Pawlak chce rozmawiać z opozycją. "To niepoważne", "nie toleruję takich polityków"

Wicepremier i szef PSL chce zaproponować innym partiom, by poparły jego pakiet ułatwień dla przedsiębiorców. Projekty powstały w podległym mu Ministerstwie Gospodarki. Jednak pomysły nie spotkały się z dobrym przyjęciem ministra finansów Jacka Rostowskiego. Dlatego Pawlak chce rozmawiać z innymi.
- Z samego rozmawiania i kompromisu może wyniknąć wiele dobrego. Z braku rozmowy i zacietrzewienia się raczej wynikają złe rzeczy - mówi Waldemar Pawlak. Nie pytał Donalda Tuska o zdanie. - Pan premier Tusk też pielgrzymkę po klubach opozycyjnych robił przed ustawą o wieku emerytalnym - kwituje.

"Nie ma się na co obrażać"

Platforma zaciska zęby i stara się nie atakować koalicjanta. Jednak Paweł Olszewski przekonuje, że ta akcja i tak spełznie na niczym. - Nie ma się na co obrażać, bowiem ostatecznie decyzje i tak zapadają na forum Rady Ministrów - mówi Olszewski.

- Skoro Pawlakowi źle w koalicji, niech poprze Piotra Glińskiego, naszego kandydata na premiera pozaparlamentarnego rządu. Niech pan się nie boi - dodaje Mariusz Błaszczak z PiS. - To niepoważne. Po blisko pięciu latach współpracy z Donaldem Tuskiem nagle zaczyna się żalić i mówi, że jego projekty były blokowane.

Na razie nikt z opozycji nie dostał oficjalnego zaproszenia do rozmowy. - Jeśli to jest zabawa Waldemara Pawlaka, to tylko świadczy źle o nim. Najpierw miał być list, potem e-mail, teraz ma być telefon. O co w tym wszystkim chodzi? - zastanawia się Błaszczak.

Miller: Zamaszysty rozkrok

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z tej inicjatywy. Po 17 latach sprawowania władzy PSL chce się nagle spotykać w sprawie jakichś proponowanych ustaw, a nie obsadzania ludzi w agencjach rolnych czy spółkach skarbu państwa - mówi Artur Dębski z Ruchu Palikota.

Z Pawlakiem nie zamierza się spotkać szef Sojuszu Lewicy Demokratycznej. - Z powodów zasadniczych i osobistych nie toleruję polityków, którzy chcą być jednocześnie w rządzie i opozycji. Ten zamaszysty rozkrok, w którym chce trwać pan premier Pawlak, skończy się boleśnie. Dla tego rozkraczonego - mówi Leszek Miller z SLD. - Przez sześć lat nie potrzebował pomocy opozycji przy obsadzaniu tysięcy stanowisk przez swoich kolegów. Niech tak już zostanie - dodaje.

Na razie odbędzie się spotkanie Pawlaka z klubem PO. - Na temat propozycji Pawlaka w zakresie techniki płacenia podatku VAT. Trzeba to zrobić szybko, ponieważ to musi iść równolegle z pracami nad budżetem, tak żeby weszło w życie od przyszłego roku - mówi szef sejmowej komisji finansów Dariusz Rosati. - To są sprawy, którymi żyją przedsiębiorcy, staramy się znaleźć rozwiązanie, które będzie dobre zarówno dla przedsiębiorców, jak i dla budżetu - zaznaczył i dodał, że nie ma jeszcze dokładnego terminu spotkania.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (15)
Pawlak chce rozmawiać z opozycją. "To niepoważne", "nie toleruję takich polityków"
Zaloguj się
 • anzimonek

  Oceniono 12 razy 12

  Pawlak, ty nie ułatwiaj, ty zlikwiduj utrudnienia!

 • limanowa2009

  Oceniono 9 razy 7

  Już nie pierwszy raz na tym forum, ale zawsze w takich okolicznościach będę pisał że PSL to najbardziej wsteczna i najbardziej fałszywa i najbardziej szkodliwa partia w parlamencie. Lecz niestety mająca stały i pewny elektorat - który będzie na nią głosował aby swoi nie stracili stołeczków i kasy.

 • milorex10

  Oceniono 10 razy 6

  PSL i wieś dymają pozostała część społeczeństwa, jak tylko mogą. Śmiało można powiedzieć, że to największy pasożyt w Polsce, żywiący się budżetowymi pieniędzmi. Pawlak przed bliskimi wyborami przewodniczącego PSL zaczyna robić gospodarcze podchody, by zdobyć poklask na własnym podwórku, czyli w PSL. Dla Polski nic nie zrobił w ciągu 5 lat. Jako wicepremier i szef od gospodarki jest do niczego. Kolejny nieudacznik w rządzie Tuska.

 • rbik53

  Oceniono 12 razy 6

  ... Pawlak, na którego partię głosowały może ze cztery osoby na każde sto uprawnionych do głosowania i którego fuksem ktoś przygarnął do koryta na ładnych parę lat, obsadził wsiowymi pociotami jak pijawkami wszystkie możliwe państwowe stołki, i zaczyna udawać, że potrafi robić jeszcze coś innego..... Wielki ku**wa działacz się nagle znalazł.....

 • cichy_kurt

  Oceniono 12 razy 6

  Trudno się nie zgodzić z Milerem trafnie podsumował Pawlaka

 • wandateresa1

  Oceniono 10 razy 4

  Pawlak to cwaniaczek--krętaczek---podlizujesię pisowi.Miller ma 100 % racji..PIECHOCINSKI zdecydowanie lepszym politykiem od Pawlaka,,mądrze mówi zawsze,szkoda ministra Sawickiego ,,byłby ZDECYDOWANIE lepszym wicepremierem od Pawlaka.

 • piotr_kolec

  Oceniono 10 razy 4

  Wind of change już mocno wieje
  PSL to czuje
  Statek niebezpiecznie się kołysze
  A te szczury – ch...e

  Już się spieprzają na pozycje
  Z góry upatrzone
  Że to niby propozycje
  A chodzi o stolec

  Dla Pawlaka i reszty
  Wieśniaczej chałtury
  Co to zawsze chcą przy żłobie
  Nie zmienią swej natury

  A Platforma sra już w pory
  Marny z niej bojownik
  Zamiast wylać na pysk zbity
  Ten wsiowy gnojownik

 • andrzej1.61

  Oceniono 8 razy 4

  Mam 50 lat i pamiętam jak pod warszawskim hotelem POLONIA kręciły się panie o których mówiono że ich usługi kosztują kajzerkę. Według mnie jak przyglądam się działalności PSL i Pawlaka to ich można mieć taniej.

 • oghana7

  Oceniono 9 razy 3

  no to pawlak jest zdrajca koalicji ,jezeli nie gorzej ,bo wstyd powiedziec .ta nieideowa partia za malo pazernie walczyla przy premierze tusku? TO WSTYD!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX