Sondaż po exposé: Wyraźna przewaga PiS nad PO. Wzrost po lewej stronie

40-procentowe poparcie PiS i o pięć punktów mniejsze PO. Takie wyniki przynosi najnowszy sondaż TNS Polska na zlecenie Telewizji Polskiej. Badanie wykonano już po ?drugim exposé? premiera, wygłoszonym wczoraj w Sejmie.
Według sondażu w Sejmie znalazłyby się cztery partie. Poza Prawem i Sprawiedliwością oraz Platformą obywatelską próg wyborczy przekroczyłyby: Sojusz Lewicy Demokratycznej - 13 procent oraz Ruch Janusza Palikota - 7 procent.

Cztery pozostałe ugrupowania uwzględnione w sondażu znalazłyby się poniżej pięcioprocentowego progu. Są to: Polskie Stronnictwo Ludowe (2 proc.), Solidarna Polska (1 proc.), Nowa Prawica (0 proc.) i Polska Jest Najważniejsza (0 proc.).

Sondaż przeprowadzono wśród tych, którzy planują udział w wyborach i wiedzą, na kogo głosować. 17 proc. badanych nie poszłoby na wybory, 29 proc. respondentów nie wie, na kogo zagłosuje.

Badanie na zlecenie Telewizji Polskiej zrealizował TNS Polska. Sondaż przeprowadzono telefonicznie wczoraj, 12 października, na grupie 1000 dorosłych Polaków.Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (37)
Sondaż po exposé: Wyraźna przewaga PiS nad PO. Wzrost po lewej stronie
Zaloguj się
 • jo_laska_nebeska

  Oceniono 45 razy 17

  Jestem przerażona. Przerażona stopniem ogłupienia części ludzi przez PiS, Radio Maryja, Solidarni-ileśtam , Gazetę Polską... i przez inne sympatyzujące z nimi "twory". WSZYSCY demonstrujący klepią te same bzdury. Starszy pan z manifestacji w Szczecinie.... "bo oni nie myślą po polsku! " (???) - oczywiście miał na myśli Rząd.... W manifestacjach przeważają ludzie starsi - emeryci - już nie pamiętają czasów, kiedy NIE BYŁO REWALORYZACJI EMERYTUR, albo dostawali po 3-4 zł.? - TO ZA RZĄDÓW ICH KOCHANEGO WODZA! Nie pamiętają? Przecież to było tylko 5-6 lat temu! Zapomnieli? Czy pamiętają ile wtedy wynosiła ich emerytura? Wtedy wystarczyło im na leki, a TERAZ NIE!? A telewizja "Trwam".... "Nie zabierzecie nam TV Trwam!".... A KTO IM JĄ ZABIERA???????! Była, jest i będzie! Głupi ludzie nie wiedzą, że gdyby byli na multipleksie to musieliby - żeby ją oglądać - ALBO KUPIĆ NOWY TELEWIZOR(!) albo wydać ok. 500 zł na dekoder i antenę! To te najczęściej - no.. jeszcze Smoleńsk! - bo oni wszyscy wierzą w te durne trzy wybuchy..... - powtarzające się zarzuty. Klepią jak wyuczony pacierz, że mamy kondominium, że Rząd szykuje nam kolejny rusko-niemiecki rozbiór, że wszyscy to zdrajcy, sprzedawczyki, zaprzańcy... a ich Jaruś zbawca ..... oooooo...to WIELKI PATRIOTA!, MĄŻ STANU.... Wódz na wodze! Zbaw nas! Prowadź!.... No właśnie.. dokąd on prowadzi? Co ten "wielki patriota" robi dla Polski? Ten "wielki patriota" zwyczajnie podpala, burzy, skłóca, WMAWIA ludziom swoje cyniczne czarnowidztwo. Pamiętajcie! Samo zło! Tylko bieda! Rząd czyha na polaków, chce eutanazji emerytów i rencistów! Chce nas sprzedać! Chce żeby nas było jak najmniej! Głodzi nas! (no bo za komuny to rząd ustanawiał ceny... oni nadal wierzą, że to robota TEGO rządu) WSZYSCY BEZ PRACY! (ci manifestujący.. emeryci... też??) Itd. itp... Jak łatwo jest ludziom to wszystko WMÓWIĆ. Jak łatwo KŁAMAĆ, wbrew oczywistości! Jaruś i jego akolici nie spoczną dopóki nie zwyciężą(???) Nadal nie będą przebierali w środkach by dojść do władzy. Obrzydzają nam Polskę.. chcą zrobić drugą Grecję. Wyprowadzają ludzi na ulice.. czekam tylko kiedy zacznie się palenie sklepów, budynków, pójdą w ruch kamienie... Co wtedy zostanie z Polski?... A... to już Jarusia nie obchodzi.... A co wtedy powiedzą ci wszyscy "skrzywdzeni"? Zacisną zęby i pasa czy... wyjdą na ulicę? Przeciw swojemu "wodzowi"? Chociaż... PiS już pokazał "swoje rządy"... pewnie więc - skoro tak chcecie powrotu do komuny - to policja wam to skutecznie zapewni... Pobudka będzie o 6 rano..... :-)

 • loginxyz

  Oceniono 35 razy 13

  17% badanych nie poszłoby na wybory, 29% respondentów nie wie na kogo zagłosuje.
  Razem 46%.
  Jak taki sondaż telefoniczny miałby być miarodajny, skoro prawie połowa nie ma zdania?
  Sondaż telefoniczny....kto ma dziś tyle czasu, żeby siedzieć w domu przy telefonie stacjonarnym? Dziś, kiedy wszyscy noszą przy sobie komórę. Co to za próba 1000 osób?
  Prawdziwym sondażem będą jednak wybory. Nie można nam przez te 3 lata dać świętego spokoju?

 • syjamek1809

  Oceniono 34 razy 8

  to jest nienormalne, ciągle sondaże i sondaże,które nie sa wiarygodne. PiS już wmawia wszystkim ,ze skoro ma przewagę w sondażach to rząd PO-PSL powinien podać się do dymisji i oddać im władzę, bo przecież oni mają przewage..
  Pamiętam jak w 2007r. roku sondaże pokazywały poparcie dla PiS ponad 52% , wtedy ogłoszono przedterminowe wybory bo PiS uwierzyło sondażom że bedzie rządzić samodzielnie ... i wiadomo jak się skończyło.

 • sisi64

  Oceniono 12 razy 6

  Ludu PISuarowo-rydzykowy! Wiem, żeście ciemni, jak bydło przy żłobie, więc prostym językiem ten wierszyk naskrobię. Po co, choć wcale rozumu nie macie, do polityki się durni pchacie? Przecież wy wiecie o bożym świecie, ile wam Rydzyk w radyjku naplecie. Rydzyk to złodziej, co jadem pluje, lecz zręcznie wami manipuluje. Jemu tyle o Polskę chodzi, co Ziobro z Kaczyńskim dzieci napłodzi. Inteligentny go nie posłucha, więc was ciemniaków przez radio r***a! Ten komunistą,tamten bydlakiem, kto przeciw niemu- nie jest Polakiem. Jesteście ślepi, bo nie widzicie, kto was okrada przez całe życie. Ksiądz dzieci gwałci,wasz kraj okrada, wy go bronicie!?Toż to żenada!!! Na szczęście szybko nam wymieracie, więc żadnych wyborów już nie wygracie. Na koniec morał mam dla was gotowy: zamilknij ludu PIS-moherowy. Jadem już wkoło na wszystkich nie plujcie i się najlepiej zutylizujcie. (z netu)

 • ciemnyludd

  Oceniono 8 razy 6

  SIEDEMNAŚCIE PROCENT poszłoby na wybory ? Niezła manipulacja, SONDAŻ WŚRÓD "HEJTERÓW" ???

 • passtorian

  Oceniono 22 razy 6

  Sam fakt , ze PIS ma jakiekolwiek znaczenie w tym kraju to powod do zmartwienia. Bo to swiadczy o zacofaniu, o sporym oglupieniu spoleczenstwa. To z kolei nasuwa pytanie: Jak efektywnie uzmyslowic kupie baranow ,ze nimi manipuluja?

 • kola04

  Oceniono 28 razy 6

  Brawo, CI EMNOGRÓD wygrywa z tchórzami, to jest najjaśniejsza RP.

 • kolega77

  Oceniono 17 razy 5

  Powrót do władzy paranoików ku uciesze półgłówków.?

  '.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX