski.


"W sondażu na premiera wygrałby Cymański, napisał Norbert Maliszewski, publicysta i specjalista ds. marketingu politycznego.


Nie wszyscy są krytycznie nastawieni do Glińskiego. "Zaczyna się jazda polityków bez realnego dorobku po przyzwoitym człowieku, z porządnym wykształceniem i życiorysem zawodowym" oceniła Kataryna, znana prawicowa blogerka.

Wielu komentatorów szydzi ze stylu pierwszego przemówienia Glińskiego. Najczęściej pojawia się słowo "Matrix".


"Misja, której się podjąłem?" Prof. Gliński już jest Premierem?", ironizuje poseł PO Cezary Tomczyk.

"Pierwszy punkt expose technicznego premiera jakby skopiowany z dzisiejszej konferencji PJN", denerwuje się Jacek Pilch z PJN.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (21)
"Kto? Gliński? Posłowie PiS szukają go teraz w Google" [TWITTER O KANDYDACIE NA PREMIERA]
Zaloguj się
 • kraq

  Oceniono 17 razy 17

  @mario-radyja
  może jest i świetny profesor ale to było żenujące wystąpienie. zamki na piasku. gość jako plan przedstawił listę życzeń bez konkretów, nawet jeszcze kandydatów do rządu nie ma ale mówił już mój rząd:)

  sam sobie to napisał, czy pis mu napisał? program tego pana to spis ogólników i pobożnych życzeń, żeby Polska była bogata a wszyscy szczęśliwi i zdrowi. super! wszyscy się pod tym podpiszą ale nie ma tam słowa o tym jak to zrobić.

  na konkretne pytania o wskaźniki czy ludzi w rządzie, ten gość mówił, że uzgodni to z wybitnymi ekspertami w rządzie. a kto jest tym ekspertem? o nie ma żadnego, dopiero będą szukali ale na pewno będą wybitni ale już od teraz będzie prowadził rozmowy z partiami o poparciu.:)

  nie wiem, kto ma to łyknąć? radiomaryjne albo związkowe półgłówki?:)

  to chyba mądry gość i widać było, że ma świadomość, że robi z siebie debila:) a co gorsza robi debila na rzecz pisu, co jest jeszcze gorsze.

  ciekawe co mu kłamczyński obiecał za zrobienie z siebie idioty. pewnie jedynkę na liście do PE?

 • imaman.pl

  Oceniono 10 razy 10

  Czy ten pan NAPRAWDE uwaza,ze jest w stanie zrobic cos dobrego dla narodu polskiego oprocz badan socjologicznych?Jesli tak,to niech prosi prezesa o Hofmana.Dwoch pyszalkow bedzie sie rozumiec,on sam nie wytlumaczy ciemnocie o co mu chodzi.Mysle ,ze Jacek Kurski tez by mu sie przydal do pomocy.

 • neumarkt

  Oceniono 14 razy 10

  Arcyśmieszny człowieczek! Potwierdza się maksyma; Wykształcenie nie przeszkadza być człowiekiem mentalnie NIEKUMATYM!

 • yellowsnow2

  Oceniono 10 razy 8

  WPiSal sie do histori tygodnia jak Marcinkiewicz

 • kraq

  Oceniono 10 razy 8

  premier pisowska pacynka. od lipca pisdzielce strugało premiera. zajęło im to 3 bite miechy. jno i wystrugali narazie jednego członka rządu - premiera. jak by mieli tworzyć cały rząd, to by im kadencji brakło:)

 • demolka666

  Oceniono 10 razy 8

  kataryna doczytała się czegoś, czego tam (twitter) nie było :) czyżby paranoja i ją dotknęła?

 • walus47

  Oceniono 9 razy 7

  TO MA BYC HIT JESIENI?JAREK ZGLUPIAL DOSZCZETNIE,ALE JAJA,

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX