Żakowski: PO i PiS wrogie jak nigdy. Ale PO-PiS odrasta

"PO-PiS odrasta na stykach i marginesach. Tylko patrzeć, jak w tej okolicy pojawią się Kazimierz Marcinkiewicz, który nie wychodzi ze studia TVN 24, i Jan Maria Rokita" - ocenia w "Gazecie Wyborczej" Jacek Żakowski.
"Powiało grozą. PiS wyprzedził PO. Następne sondaże pewnie ten szok osłabią, ale bariera psychologiczna pękła" - zauważa Jacek Żakowski, odnosząc się do sondażu TNS Polska, który dał PiS 39 proc., a PO 33 proc. poparcia.

Zdaniem Żakowskiego, "gdyby dynamika ostatnich tygodni utrzymała się przez parę miesięcy, szanse na przetrwanie obecnej partyjnej architektury do końca przyszłego roku byłyby znikome".

PO-PiS - partia amerykańska

Choć Żakowski przyznaje, że na pierwszy rzut oka taka koalicja PO-PiS "wydaje się egzotyczna", uważa, że ideowo jest spójna. "Łączy ją bezwzględna wiara w deregulację, jeszcze niższe podatki, cięcie publicznych usług, osłabienie nadzoru oraz akceptacja państwa represyjnego na wzór Ameryki, która właśnie z powodu dominacji takiej ideologii ma największe różnice społeczne i co za tym idzie wysoką przestępczość, karę śmierci, najwyższy procent więźniów w populacji, najsilniejszą polaryzację polityczną, najmniej efektywną służbę zdrowia" - wylicza publicysta.

Cały komentarz Jacka Żakowskiego czytaj w "Gazecie Wyborczej" .

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (9)
Żakowski: PO i PiS wrogie jak nigdy. Ale PO-PiS odrasta
Zaloguj się
 • ciemnyludd

  Oceniono 8 razy 4

  Pan Żakowski wierzy że poparcie dla różnych partii i ich różnych odłamów w Polsce bierze się z tego co gadają politycy....I montuje zgodnie z tym przekonaniem różne egzotyczne układanki.... Otóż 1) w Polsce poparcie dla partii w największym stopniu określa Kościół, a nie deklaracje polityków, 2) podobnie jak wszędzie na świecie, poparcie dla polityka, który choć raz ZROBIŁ Z SIEBIE PAJACA, jest zupełnie nierealne.... Polityk może wrócić do polityki nawet kiedy coś ukradnie, ale NIGDY kiedy się ośmieszy....

 • zuk.w.trawie

  Oceniono 8 razy 4

  Jaki PO-PIS? Znowu odgrzewany kotlet? Nieco pokrył się pieśnią w tzw. "międzyczasie". Jak dla mnie, to cała tzw. "klasa polityczna" nadaje się do wymiany. Nie mogę już czytać i sluchać "Tusków, Kaczyńskich, Grasiów, Hofmannów, Rydzyków, Gowinów, Błaszczaków, Ziobrów, Kurskich, Pawlaków, Kempów, Millerów itp. itd., itp." Mam ich wszystkich serdecznie dosyć! Dosyć "wojny polsko-polskiej", "wojny smoleńskiej", bezowocnych debat, wzajemnych oskarżeń, obłudy i "świętoszkowatości" i pazerności na władzę. Dlaczego u nas nie może być wreszcie normalnie????

 • demolka666

  Oceniono 1 raz 1

  matko i synu! "przemyślenia" pana żakowskiego są... trudno znaleźć odpowiedni poziom idiotyzmu, cyt.: "Łączy ją bezwzględna wiara w deregulację, jeszcze niższe podatki, cięcie publicznych usług, osłabienie nadzoru oraz akceptacja państwa represyjnego na wzór Ameryki, która właśnie z powodu dominacji takiej ideologii ma największe różnice społeczne i co za tym idzie wysoką przestępczość, karę śmierci, najwyższy procent więźniów w populacji, najsilniejszą polaryzację polityczną, najmniej efektywną służbę zdrowia."... i ktoś mu płaci za plecenie takich andronów?!

 • knock.out.4

  Oceniono 4 razy 0

  Tak. w Ameryce z powodu silnej policji jest duża przestępczość.

 • red-akcja

  Oceniono 2 razy 0

  Żakowski mówił do kamery o dole z wapnem dla Andrzeja Leppera.

 • roy-cohn

  Oceniono 8 razy 0

  Żakowski, jak ty pier..isz. Toczenie piany nienawiśći. Nic poza tym.

 • nintom

  Oceniono 11 razy -1

  Panie Żakowski - jeśli prezes jarek I Mściciel wróci do rządów będzie to w dużym stopniu również PAŃSKA ZASŁUGA - przez te pańskie analizy i krytyki, którym nie towarzyszy ŻADNA POZYTYWNA, SENSOWNA REFLEKSJA LUB RADA NA PRZYSZŁOŚĆ

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX