Szumilas, Mucha, a może sam Tusk? Podpowiadamy premierowi, kogo odwołać, żeby poprawić notowania rządu

Donald Tusk liczy zapewne, że jego drugie expose poprawi wizerunek rządu. Może sposobem są zmiany w składzie Rady Ministrów. Wg publicystów ?Poranka Radia TOK FM?, murowaną kandydatką do dymisji jest Krystyna Szumilas. Tomasz Sekielski czeka na rząd bez Joanny Muchy.
Premier Tusk powołując swój drugi rząd podkreślał, że nikt nie może się czuć bezpiecznie na ministerialnym stanowisku. Jak się nie sprawdzi, będzie musiał pożegnać się z fotelem.

Długo oczekiwane drugie expose Donalda Tuska wydaje się idealnym momentem, żeby szef rządu dokonał przeglądu swych kadr. Tym bardziej, że sondaże pokazują bezlitośnie - rząd, premier i PO nie należą do ulubieńców Polaków.

Kto powinien zniknąć ze składu Rady Ministrów?- Jestem pod dużym wrażeniem osobistego uroku ministra administracji i cyfryzacji Michała Boniego, ale mam wrażenie, że jego dorobek jest zastanawiający. Po specjaliście od gaszenia pożarów spodziewałem się czegoś więcej - oceniał w "Poranku Radia TOK FM" Michał Szułdrzyński.

Min. Szumilas "to katastrofa"

Drugim kandydatem do odwołania, według publicysty "Rzeczpospolitej", jest szefowa resortu edukacji - Krystyna Szumilas. - Mało znana pani Szumilas w ogóle nie występuje publicznie, a jak już występuje, to mówi takie rzeczy jak słynna wypowiedź, że gimnazjalista nie inwestowałby w Amber Gold - uzasadniał Szułdrzyński.

Min. Szumilas podpadła też innym komentatorom "Poranka Radia TOK FM". - Po niektórych wypowiedziach pani minister myślałem sobie: pani min. Hall, niech pani wróci. Miała być zmiana na lepsze. A wyszła na gorsze - stwierdził szef "Wprost" Michał Kobosko.Dla Tomasza Machały z portalu Natemat.pl "min. Szumilas to katastrofa". Ale jednocześnie dziennikarz podkreślał, że nie wierzy w "długotrwały i korzystny efekt rekonstrukcji rządu". - Bo nie widzę ławki rezerwowych, silniejszej od drużyny która teraz gra na boisku - mówił.

A może sam premier?

Kandydatką Tomasza Sekielskiego do zdymisjonowania jest Joanna Mucha. - Jej wpadki odbijały się szerokim echem - uzasadniał dziennikarz.

Ale gospodarz "Poranka Radia TOK FM" ma też inny pomysł. Znacznie bardziej radykalny.

- A czy jest możliwe, że sam premier sam się wymieni. Przecież Leszek Miller zwany był kanclerzem i wydawał się nie do ruszenia. A jednak odszedł - uzasadniał Sekielski.

Ale taki scenariusz wydaje się publicystom bardzo mało prawdopodobnych. - Nie widzę realnego kandydata, który mógłby wejść w buty premiera - podkreślał Michał Kobosko.

A Michał Szułdrzyński ironizował. - Jest szansa żeby premier się zmienił. Musiałby pojechać na rekolekcje do Tyńca. I po tygodniu wróciłby odmieniony. Wtedy byłaby zmiana premiera.

Czy premier zdecyduje się na rekonstrukcję rządu, dowiemy się pod koniec tygodnia. Expose Donalda Tuska ma zostać wygłoszone w czwartek lub w piątek.

Kto powinien odejść z rządu?
Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (73)
Szumilas, Mucha, a może sam Tusk? Podpowiadamy premierowi, kogo odwołać, żeby poprawić notowania rządu
Zaloguj się
 • angielski_kochanek

  Oceniono 30 razy 26

  Nie biorę udziału w durnych sondach.
  A gdzie odpowiedzi:
  - nikt nie powinien odejść
  - wszyscy powinni odejść
  - goowno mnie to obchodzi

 • ajax333

  Oceniono 35 razy 23

  Kolejna medialna srala mądrala. Niech odejdzie sam,gdyż ma niewiele do wniesienia w publicystyce.

 • domatorka41

  Oceniono 25 razy 19

  Może ministrem zrobić któregoś z tych durnych "dziennikarzy"?.

 • uutek

  Oceniono 23 razy 19

  Ciekawe że dziennikarze oceniają ministrów jedynie po tym co oni niekiedy powiedzieli. Jak widać ocenić pracę ministra jest trudno, bo dziennikarze tak naprawdę na niczym się nie znają. Przeczytanie kilku ustaw przychodzi i m z trudem a zrozumienie przekracza możliwości większości z nich. Taka to "czwarta władza".

 • ludwikpp

  Oceniono 20 razy 18

  Dziennikarze uwielbiają dyskusje personalne, to jest temat zastępczy. Prym wiodą media prywatne. W Polsce nie ma poważnej debaty merytorycznej. Media nie poruszają naprawdę ważnych tematów dla Polaków. To świadczy o ich braku profesjonalizmu. Media stały się jednym wielki, plotkarskim tabloidem. Rozprawiają z lubością o głupocie polityków, ale sami się do tego przyczyniają. Za głupotę Polaków odpowiadamy wszyscy; rodzina, szkoła, kościół, media. Co zrobić, żeby to zmienić? Potrzebna jest praca organiczna od podstaw. Musimy wrócić do edukacji i czytania książek. Nie będzie mądrych rządzących bez mądrych obywateli. Nie oświecony elektorat nie dokona mądrego wyboru przy urnie wyborczej. Tej prostej prawdy nie rozumieją rządzący, rodzina, szkoła, kościół, każdy z nas.

 • costa3500

  Oceniono 23 razy 15

  Uważam że minister oświaty popierająca kupowanie dyplomów dla prominentnych bękartów polityków PSL bez jakiejkolwiek reakcji z jej strony to skandal kompromitujący rząd.

 • lava71

  Oceniono 13 razy 9

  Niestety w naszym kulawym państwie cała kasta polityczna jest skorodowana. Nic nie dadzą zmiany jednych słupów na drugich. W naszym kraju potrzebna jest zmiana systemowa i jakościowa a nie personalna pomiędzy tymi samymi gębami. PO, PiS, PSL i SLD to to samo. ... pomagdalenkowa sitwa styropianowej elyty...

 • prawdziwy-superman

  Oceniono 16 razy 8

  A dlaczego nie odszedłby Gowin ? Nawet publicysci boją się o tym nawet myśleć. Gdyby Gowin odszedł do PiS wraz ze swoimi ludzmi z PO byłby to upadek rządu. A Tak Gowin może szantażować Tuska...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX