"Szlag mnie trafia, że muszę głosować jak Kaczyński" - przyznaje Palikot. Ale w upadek rządu nie wierzy

Ruch Palikota zagłosuje przeciwko wotum zaufania dla rządu. - Szlag mnie trafia. Jestem wściekły na Tuska. Doprowadził do sytuacji, że ja - Janusz Palikot - zaciskając zęby, muszę zagłosować jak Kaczyński. Ale nie mam wyboru - mówił lider RP w TOK FM. Palikot przyznał też, że wolałby, aby rządziło PiS. - Bo wtedy nie byłoby żadnej iluzji. A PO tworzy iluzję, że jest normalnie, a nie jest.
Janusz Palikot zapowiedział, że jego posłowie zagłosują przeciwko wotum zaufania dla rządu.

Oczywiście mają na to wpływ wyniki poselskich głosowań dotyczących aborcji, do jakich doszło dwa dni temu. W środę głosami posłów PO odrzucono projekt Ruchu Palikota i skierowano do dalszych prac restrykcyjną ustawę przygotowaną przez Solidarną Polskę.

- Szlag mnie trafia. Jestem wściekły na Tuska, że doprowadził do sytuacji, że ja - Janusz Palikot - muszę zaciskając zęby, zamykając oczy, zagłosować tak jak Jarosław Kaczyński i partia Zbigniewa Ziobry. Nie mam wyjścia. Nie mogę popierać rządu, wobec którego moi wyborcy są kompletnie rozczarowani i wściekli. Nie tak miało być - mówił Janusz Palikot w "Poranku Radia TOK FM".

Ale Tusk i tak zostanie

Jednak lider Ruchu Palikota nie wierzy, że rząd Donalda Tuska upadnie. Bo jak mówił, Platforma Obywatelska zwozi do Sejmu wszystkich posłów.

- A nigdy nie będzie tak, że w ławach zasiądzie 100 proc. opozycji. Wystarczy więc, że nie przyjdzie na głosowanie jedna osoba z PiS. Albo jedna z Solidarnej Polski. My np. mamy chorą posłankę Grodzką. Prosiłem, żeby przyszła. Ale od tygodnia jest na zwolnieniu - poinformował Janusz Palikot.

Polityk powtarzał, że Platforma Obywatelska, z którą przed laty był związany, niczym nie różni się od Prawa i Sprawiedliwości.

- Powiem nawet, że wolałbym, żeby to PiS rządził. Bo wtedy nie byłoby żadnej iluzji. A PO tworzy iluzję, że jest normalnie. A nie jest. I jak przychodzi do sejmowych głosowań, które tworzą z Polski państwo nowoczesne, to Platforma głosuje tak jak PiS - grzmiał Palikot w TOK FM.DOSTĘP PREMIUM