Jastrun o rządzeniu "na kolanach": rząd i premier muszą być okrutnie tym znużeni...

"Tak wiele mówi się o zmęczeniu premiera i PO, że nawet gdyby to nie była prawda, musieliby się poczuć zmęczeni. Nie jest to rządzenie w normalnych warunkach" - pisze w najnowszym "Wprost" Tomasz Jastrun.
Jastrun odnosi się w swoim felietonie do pojawiającego się zarzutu wobec rządu, że nie robi nic innego, jak tylko uprawia politykę "na kolanach". "Tak wiele mówi się o zmęczeniu premiera i PO, że nawet gdyby to nie była prawda, musieliby się poczuć zmęczeni. Nie jest to rządzenie w normalnych warunkach. Z Zachodu płyną czarne chmury kryzysu, a w kraju zimna wojna domowa. Gęsto wokół od złorzeczenia. I jak długo można klęczeć?" - pyta publicysta.

I stawia zarzut: wedle Prawa i Sprawiedliwości polskie elity i władza klęczą wobec Wschodu i Zachodu. "Całe szczęście, że ja jestem prosty człowiek, a nie jakaś tam elita. Już jako chłopiec buntowałem się i nie chciałem klęczeć w kościele. Za PRL też było u mnie kiepsko z klęczeniem z powodu głupiej dumy: nie chciałem brać udziału w spektaklu kłamstwa" - ironizuje pisarz.

Podsumowuje: "Jak więc rząd i premier nie mają być teraz okrutnie znużeni tym klęczeniem?".

Cały komentarz w najnowszym numerze "Wprost".

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (6)
Jastrun o rządzeniu "na kolanach": rząd i premier muszą być okrutnie tym znużeni...
Zaloguj się
 • ciemnyludd

  Oceniono 17 razy 15

  O tym jak pracuje rzad świadczą wskaźniki gospodarcze kraju w kryzysie, na tle Europy....nie mówiąc o Grecji czy Hiszpanii....I nie ma co przejmować się tym jak to widzi opozycja po ona to widzi w oparach absurdu dokładnie tego samego jak widzi Smoleńsk... Tylko jednego szkoda... Dopiero od 200 lat mamy pierwszy raz militarne i polityczne bezpieczeństwo w Europie, od 20 lat mamy pełną niepodległość i poziom życia w porównaniu do reszty Europy, jakiego nigdy jeszcze nie mieliśmy, i tego wszystkiego prawie nie widać z pod GÓRY FEKALIÓW....

 • maura4

  Oceniono 10 razy 8

  A przed Watykanem nie klęczą ? I to wszyscy z PiS-em włącznie ? Racja, nie da się 20 lat klęczeć, kolanka nie wytrzymują. Padli na pysk. Sami już nie wiedzą jak jeszcze mają się przypodobać, urzędnikom pana B, aby dostąpić zbawienia..Teraz postanowili składać corocznie na ołtarzu kilka tysięcy chorych lub genetycznie uszkodzonych dzieci i ich matki. Czy władza może dać piękniejszy dar bogu i jego ziemskiemu szefowi ze swojego ludu ?

 • pyra011

  Oceniono 8 razy 8

  Pośrednio na temat -
  Słucham dziś od 5 poranka w TOK-u i siła przyzwyczajenia sprawia że nie wyłączam. Naśmiewanie i sarkastyczne potraktowanie urodzin prezydenta Putina jest nie na miejscu, jak i żenujące to ciągłe "wtykanie" nosa w sprawy sąsiadów.
  Wiemy lepiej jak miało być w Gruzji, na Ukrainie, Białorusi, a z Rosji .. chyba przez kompleksy naśmiewamy się szyderczo. Sytuacja w tych krajach, podobnie jak u nas jest bardzo skomplikowana, często patowa i nie nam wskazywanie co i jak.
  My, Polacy, głównie za sprawą polityków i pełzającymi za nimi mediami sami siebie stawiamy w roli mesjasza i mędrca narodów, jednocześnie będąc skłóconym w różnym stopniu z prawie wszystkimi dookoła. Nie miejmy misji "oddania" tego co zachód zrobił w latach '80 dla Polski i Solidarności, to były inne czasy, inny Świat, bez internetu i poprzedzielany murami granic. Dziś, spory gospodarcze i finansowe są oczywiste, lecz wścibskie "wtrynianie się" w kwestie społeczne i kulturowe jak to robi Polska już nie !
  Efekty takich zachowań widać gołym okiem, dziesiątki newsów naśmiewająco - drwiących z zagranicy typu - a to pijana koza chodzi po Placu Czerwonym ..pensje na Białorusi wypłacane w biustonoszach, Szwedzi są chłodni i ogólnie zimno a w Holandii jest największa dziura w jezdni ! Przekaz, przynajmniej dla części rodaków jest taki - dookoła panuje bieda, głupizna i szaleństwo - tylko w Polsce jako tako normalnie bo "pokropione i po bożemu".
  Nie dziwmy się zatem gdy w efekcie tego wszystkiego na każdą nacje mamy pejoratywne określenia - "szwaby", "ruski", "pepiczki", makaroniarze, lenie, ,turasy, brudasy, żabojaby, chinole "irole" i "angole" o "żydach" i pedałach nie wypada zapomnieć.

  Podoba ci się. Interesujące to. Smutne to.

 • mirekch60

  Oceniono 7 razy 7

  Nasi rządzący bardziej dbają o interes kleru niż o swoich obywateli. W razie kryzysu to my dostaniemy po tyłku a kler jak zwykle nie,klechy żyją w luksusie z naszych podatków ,nie płacąc ich i różnej maści przywilejów.Zastanawiam się kiedy, rodacy powstaną z kolan z wraz rządzącymi.Pozdrawiam.

 • costa3500

  Oceniono 6 razy 6

  Dziwne ale przed czarną swołoczą klęczy gnom Jaruś choć to sprzeczne z zasadami jego gminy spod Odessy

 • rokko

  Oceniono 8 razy -4

  "Prosty człowiek, a nie jakaś tam elita" - wraca stare? Znów w modzie o sobie mówić że się jest "prosty", "z ludu" itd? LOL...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX