Sikorski: Upadający "Wprost" trafia kulą w płot. "Wprost": A minister upadającej partii...

"Nosi buławę w kieszeni, najchętniej prezydencką, ewentualnie premierowską" - tak o aspiracjach politycznych Radosława Sikorskiego napisał najnowszy "Wprost". Szef MSZ ostro zdementował te doniesienia na Twitterze, nazywając tygodnik "upadającym". I się zaczęło. "Wprost" nie pozostał politykowi PO dłużny, a do dyskusji tradycyjnie włączyli się inni użytkownicy Twittera.
"Trzymać się kierownika i liczyć na falę zmian, która go wyniesie", tak w rozmowie z "Wprost" opisuje strategię polityczną Sikorskiego jeden z polityków Platformy. "Polityczne ambicje Sikorskiego wykraczają poza stanowisko szefa MSZ. Nosi buławę w kieszeni, najchętniej prezydencką, ewentualnie premierowską - są o tym przekonani w zasadzie wszyscy nasi rozmówcy. Na posiedzeniach rządu szef dyplomacji chętnie zabiera głos w najróżniejszych sprawach" - pisze w swoim artykule Anna Gielewska.

"Złośliwość ministra na poziomie chłopaków w gimnazjum"

Materiał nie spodobał się szefowi polskiej dyplomacji. Minister spraw zagranicznych odpowiedział na niego - jak to ma w zwyczaju - na Twitterze. "Red. Anna Gielewska w upadającym @TygodnikWPROST trafia kulą w płot. W 2015 ponownie zagłosuję na Bronisława Komorowskiego".

Jego wpis wywołał natychmiastową reakcję u twitterowych komentatorów. Politykowi odpisał też sam tygodnik: "Trzymając się pana stylu złośliwości, powinien pan dodać: minister upadającej sondażowo partii. Dobrej niedzieli życzymy".Większość złośliwych czy po prostu negatywnych komentarzy pod adresem Sikorskiego zacytował na swoim profilu Michał M. Lisiecki, twórca Platformy Mediowej Point Group, która wydaje "Wprost". Wśród zacytowanych wpisów pojawiły się m.in.:

"Jednocześnie agresywna i wiernopoddańcza reakcja Sikorskiego pokazuje, jak bardzo wystraszył się tego tekstu w @TygodnikWPROST"
"Złośliwość ministra na poziomie chłopaków w gimnazjum. To wypowiedź polityka, ministra czy osoby prywatnej?"
"Radsikowi znowu puściły nerwy - chyba że wie coś więcej od nas o problemach tygodnika Wprost #pozew Romana?"
"W tekście o Radsiku piszą, że jest arogancki. Rozumiem że ten tweet do "upadającego" @TygodnikWPROST to w języku dyplomacji dementi"Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (16)
Sikorski: Upadający "Wprost" trafia kulą w płot. "Wprost": A minister upadającej partii...
Zaloguj się
 • zyga728

  Oceniono 29 razy 17

  Nie rozumiem co jest zego w "krwistej" wypowiedzi atakowanego ministra? Powinien tylko "ble, ble", bezbarwnie i bez jaj? To, ze podejmuje temat i uzywa konkretnych slow oznacza, ze chodzi po ziemi...

 • rbik53

  Oceniono 22 razy 16

  ... nie wiem czy Sikorskiemu przystoją te uliczne pyskówki. Nie musi przecież odszczekiwać się każdemu kundlowi, który na niego warknie. No chyba, że się nudzi i kompletnie nie ma nic do roboty...

 • jezierskiadam

  Oceniono 13 razy 5

  Saakaszwili będzie wisiał jako pierwszy.

 • gossam.2

  Oceniono 2 razy 2

  "Wprost" tabloidyzuje sie .Niedlugo przescignie "Fakt".Koniec tygodnika bliski.

 • atleista

  Oceniono 8 razy 2

  Jesteśmy chyba jedynym krajem, który "politykę zagraniczną" prowadzi na Twitterze.
  Proponuję przerzucić jeszcze ministerstwo kultury na Youtube, gospodarki na Allegro, a premier może "urzędować" na Kwejku.

 • r0b0l

  Oceniono 20 razy 0

  to jest minister???
  może z każdym wiejskim burkiem zacznie sie obszczekiwać....

 • passtorian

  Oceniono 36 razy 0

  Ten gosc przynosi wstyd Polsce i polskiemu MSZ. Nigdy nie powinien byc szefem polskiej dyplomacji. Byly Talib nie ma za grosz taktu. Uliczne pyskowki, na Twitterze czy Facebooku to typowa atrakcja dla buca. Chlopisko zadufane we wlasna wyzszosc osmiesza polska racje stanu.

 • toberson

  Oceniono 4 razy -2

  GWno znowu ustawia glosy na korzysc POszamba!!Kiedy wrescie GWno zrozumie ze nadchodzi koniec POszamba!!! I niedlugo Radek zalapie sie w GWnie!!

 • xxx11_w

  Oceniono 25 razy -7

  heheh noi prosze Sikorski juz idzie na wojne z mediami. ciekawe co zrobi reżimowe TOK FM i wyborcza. oczywiscie staną murem za swoim ulizanym Radusiem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX