PiS zaprasza na debatę o służbie zdrowia. Prof. Kik: "To po to, by obalić ten rząd"

- W trakcie debat organizowanych przez PiS ma być tworzony projekt alternatywny, który jest wezwaniem do obalenia rządu. Musimy pamiętać, że cokolwiek by Kaczyński nie powiedział i zrobił, to jego nadrzędnym celem jest obalenie Donalda Tuska. A jeszcze lepiej - Bronisława Komorowskiego - twierdzi w rozmowie z TOK FM prof. Kazimierz Kik, politolog.
A chodzi o zapowiedzianą przez Jarosława Kaczyńskiego kolejną już po dyskusji ekonomicznej debatę Prawa i Sprawiedliwości. Tym razem PiS zamierza zająć się służbą zdrowia.

Czy mamy do czynienia z nową jakością pośród opozycji? - Nie, to żelazna konsekwencja tradycji polityki i zwyczajów Prawa i Sprawiedliwości - nie pozostawia złudzeń politolog, prof. Kazimierz Kik. - Te debaty nie są po to, by stworzyć wartość dodaną, tylko żeby wywalić obecny rząd. W trakcie tych debat ma być tworzony projekt alternatywny, który jest wezwaniem do obalenia rządu PO - te projekty PiS mają wykazać niewiarygodność jego polityki.

- Ale musimy pamiętać, że cokolwiek by Kaczyński nie powiedział i zrobił, to jego nadrzędnym celem jest obalenie Donalda Tuska, a jeszcze lepiej - Bronisława Komorowskiego - podkreśla nasz rozmówca.

Destrukcja, nie debata?

- Na te posunięcie ze strony Prawa i Sprawiedliwości musimy patrzeć jak na rodzaj destrukcji - zaznacza prof. Kik.

- Pamiętajmy o aspektach emocjonalnych Jarosława Kaczyńskiego - kieruje się on żądzą zemsty. To oczywiście jest jego zrozumiały ból. Ale tak się składa, że polityka Prawa i Sprawiedliwości przez to nie jest oparta na racjonalnych koncepcjach, ale emocjonalnych. W związku z tym, te wszystkie debaty to instrumenty realizacji celów Kaczyńskiego i też nie są oparte na racjonalnych przesłankach. Tam nie ma miejsca na prawdziwą debatę, tam nie ma miejsca na kompromis. Poprzez zbudowanie namiastki alternatywy chodzi o kompromitacje rządu. To nie jest gra demokratyczna, lecz wojna - dodaje nasz rozmówca.

Kik podsumowuje, że dodatkowym problemem jest to, iż samo PiS narzuca reszcie opozycji swoją formułę funkcjonowania: - A to formuła konfrontacji. Nie ma w niej miejsca na dyskusję - mówi politolog.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (180)
PiS zaprasza na debatę o służbie zdrowia. Prof. Kik: "To po to, by obalić ten rząd"
Zaloguj się
 • krys.61

  Oceniono 51 razy 43

  ten hipokryta kaczyński miał okazje debatować z służbą zdrowia (pielęgniarkami) jak był premierem i co zrobił? odciął część pielęgniarek protestujących od reszty i kazał zagłuszać ich telefony żeby nie mogły się porozumiewać między sobą a na dodatek nie chciał z nimi rozmawiać i to jest demokracja,prawo i sprawiedliwość o oczach tego paranoika KARGULOWE PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

 • peter-123

  Oceniono 54 razy 42

  Teraz nastapil czas by Polska sie przebudzila i zobaczyla perfidie puczysty Kaczynskiego, awanturnika i msciciela.

 • rot.leszek

  Oceniono 35 razy 27

  Jedynym co Kaczynski jest w stanie obalic to..flaszka czerwonego wina ( a moze nawet dwie flaszki)

 • helenka61

  Oceniono 24 razy 20

  dziękuję Panie Profesorze, nareszcie ktoś nazywa rzecz po imieniu. Cel jak zawsze jeden. Zniszczyć przeciwników, tylko środki różne. Ta nowa twarz, poprzez formę służy tylko do osiągnięcia celu, podobnie jak poprzednie. Dobro Polski i społeczeństwa ma on głęboko w nosie.

 • bacowa

  Oceniono 34 razy 20

  to że niejakiemu Jarosławowi K. chodzi jedynie o odzyskanie władzy to oczywista oczywistość

  wszelkie zabiegi typu: odezwa do braci Rosjan, polityka miłości, trauma, hucpy uliczne itp

  to jedynie substytut do osiągnięcia celu, czyli władzy i tylko władzy

  facet zrezygnował dla tych ambicji z życia osobistego

  jego podstawową komórką rodzinną to On i kot Alik (to po katolicku?)

  latka lecą i już ,,z górki'', a tak upragnionej władzy absolutnej i dożywotniej jak nie było (jedynie moment w latach 2005 - 2007)

  Jarosław K. dostaje jak widać pomieszania zmysłów i jego poczynania są coraz bardziej desperackie

  nikt z jego pomagierów (a ilu już ich było i nie ma po nich śladu!) nie potrafi dotrzeć do jego świadomości tłumacząc już prawie starcowi

  żeby dał sobie na luz i spokój odchodząc na emeryturę

  w Tworkach przyjmą go z otwartymi rękami

 • czemrok

  Oceniono 18 razy 18

  Wreszcie media zaczynają rozumieć co jest od lat głównym celem tej miernoty politycznej. ZEMSTA !! , za wszystkie przegrane wybory, za niezrealizowane urojenia. Tu nie potrzeba wnikliwej diagnozy. To widać, słychać i czuć.

 • starzec63

  Oceniono 19 razy 17

  Przez Kaczyńskiego przemawia pierwszy z siedmiu grzechów głównych, PYCHA. Niestety przez episkopat też, więc biskupi nie są zdolni do wytknięcia tego grzechu. Pomijam gniew i lenistwo. Ponadto uzdrowienie sytuacji finansowej im nie odpowiada bo widzą że kościoły pustoszeją, a premier Tusk chce im odebrać nienależny przywilej. Może to zmusić ich do życia do którego nie przywykli, wszak są arystokracją.

 • jagoda491

  Oceniono 17 razy 17

  J.K. i PiS to niespełnione psuje. Wg nich, prawdziwi Polacy to tacy jak oni.Reszta się nie liczy. Tylko oni i władza. Nie obchodzi ich,że prowadzą politykę destrukcji, bo tak na prawdę Polska ich nie interesuje.

 • a.k.traper

  Oceniono 23 razy 17

  Przeciez PiS od 2007 to mówi i cały czas buduje atmosferę by ten rząd zmienić obojętnie jakimi środkami, to od społeczeństwa tylko zależy jak to się odbędzie i z jakim skutkiem, konsylia i wypowiedzi profesorów nic tu nie zmienią co udowadniają każde wybory:)))

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX