Joński: Jeśli Mucha jest w ciąży, niech się zajmie dzieckiem, nie - resortem [WIDEO]

- Minister sportu Joanna Mucha powinna złożyć rezygnację i zająć się ciążą, a potem swoim dzieckiem - powiedział Superstacji Dariusz Joński, rzecznik SLD, uważanego za partię lewicową.
Dariusz Joński odniósł się w ten sposób do plotek krążących po sejmowych korytarzach i doniesień tabloidów o tym, że minister sportu Joanna Mucha jest w ciąży.

Dymisji Joanny Muchy po skandalu z dachem Stadionu Narodowego domagają się politycy PiS, Solidarnej Polski i SLD. - Mucha myśli, że jej się upiecze. Nie upiecze się - przekonywał dziennikarzy Superstacji Dariusz Joński. - Nie interesuje nas, gdzie ona się teraz chowa. Powinna podać się do dymisji - powiedział rzecznik SLD.

I nawiązał do plotek o ciąży minister Muchy: - Plotkami się nie zajmuję, ale tak mówią. Tym bardziej, jeśli jest w ciąży, nie ma czasu i chce się zająć ciążą, a później swoim dzieckiem, tym szybciej powinna złożyć rezygnację i kibicować z boku - argumentował Joński.

- Jeśli słyszę na korytarzach, że to dla niej premier wydłuża urlop macierzyński o pół roku, to jestem w stanie w to uwierzyć, bo Platforma podejmuje wyłącznie takie decyzje, aby dbać o swoich ludzi - dodał Joński.

Dariusz Joński twierdzi, że jego wypowiedź została zmanipulowana i wyrwana z kontekstu - pokazujemy ją zatem w całości. Pytanie reportera i cytowana odpowiedź od 2:09:Joński został za wypowiedź skrytykowany - m.in. na Twitterze i w TOK FM. - To chamska odzywka - skomentował jego słowa Cezary Gmyz z "Rzeczpospolitej". Po 18.00 Joński opublikował takie oświadczenie:Komentarz Jońskiego odnosił się do odwołania meczu Polska-Anglia w ramach eliminacji do MŚ 2014. Mecz został przełożony z wtorku na środę, ponieważ murawa Stadionu Narodowego po opadach deszczu była przesiąknięta wodą i nie nadawała się do gry. Dach stadionu, mimo niekorzystnych prognoz, pozostał otwarty decyzją delegata FIFA, po konsultacji ze związkami piłkarskimi Polski i Anglii.

Jednak zdaniem premiera błąd popełniła FIFA i PZPN. Donald Tusk zarządził jednak kontrolę w resorcie Muchy i Narodowym Centrum Sportu. - Będę bezwzględny wobec osób, które zawiniły ws. Stadionu Narodowego - zapowiedział wczoraj.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (41)
Joński: Jeśli Mucha jest w ciąży, niech się zajmie dzieckiem, nie - resortem [WIDEO]
Zaloguj się
 • rot.leszek

  Oceniono 41 razy 29

  Jonski powinen chyba tez zrobic sobie test ciazowy - widac u niego wyrazne symptomy ob-ciazenia nie tylko chamstwem alei i glupota..

 • yellowsnow2

  Oceniono 33 razy 27

  Mongol nie wie, ze jest mongol. Jonski, wiec w/g ciebie kobieta jest tylko od podtrzymywania gatunku ludzkiego. Aha, wiesz juz kiedy wybuchlo Powstanie Warszawskie?

 • ojciec.scholastyk

  Oceniono 31 razy 25

  Joński ! Nie dość żeście niewyględny, toście cham i burak.
  /...aha....i nieuk ....pamiętam że z historii pała!/

 • rbik53

  Oceniono 25 razy 19

  Jońskiemu się nie dziwię bo to buc i cham, który nie odróżnia piwa od szampana. Ale dziwić się będę Millerowi, gdy go nie wypieprzy na zbity pysk z funkcji rzecznika partii. Bo co z tego, że Miller gryzie trawę by odbudować SLD, jak potem taki, za przeproszeniem, ku**tas w trzydzieści sekund to wszystko spieprzy.

 • pannamarianna777

  Oceniono 24 razy 18

  Taki facet powinien przez kwartał obierać w wojsku ziemniaki.
  Może wtedy zrozumiałby jakim chamem i prostakiem jest.
  Wg niego - baby do garów.
  Panie Miller - wykaż się pan jakąś działalnością. Bo pan brzydko kończy, na takie chamstwo zezwalając.
  Przepraszam w stosunku do pani Muchy, to za mało.
  Minister chyba nie jest od takich spraw, no chyba ze jest z SLD

 • marysia.3.3

  Oceniono 26 razy 18

  palant

 • maciekblysk

  Oceniono 16 razy 12

  Ciąża to nie choroba. Jeśli nie ma zagrożenia to kobieta w tym okresie jest zdolna do pracy. Joński zachowuje się jak prostak. Chwyta się każdego argumentu byle ugrać swoje. Mim zdaniem przekroczył już pewną granicę.

 • pannamarianna777

  Oceniono 13 razy 9

  Pan Miller z innej okazji powiedział słowa, które przytoczę. A teraz też by się przydały
  "Skandal. My tego tak nie zostawimy"

 • atleista

  Oceniono 17 razy 7

  Co się dziwić Jońskiemu, kiedy na czele SLD stoi posiwiały "maczo", który znany jest z frywolnych wypowiedzi pod adresem kobiet. Skoro tak wygląda nowoczesna polska lewica, niby walcząca z nierównością, dyskryminacją stereotypami i uprzedzeniami, to nic dziwnego że bujają się w dolnych granicach sondaży wyborczych.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX