Paradowska: rząd zapłaci cenę - nawet przegranej - za naruszanie różnych interesów

"Ten rząd naruszył zbyt wiele różnych interesów i będzie musiał zapłacić za to bardzo wysoką cenę. Nawet cenę wyborczej klęski" - pisze w "Polsce The Times" Janina Paradowska.
Paradowska odnosi się do ostatnich działań Jarosława Gowina, m.in. do decyzji o przekształceniu prawie 80 sądów w jednostki zamiejscowe. Minister sprawiedliwości zrobił to wbrew wizji koalicjanta - Polskiego Stronnictwa Ludowego. "Mamy otwarte pole do spekulacji, o co chodzi Gowinowi - chce rozbić koalicję, upokorzyć PSL, pokazać, że i on ma własne osiągnięcia, a może po prostu jest tylko uparty?" - zastanawia się publicystka.

Za dużo frontów?

Janina Paradowska zauważa, że decyzja ministra jest podobna do tej o deregulacji zawodów, gdzie "zupełnie niepotrzebnie otwiera kolejne fronty walki". Dziennikarka pisze: "W każdym razie premierowi problemów przybywa. Nie da się być w konflikcie ze wszystkimi, nie da się naruszać zawodowych interesów tak wielu grup jednocześnie".

Felietonistka "Polski The Times" podsumowuje: ten rząd naruszył już zbyt wiele interesów i "będzie musiał zapłacić za to bardzo wysoką cenę". Paradowska podsumowuje: "Nawet cenę wyborczej klęski. Tym bardziej że opozycja ma jeden cel, ale wyraźny - wyeliminować Tuska. Sprawa trudna, ale front jeden i walczyć łatwiej".

Więcej w dzisiejszej "Polsce The Times".

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (6)
Paradowska: rząd zapłaci cenę - nawet przegranej - za naruszanie różnych interesów
Zaloguj się
 • tytus14

  0

  Najbardziej naruszyli interesy rycha zdzicha i grzecha.

 • tytus14

  0

  Platfusy przegrywają bo ciemnylud ma dość oszukiwania i kłamania

 • ciemnyludd

  Oceniono 4 razy 0

  Te sądy...to wojna o pietruszkę...Czasem podejrzewam że Gowin robi to dla PIS-u...

 • red-akcja

  Oceniono 8 razy -2

  Sitwa jest dobra wtedy, kiedy my tam jesteśmy. Prawda towarzyszko Janino?

 • dzikowy

  Oceniono 15 razy -3

  A może za permanentne łamanie obietnic wyborczych, arogancję, postępujący zamordyzm i traktowanie obywateli jak durniów? Babciu, no facepalm.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX