Komentarze (62)
"Elektorat SLD, jeśli chodzi o konserwatyzm obyczajowy, jest na drugim miejscu. Za PiS"
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • sylwester51

  Oceniono 2 razy 2

  A propos lewicowość prawicowość to dla mnie tylko umowne nie mające nic wspólnego z rzeczywistością.
  LICZY się tylko gospodarka dobrze się rozwija rośnie ludzie mają wiecej pieniędzy i jest ok. Druga sprawa to masa darmozjadów korzystających z tego wzrostu min administracja nadmiernie przerośnięta, KK , politycy po co Senat, związki zawodowe itd a pozwala na to wadliwe, zagmatwane prawo.

 • a.k.traper

  Oceniono 4 razy 2

  Wbrew pozorom az tak wiele oba elektoraty się nie różnią, tęsknią za bezpieczeństwem socjalnym PRL-u, za własnościa państwową środków produkcji i dystrybucji, jedni by przetrwać poszli w aliansie z Kościołem (ustalenia przed Okrągłym Stołem i konkordat) drudzy chcieli zamienić sekretarzy na biskupów i w swej niewiedzy i uległości akceptowali każdy postronek jaki im serwowano z metką "patriotyzm" lub "polskość".
  Oba elektoraty spotykały sie w pochodach majowych i czynach społecznych, jedni jako władza drudzy jako "wzorowi obywatele", wychowali a raczej zmanipulowali młodsze pokolenia nie mówiąc im prawdy której albo się wstydzą ale co gorsza nadal nie rozumieją, jednym i drugim najłatwiej przychodzi wskazywanie winnych naszej rzeczywistości za granicą oraz polityków na usługach tych "krwiopijców".
  L. Miller ma tego świadomość i mimo swego cynizmu jest pragmatykiem i patrząc wstecz to trzeba zauważyc jego przemianę od młodego "betona" do konkretnego taktyka, podobnie L.Wałęsa coś się nauczył tylko nie miał cierpliwości ani roztropnosci, za bardzo zaufał hierarchom i na tym przegral, za bardzo czuł się "namaszczony" i wskutek tego arogancki w zachowaniu, tak jak część biskupów i proboszczów, trzeba mu przyznać, że zrozumiał swój błąd ale nadal na te tematy rozmawiać nie chce a szkoda, wiele spraw by wyprostował i wele gó...nek odarto by z pozłoty i spadło do szamba, także i z lewej strony.
  Przewodniczący Napieralski prowadził politykę "osiedlowego bazaru" gdzie chyba pobierał nauki gdyż widac było te lokalne poglądy i ocene sytuacji poprzez przyzmaty lokalnych środowisk czyli V ligi warcabowej.
  Obecnie nie jest ważne kto wierzy i w co a kto ma pomysł i siły na tematy ważne dla społeczeństwa, patrząc trzeźwo to taki alians dwóch partii może i dałby im siłę na rządzenie ale poparcie KK, związków zawodowych i niezdecydowanych nie rokuje pójścia w strone rozwoju a tylko wegetację, z tej mąki raczej chleba już nie będzie?

 • jo_laska_nebeska

  Oceniono 2 razy 2

  Na ostatnim przykładzie Jońskiego widać jak na dłoni, że hasła, które partia (każda) głosi - to jedno, a reakcje jej członków - to już zupełnie co innego... Hasło musi być nośne, wabiące, być na wysokim "C", oczywiście "lepsze, mocniejsze" niż konkurentów, najlepiej kiedy "gra" na uczuciach patriotycznych (rywalizacja, która jest bardziej patriotyczna), no i koniecznie musi być "w temacie" - wiedzieć, kto jest niezadowolony - a to z zarobków, a to z powodu braku pracy, a to z braku żłobków, a to z kolejek do lekarza, apteki.... Takimi ludźmi można manipulować.. wystarczy głosić hasła, że "oni to już na pewno im pomogą"! A potem, w Sejmie, kiedy te hasła trzeba przeobrazić w czyny, to już.... sumienie im nie pozwala na takie rozwiązanie, a to niezgodność z nauką kościoła, a to, a tamto.. powodów nie brakuje. Tylko czasem "parcie na szkło" ukazuje na chwilkę prawdziwą twarz polityka.... Już nie mówię o wychowaniu... ale też o prawdziwych poglądach danego polityka... A jeśli TAKICH jest w partii więcej? ... no cóż... to trzeba głośniej "krzyczeć" partyjne hasła, żeby przykryć te drobne "potknięcia".. schować na jakiś czas "delikwenta" .... Więcej bilbordów, konferencji, nowych haseł (w tej samej tonacji) i.... wszystko wraca do stanu sprzed "wpadki".... czyli.. "wszystko po staremu"...

 • oghana7

  Oceniono 1 raz 1

  to sld za swoich rzadow oddalo najwiecej majatkow kosciolowi ,zeby sie przypochlebic .oni to umieja -nawet podlozyli sie amerykanom i pozwolili na wiezienie i tortury wiezniow z guantanamo .kto odpowie za te hanbe polski ? kwasniewski czy miller ?

 • paw73

  Oceniono 1 raz 1

  OPOWIEŚCI O CIĄŻY JOANNY MUCHY (PO) ROZPOWIADA PO CAŁYM PARLAMENCIE , PAWEŁ OLSZEWSKI POSEŁ I RZECZNIK PO!
  Działanie rządu PO PSL, to w 2012 roku, setki upadłych firm budowlanych transportowych oraz potężnych firm. Polimeks Mostostal, DSS, Hydrobudowa itd. Siłowe wciskanie przez media, na agendę medialną news z D*py, palniecie głupoty przez posła Jońskiego, aby nie wyciągać poważnych spraw Tuskowi PO i jego rządowi PO PSL. GW i lizusy PO jak Chwedoruk, robią wszystko byleby nie dotknąć poważnych spraw dla obywateli, a wrzuca głupoty.

 • fagusp

  Oceniono 3 razy 1

  Kilka dni temu moja koleżanka z pracy urodziła. Swoje pierwsze dziecko. Do pracy przychodziła jeszcze trzy tygodnie temu. I to nie dlatego, że ktoś ją zmuszał - w tej sprawie właściciel firmy, który docenia ją jako pracownika, pozostawił jej swobodę decyzji. I wiem jedno - gdyby jakiekolwiek ścierwo spróbowałoby pieprzyć dziewczynie takie chamskie odzywki jak Joński o Musze, to z miejsca wyleciałoby z roboty na zbity pysk w trybie dyscyplinarnym.

 • vidi12

  Oceniono 3 razy 1

  Poseł Joński z powodu szczerości i takiego lewicowego otwarcia na ludzi i zaufania do nich ponownie dał się wmanewrować cynicznemu i podłemu dziennikarzowi. Myślę, że poseł Joński niestety nauczy się, że swiat jest podły...

 • xtalatx

  Oceniono 3 razy 1

  kraj absurdu zgniłego kompromisu okragłego stołu. podział na lewicę i prawicę nie ma sensu. więcej powiem - w polsce jedynymi demokratami są... anarchiści

 • sylwester51

  Oceniono 1 raz 1

  SLD powinna pozbyć Jońskiego jako rzecznika bo to tępy aparatczyk taki Siwak SLD.
  Co do Muchy to zgodnie z prawem pracy może pracować do porodu. Inna sprawa to jej morale wcześniej zostawiła męża i dwójkę dzieci by robić karierę polityczną a teraz z kolejnym facetem pani ministra zwiększa dzietność tak jak chce rząd brawo he he.

