"Mularczyk nie ma prawa decydowania za ojców", "kompromitacja" - pyskówka na Twitterze między Kuźniarem i SP

Cała Polska gorąco debatuje o prawie do aborcji po dzisiejszym głosowaniu w Sejmie, a na Twitterze trwa wymiana złośliwości pomiędzy dziennikarzem TVN24 Jarosławem Kuźniarem a Solidarną Polską i Markiem Migalskim. Zaczęło się od stwierdzenia dziennikarza, że poseł Mularczyk "nie ma prawa decydować za ojców, bo nie jest ojcem", co okazało się nieprawdą.
Solidarna Polska była pomysłodawcą projektu ustawy ograniczającej obecne prawo kobiet do aborcji. Projekt przeszedł dziś do dalszych prac w komisjach. Jeśli wejdzie w życie, kobiety nie będą mogły legalnie usuwać ciąży w przypadku ciężkiego uszkodzenia płodu.

Sejmową dyskusję o aborcji skomentował na Twitterze dziennikarz TVN Jarosław Kuźniar. "'Upośledzony ma prawo żyć' - mówi poseł Mularczyk. Szukam informacji, czy jest ojcem. Nie widzę. Odbiera mu to prawo do decydowania za ojców" - napisał. Kilka minut później dodał: "Polska to kraj, gdzie bezdzietni mówią za rodziców, ślepcy widzących, syci głodnych, a głusi są w jury konkursów muzycznych. To jest problem!".

Migalski wtrąca swoje trzy grosze

Solidarna Polska błyskawicznie odpowiedziała dziennikarzowi. "Panie Red., proszę się nie kompromitować, Poseł Mularczyk ma prawie dorosłego syna i małą córeczkę. Zablokowali Panu Google? :)" - spytała partia ironicznie. "Polska to kraj, w którym Pan Redaktor z opiniotwórczego medium może bez wstydu wypisywać takie teksty..., bez cienia wstydu" - dodano po chwili.

Do dyskusji wtrącił się też europoseł Marek Migalski: "Przyznam, że to jedno z najgłupszych zdań, które słyszałem. Więc ja nie mogę mówić o Białorusinach, bo nie jestem Białorusinem" - skomentował pierwszy tweet Kuźniara.

Koleżanka z TVN atakuje Kuźniara

"Czytając Pana, poznałem jeszcze jedną definicję głupoty. Politologicznej. Czym innym jest mówić, czym innym decydować" - odciął się dziennikarz.

Kuźniara uszczypliwie zaatakowała też redakcyjna koleżanka Anna Kalczyńska. "W redakcji nie pracuje żaden niedosłyszący i niedowidzący - o niepełnosprawnych powinniśmy zatem godnie milczeć" - napisała. "Aniu, szacunek dla opinii innych nie przychodzi od razu. Ale trzymam za Ciebie kciuki" - odpowiedział jej Kuźniar.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (10)
"Mularczyk nie ma prawa decydowania za ojców", "kompromitacja" - pyskówka na Twitterze między Kuźniarem i SP
Zaloguj się
 • gblo

  Oceniono 25 razy 25

  Zagadnienia moralno-etyczne i światopoglądowe to główne zajęcie właściwie wszystkich polityków,a w szczególności sejmu.Problem polega na tym,że jedna grupa chce narzucić wręcz pod grozbą więzienia,potępienia i wykluczenia ludzi ,którzy myślą inaczej.Spadek mentalny po PRL-u; zakazywać ,nakazywać,karać ,najlepiej więzieniem.Aborcja to temat ,który jest wałkowany od transformacji ustrojowej i końca nie widać.Może należy pomyśleć o edukacji seksualnej przyszłych ojców i matek a nie opowiadać młodzieży na lekcjach religii przez ogłupiałych i niedouczonych katechetów o ogniu piekielnym za za onanizm.

 • mz.412

  Oceniono 26 razy 22

  Mularczyk ojcem może nie jest, ale za to upośledzonym umysłowo już na pewno tak. Trzeba być odrobinę wyrozumiałym, niektórzy politycy rozpaczliwie próbują rozszerzyć swoją bazę elektorską. Swego czasu premier Hiszpanii chciał dać prawa wyborcze małpom, teraz SP liczy na elektorat wśród upośledzonych umysłowo. Z Cymańskim, jako kandydatem na premiera, nie ma się co dziwić.

 • starblast

  Oceniono 21 razy 19

  Gdyby ustawa przeszła to w PL zostaną:
  kler, politycy, stare dewoty które już nie mogą zajść w ciążę; reszta będzie próbowała uciekać byle dalej, bo atmosfera w tym kraju nie pozwala normalnie żyć. Przyjęty "Kompromis" (chyba od kompromitacji) polityków wespół z klerem katolickim ponad głowami Polaków widocznie im się znudził. Chcą z Polski zrobić większy bantustan niż jest do tej pory.

 • ciemnyludd

  Oceniono 14 razy 14

  Ustawa pewnie i tak nie przejdzie panie Mularczyk, ale może warto ZNOWU POSZUKAĆ JAKICHŚ HAKÓW w równie pobożnym jak pan, IPN-e, na kogo trzeba....Jak działają nasze prawnicze komisje etyki, sam pan już się przecież miał okazję przekonać...

 • andrzej1.61

  Oceniono 11 razy 11

  Moralność posła Mularczyka.
  Pamiętacie jak występował przed Trybunałem Konstytucyjnym i zasugerował przy pomocy drugiego moralnego Kurtyki prezesa IPN że ich nazwiska znajdują się w ewidencji SB. Kłamali jak "bure suki" obydwaj sędziowie mieli piękną historię życia. Ku...stwo charakteru tak wielkie nie może być tylko nabyte jest sprawą genów i to od kilku pokoleń.

 • topiramax

  Oceniono 12 razy 8

  Uważam, że pan Kuźniar dobrze zrobił, że pokazał pewne granice ingerencji jednych w życie innych ludzie. Źle to jednak przedstawił. Źle uzasadnił. Być ojcem w ogóle a być ojcem upośledzonej osoby to bardzo, bardzo duża różnica. Wręcz zasadnicza. I dlatego pan Mularczyk nie może mieć takich doświadczeń , które go moralnie uprawniają do wywierania presji na innych ludzi aby forsować takie proponowane rozwiązania ( w sumie nie wiem czego?). I tu powinien (pan Mularczyk) wykazać się ogładą i nie wybiegać przed szereg.

 • wojtekd38

  Oceniono 1 raz 1

  Posel Mularczyk juz oszukal sedzxiow Sadu Najwyzszego moze Konstytucyjnego ale jest tylko malym klamca .A teraz nie zaadoptuje dziecko niepelnosprawne jak zaleca innym i zobzczy co to oznacza wychowanie niepelnosprawnego dziecka!!!!!!!!!!

 • helguera

  Oceniono 46 razy -26

  kużniar to żenujacy gostek,udajacy luzaka,a w rzeczywistosci zakompleksiony chlopczyk.Tym ktorzy rano w TVn-owskim studio musza z nim siedziec przy stole i prowadzic wiadomosci nalezy sie szkodliwe.wiem że gdy antyprawicowy pyszalek pojawia sie na ekranie wielu przelacza kawnal,bo im sniadanie nie smakuje.jedyna osoba bedaca po stronie kuzniara to czubaszek

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX