Dziennikarz prowadził konferencję PiS. "Wytłumaczę innym, czym jest niezależne dziennikarstwo"

Krzysztof Skowroński, szef Stowarzyszenia Dziennikarzy Polski, poprowadził dzisiejszą konferencję PiS. "Zgodziłem się, bo to było w budynku SDP", tłumaczy się w oświadczeniu. Ale tydzień temu, dziennikarz moderował też debatę organizowaną przez PiS w budynku Polskiej Akademii Nauk.
Dzisiejszą konferencję, na której PiS przedstawiło kandydata na premiera, poprowadził Krzysztof Skowroński. Zabrał głos zaraz po Jarosławie Kaczyńskim. Na koniec agitował do wstąpienia do SDP.

Z kolei przed tygodniem Skowroński poprowadził debatę przygotowaną przez PiS w budynku Polskiej Akademii Nauk.

"To nie była polityczna transakcja"

"Zgodziłem się dlatego, że SDP-owi zależy na tym, by ważne debaty, ważne deklaracje i ważne zdarzenia miały miejsce przy ulicy Foksal 3" tłumaczy w oświadczeniu zamieszczonym na stronie SDP .

Skowroński deklaruje: - Jeśli w SDP odbywać się będą ważne i istotne konferencje, to niezależnie od barwy partyjnej gości mogę w nich pełnić rolę gospodarza.

Zdaniem Skowrońskiego "zgoda na prowadzenie konferencji nie wiązała się z żadną partyjną transakcją". - Prowadzenie dzisiejszej konferencji prasowej nie jest aktem bezpośredniego zaangażowania w działalność polityczną i partyjną. Nie ma w tym konfliktu interesu. SDP ma być ważnym miejscem debaty publicznej - twierdzi.

"Czym jest niezależne dziennikarstwo"

- Z przyjemnością spotkam się z każdym, by dyskutować o tym, czym jest niezależne dziennikarstwo - dodaje.

Skowroński w czasach rządów PiS był redaktorem naczelnym radiowej "Trójki". Do rozgłośni na dyrektorski fotel ściągnął Michała Karnowskiego, któremu zarzucano promowanie PiS. - Jego (Karnowskiego) wywiady są jednostronne, jestem w stanie przewidzieć, jak rozmowa będzie wyglądała - mówił przed rokiem Wojciech Mann w rozmowie z "Gazetą Wyborczą". Potem Skowroński założył internetowe Radio Wnet, z którym współpracują m.in. Wojciech Cejrowski i Jerzy Jachowicz.

Obecnie jest prezesem SDP, które w swoim statucie podkreśla, że jego celem jest "dbałość o etykę zawodową dziennikarzy i ochrona ich praw".

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (26)
Dziennikarz prowadził konferencję PiS. "Wytłumaczę innym, czym jest niezależne dziennikarstwo"
Zaloguj się
 • borsuk_lu

  Oceniono 46 razy 42

  żałosne tłumaczenia.
  ja już od razu powiem co znaczy niezależne. Niezależne dziennikarstwo jest wtedy gdy jest prawicowe, konserwatywne, katolickie i po prostu "nasze" a przede wszystkim podporządkowane jedynie słusznej partii

 • wojtekwojtek85

  Oceniono 39 razy 35

  Te wyjaśnienia Skowrońskiego mogły przekonać chyba tylko kretynów.

 • beretzantenka

  Oceniono 31 razy 31

  Ostatnio zmienilo sie znaczenie slow " niezalezny" , " prawda " , " patriotyzm " i pare innych

 • dornjuan

  Oceniono 29 razy 27

  skowroński jak ta stankiewicz ma traumę po utracie ciepłej posadki i chce się znowu dorwać do kasy. Ot i cały patriotyzm prawdziwych wolaków.....

 • ziutek2805

  Oceniono 27 razy 25

  Pana działania Panie Skowroński mozna nazwać prostytucją polityczną a nie dziennikarstwem !

 • india2010

  Oceniono 24 razy 24

  Propisowski dziennikarz będzie tłumaczył czym jest niezależne dziennikarstwo.Litości.

 • klara551

  Oceniono 22 razy 20

  Pan Skowroński ciekawie rozumie znaczenie słowa niezależność. On niezależnie sam z siebie poprze każde twierdzenie prezesa i to niezależnie czy jest dobre,złe ,głupie czy mądre. Pan Skowroński niezależnie od tego czy reszta świata ma rację i tak przyzna rację prezesowi.To jest taki szczyt niezależności jak defekacja w narożniku okrągłego pokoju.

 • layla666

  Oceniono 18 razy 18

  Lepiej niech już nic nikomu nie tłumaczy....

 • bigabong23

  Oceniono 14 razy 14

  Ty Skowroński masz tyle wspólnego z niezależnym dziennikarstwem co Ziemkiewicz, Semka i Pospieszalski.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX