"Odzywka Jońskiego o Musze jest po prostu chamska"

- Jeśli jest w ciąży, nie ma czasu i chce się zająć ciążą, a później swoim dzieckiem, tym szybciej powinna złożyć rezygnację i kibicować z boku - powiedział o Joannie Musze Dariusz Joński, rzecznik SLD. - To chamska odzywka - skomentował słowa polityka Cezary Gmyz w ?Popołudniu TOK FM".
Kontrowersyjne słowa polityk wypowiedział w rozmowie z "Superstacją". Podjął temat plotki o rzekomej ciąży szefowej Ministerstwa Sportu i Turystyki i stwierdził: - Tym bardziej, jeśli jest w ciąży, nie ma czasu i chce się zająć ciążą, a później swoim dzieckiem, tym szybciej powinna złożyć rezygnację i kibicować z boku.

- Jeśli słyszę tu na korytarzach, że to dla niej premier wydłuża urlop macierzyński o pół roku, to jestem w stanie w to uwierzyć, bo Platforma podejmuje tylko i wyłącznie takie decyzje, aby dbać o swoich ludzi - miał dodać polityk.

Chamstwo posła

- Odzywka Jońskiego jest po prostu chamska - skomentował w "Popołudniu TOK FM" Cezary Gmyz, dziennikarz "Uważam Rze" i "Rzeczpospolitej". Gość Grzegorza Chlasty stwierdził: - Niezależnie od tego, jaki stopień odpowiedzialności za to, co się zdarzyło na Stadionie Narodowym, ponosi Joanna Mucha, używanie argumentów o tym, że powinna zająć się dzieckiem - i to jeszcze przez przedstawiciela lewicy, który ma promować postawy odwrotne - jest oburzające.

Odnosząc się do głośnej wpadki Dariusza Jońskiego - pomylenia daty wybuchu Powstania Warszawskiego - Gmyz dodał: - Nie za bardzo pamiętał, kiedy było Powstanie Warszawskie - może też nie pamiętać programu własnej partii.

Wojciech Mazowiecki z kolei skomentował krótko: - Słowa Jońskiego to kolejny kamyczek do staczania się po równi pochyłej lewicy.

Po tym, jak jego wypowiedź wywołała oburzenie, poseł Sojuszu Lewicy Demokratycznej krótko wytłumaczył się na Twitterze: "Materiał został zmanipulowany. Nigdy nie było moją intencją odnoszenie się do życia prywatnego Minister Joanny Muchy".

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (53)
"Odzywka Jońskiego o Musze jest po prostu chamska"
Zaloguj się
 • mok999

  Oceniono 75 razy 65

  Od paru lat dostrzegam w naszym parlamencie cywilizacyjny regres. Obecnie dyskutuje się, czy kobieta ma zamiast posła prawo decydować, co będzie z jej dzieckiem, które nosi w brzuchu, oraz czy będąc w ciąży może udzielać się publicznie. Czekam na debatę o tym, czy wolno kobietom prowadzić samochody, oraz przebywać w pomieszczeniach, gdzie są sami mężczyźni.

 • socrates11

  Oceniono 67 razy 49

  O tempora! Juz żeby nawet lewica stanu błogosławionego nie uszanowała, w chamstwo leciała!

 • kociewiak2

  Oceniono 52 razy 42

  ..a co mozna spodziewac sie po takim polityku,cham to mowi po chamsku....

 • mariaczczi1

  Oceniono 49 razy 41

  Jeśli to prawda to ja gratuluję pani Joannie.

 • batura3

  Oceniono 41 razy 33

  nazwijmy rzeczy po imieniu: CHAM.PROSTAK.PRYMITYW. Ot, jakich mamy przedstawicieli narodu - sami wybieralismy:(

 • niemoher

  Oceniono 45 razy 27

  A to komusze chamidlo...Oni się nie staczają, oni juz się dawno stoczyli, a takie "kwiatki" są tylko tego przykrym potwierdzeniem...

  A datę Powstania już znasz, lewicowy nieuku ???

 • socrates11

  Oceniono 21 razy 13

  Gdyby był mężczyzną skrytykowałby pana premiera, a nie panią minister....

 • klarneta8

  Oceniono 9 razy 9

  Takim chamom podatnicy placa miesiecznie min. 12 tys zl.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX