Palikot: Przenieśmy święto niepodległości na czerwiec

Janusz Palikot zapowiedział, że 11 listopada nie pójdzie na marsz organizowany przez Bronisława Komorowskiego. - To jest kolejna prowokacja - stwierdził. Zdaniem lidera Ruchu Palikota święto niepodległości powinno się przenieść na czerwiec.
- To jest kolejna prowokacja, która ma mobilizować obóz tak zwanych patriotów wokół Jarosława Kaczyńskiego i sprowadzać debatę na poziom czysto symboliczny. Jak to się ma na przykład do inicjatywy Barroso budowania Europy federalnej? - pytał Janusz Palikot, odnosząc się do zapowiedzi prezydenta , który chce poprowadzić marsz na 11 listopada.

Czerwiec jest radosny

- Wolałbym, żebyśmy święto niepodległości obchodzili w jakimś dniu bardziej radosnym. Listopad, ponura pogoda - narzekał Palikot. - Czerwiec byłby fantastyczny. Wesoły, radosny - stwierdził Palikot.

- Niech to będzie manifestacja życia, a nie śmierci i pomników. A już z daleka, w tej atmosferze smoleńskiej, wiem, że to będą drętwe mowy i powoływanie się na świętych zmarłych. W ten sposób nie zbudujemy z Polski kraju szczęśliwego. Ostatnia rzecz, która nam jest potrzebna, to powoływanie się na nasze trupy - odpowiedział Palikot.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (6)
Palikot: Przenieśmy święto niepodległości na czerwiec
Zaloguj się
 • zgr-edo

  Oceniono 16 razy 8

  Brawo Panie Palikot !!! dawno już temu pisałem o przeniesieniu Święta Niepodległości na czerwiec.
  To dzięki protestom naszego pokolenia, Polska stała się demokratycznym krajem.

 • 28plk7b

  Oceniono 10 razy 2

  Do roboty śmierdzące lenie z PO-PiS a nie swiętować za naszą kasę.

 • romi57

  Oceniono 7 razy 1

  Słowa wyjęte z żartobliwego kontekstu.Myślałem,że jesteście bardziej obiektywnym portalem.Palikot to mega inteligentny polityk

 • ciemnyludd

  Oceniono 19 razy -9

  Kolejny problem, który twórczo jak zwykle zamiera rozwiązać Palikot.... A może w grudniu po południu....

 • krukpl

  Oceniono 21 razy -11

  może lepiej niech zostawi komentowanie swoim posłom a sam niech milczy bo czasami potrafi przyczepić się najgłupszych rzeczy

 • red-akcja

  Oceniono 23 razy -13

  Przenieśmy Palikota do Moskwy. Już czas ...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX