Aż 80 posłów PO nie odrzuciło antyaborcyjnego projektu ziobrystów. Kto jak głosował? [NAZWISKA]

207 posłów zagłosowało przeciw odrzuceniu radykalnego projektu Solidarnej Polski zaostrzającego przepisy antyaborcyjne. Projekt przeszedł do prac w komisji głosami aż 40 posłów PO i niemal całego klubu PSL. Z Platformy nie głosowało albo wstrzymało się od głosu 40 parlamentarzystów. Do odrzucenia projektu zabrakło zaledwie 19 głosów.
Projekt ustawy SP, który znacząco ogranicza prawo kobiet do aborcji, przeszedł w Sejmie do dalszych prac w komisjach. Przeciwko niemu zagłosowało w sumie 189 polityków. Za było 207. Aby projekt został odrzucony zabrakło 19 głosów. Tymczasem aż 64 posłów i posłanek wstrzymało się od głosu lub nie pojawiło się na głosowaniu w ogóle.

40 przedstawicieli Platformy wsparło Solidarną Polskę. Wśród nich znaleźli się m.in. Lidia Staroń, Ireneusz Raś, Marek Biernacki, Konstanty Miodowicz, John Godson, Roman Kosecki i Jacek Żalek. Od głosu wstrzymało się 28 polityków, w tym znany z konserwatywnych poglądów Jarosław Gowin. Nieobecnych z kolei było 12 członków PO, m.in. Donald Tusk (który jest w Finlandii), Radosław Sikorski i Michał Szczerba.

Zdecydowana większość klubu PSL zagłosowała przeciwko odrzuceniu projektu ustawy SP. Wśród tych 19 ludowców znaleźli się m.in. Eugeniusz Kłopotek, Janusz Piechociński, Józef Zych, Marek Sawicki. Od głosu wstrzymało się dwóch polityków, w tym szef klubu Stronnictwa Jan Bury. Za odrzuceniem projektu było tylko pięciu ludowców, w tym wicepremier Waldemar Pawlak i Stanisław Żelichowski.

Z SLD i Ruchu Palikota - którego projekt liberalizujący przepisy antyaborcyjne wcześniej został przez Sejm odrzucony - nikt nie wstrzymał się od głosu ani nie głosował za projektem. Na sali nie pojawiło się jednak w sumie 10 polityków tych partii, którzy mogliby oddać ponad połowę głosów potrzebnych do odrzucenia radykalnego dokumentu Solidarnej Polski. Wśród 10 nieobecnych przedstawicieli sejmowej lewicy znaleźli się m.in. Anna Grodzka, Łukasz Gibała, Anna Bańkowska i Stanisław Wziątek.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (48)
Aż 80 posłów PO nie odrzuciło antyaborcyjnego projektu ziobrystów. Kto jak głosował? [NAZWISKA]
Zaloguj się
 • note-pad

  Oceniono 125 razy 91

  Zapłacisz za to platformo... Przyjdzie czas, wykopiemy was wszystkich i wtedy zaczniemy żyć w wolnym kraju bez ciemnoty klęczącej przed klerem.

  I jeszcze ten spocony otyły były kopacz Kosecki - tak, ten ma prawo decydować za kobiety. Za jaką karę urodziłem się w tym biednym kraju...

 • ciemnyludd

  Oceniono 74 razy 60

  Wygląda na to że PLATFORMA POTKNIE SIĘ O WŁASNE KLĘCZNIKI....

 • ciemnyludd

  Oceniono 76 razy 58

  To nie posłowie głosowali w polskim sejmie, TO GŁOSOWAŁ W A T Y K A N...

 • boykotka

  Oceniono 70 razy 54

  Dulszczyzna, brak słów. Cieszę się, że z każdym rokiem co raz mniej mnie to dotyczy.

 • kosa811

  Oceniono 57 razy 45

  No, idea PO-PiS nie wzięła się przecież z księżyca. De facto platofrmersi i pisowcy in gremio to ta sama zacofana, zaściankowa bezkształtna masa, na której tle umiarkowanie centrowy i wiecznie politycznie zestrachany Tusk jawi się niemalże genetycznym liberałem i pogromcą kleru. Swoją drogą z taką postawą to PO ma w 2015 jak w banku max. 18-22% i może wymuszona koalicja z SLD i Palikotem doprowadzi do jakiej takiej równowagi

 • dorkotronik12

  Oceniono 49 razy 39

  Jak poslowie chca zeby sie te niechciane dzieci rodzily to niech na nie placa. Niech zadbaja o ich bezpieczenstwo i zapewnia im chocby przezycie. Wszyscy widza co sie dzieje w "rodzinnych domach" gdzie ludzie po znajomosci dostaja opieke zeby zarobic chociaz nigdy nie powinni miec wlasnych dzieci. Kazdemu sie powinno robic badania psychiatryczne zanim zostanie rodzicem a nie zakazywac aborcji i antykoncepcji. Bo inaczej te dzieci sie rodza tylko po to zeby cierpiec i jestem pewna ze jakby mialy wybor to wolalyby sie nigdy nie narodzic. Pamietam jak za moim miastem dziecko w rodzinie zastepczej sie "udusilo" woreczkiem foliowym. To nie sa przypadki, tych tragedii jest wiecej tylko nikt o tym nie mowi tak jak sie nie mowi o przemocy domowej. Ci panowie ktorzy tak bronia dzieci obiecali uczniom tablety a potem sami sobie je wzieli. Hipokryci.

 • villk

  Oceniono 49 razy 39

  nieodpowedzianośc posłów PO chcących dac władze nad Rzeczposolita w ręce PIS-u zasługuje na immienne zapamiętanie

 • villk

  Oceniono 40 razy 34

  sprawdz swojego posła  orka.sejm.gov.pl/Glos7.nsf/nazwa/23_19/$file/glos_23_19.pdf

 • demolka666

  Oceniono 43 razy 29

  ciemnota katolicka chce z naszego kraju zrobił religijny katoliban... ale też w tytule notki jest kłamstwo, bo projekt poparło 40 osłów z "po" a nie 80 - i po co to kłamstwo?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX