Bunt w SDP. Grupa dziennikarzy chce rezygnacji Skowrońskiego [LIST]

?Włączenie się Krzysztofa Skowrońskiego w działalność partyjną oznacza wybór kariery partyjnej i zejście z drogi niezależnego dziennikarstwa? - pisze w liście do władz SDP grupa jego członków, którzy domagają się odejścia prezesa, po tym, jak poprowadził konferencję prasową PiS.
Skowroński, który nigdy nie ukrywał swoich proPiS-owskich sympatii, poprowadził w poniedziałek konferencję prasową, podczas której partia Kaczyńskiego przedstawiła swojego kandydata na premiera - prof. Piotra Glińskiego. Prezes SDP wyjaśniał, że poprowadził konferencję, bo PiS wynajął od SDP salę.

Nieco ponad 20 dziennikarzy, którzy podpisali się pod listem "My się na to nie zgadzamy", uważa, że nie jest to wystarczające wyjaśnienie: "Kolega Skowroński złamał art. 21 Kodeksu Etyki Dziennikarskiej SDP: Angażowanie się dziennikarzy w bezpośrednią działalność polityczną i partyjną jest przejawem konfliktu interesów i należy wykluczyć podejmowanie takich zajęć".

Sygnatariusze listu domagają się od Skowrońskiego ustąpienia i zachęcają innych członków SDP do podpisania się pod ich listem.

DOSTĘP PREMIUM