 • moje_slowa

  Oceniono 1 raz 1

  Kościół od początku rozgrywa układ czarny - czerwony!
  Zależy jak Moskwa postraszy papierami!
  Winien jest Stan Wojenny Jaruzelskiego, też strategia Rosji!
  Przy kościele została Solidarność kapusiów!
  Sposobem Rosji jest pazerność smoka Watykanu!
  PiS, czyli strateg Polskęzbaw, przebił płatne lekcje religii i oddanie szkolnictwa indoktrynacji nieracjonalnej!
  Mianowicie złamał ustalenia traktatu Konferencji Poczdamskiej i to zwykłym rozporządzeniem bez pytania Narodu!
  Umożliwiło to grabież sitwy czerwono czarnej na niespotykaną skalę na Ziemiach Odzyskanych i Północnych (nieodzyskanych)!
  Mało tego w przyszłości nierychliwej doraźnie (Merkel) Niemcy zażądają odszkodowań za wysiedlenia, a Rosja nie da, bo naszych czarno-czerwonych polityków co najwięcej na Rosję plują mają w garści.
  To jak prowokator za pierwszej pluralistycznej Solidarności mógł krzyczeć, bo mu wręcz kazali, aby ujawnili naiwni swoje poglądy!

  Moherowe lemingi za zdradą!

  ZDRAJCA Jarosław Kaczyński, co oddaje poniemieckim co poniemieckie, nadaje się pod Trybunał Stanu za złamanie ustaleń Konferencji Poczdamskiej przyznającej nam Ziemie Odzyskane!
  Co na to Czesi, Rosjanie, Litwini, Łotysze, Estończycy, Austriacy, Francuzi?
  Skala tego czynu jest porażająca!

  DOWÓD! Jest tych dowodów zbyt wiele!

  Na kogo my płacimy, na zdradę odbudowy krzyżactwa pruskiego?

  Za Kaliningrad, za zgodę słabej Polski?

  Śląskie biorą jak chcą.

  Przyznał im PiS. Umożliwił sięgać po poniemieckie, złamał traktat Konferencji
  Poczdamskiej.
  Kościół i zdrajcy jak w zabory!
  m.wyborcza.pl/wyborcza/1,105226,11226258,Powiat_klodzki_walczy_o_odszkodowanie_za_zamek_oddany.html
  - Furtkę komisji otworzył protokół ustaleń komisji wspólnej
  rządu i Konferencji Episkopatu z marca 2006 r. podpisany przez wicepremiera i
  szefa MSWiA Ludwika Dorna oraz biskupa płockiego Stanisława Wielgusa, wsparty
  pismem ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry - podkreśla Baldy. Protokół
  uznał, że kościelne instytucje mogą się domagać sukcesji np. po niemieckich
  zgromadzeniach zakonnych."

 • vertigo13

  Oceniono 1 raz 1

  Niech mnie ktos skoryguje,
  ale to oni sprzedali polske
  i polki vatykanowi, za dobre
  slowo z ambony i butelke
  mszalnego przed wyborami.

  Farba schodzi z farbowanego
  na lewice betonu, smutne.

  Zdumiewajacy brak balansu
  na scenie politycznej po lewej
  stronie i przeciwwagi dla
  PO-PiS’u, co za kraj.

 • boznik1

  Oceniono 1 raz 1

  Zawsze wiedzialem, ze tak poboznych "ateistow" jak w SLD nie ma w zadnej partii w Polsce, szkoda, ze jeszcze sa takimi erudytami jak pan Jonski, bo gdyby nie ta erudycja mogliby cofnac Polske do mrokow sredniowiecza.

 • maaac

  Oceniono 1 raz 1

  No i wychodzi (poza głupotą co niektórych polityków) idiotyzm rozgraniczenia: prawica-lewica w Polsce.
  Mamy ludzi o:
  - "lewicowych" lub liberalnych poglądach gospodarczych;
  - mamy ludzi o konserwatywnych lub liberalnych poglądach na zwyczaje;
  - mamy ludzi o klerykalnym, antyklerykalnym, pietystycznym (ciekawe ilu z was wie o co chodzi?) oraz ateistycznym stosunku do wiary;
  - mamy najconalistów i kosmopolitów, ksenofobów i ludzi otwartych na "innych".

 • oknoko

  0

  Pawel, tu nie o to chodzi. Nasze szanowne banki oferują lokaty 5-6%. Czy wiesz że pieniądz co roku tyle właśnie traci na wartości? Ile więc zarabiasz? NIC. Prawdę mówiąc to nawet tracisz bo inflacja jest większa. Chcesz mądrze zainwestować swoje pieniądze? Wejdź na google i poszukaj "portal inwestycyjny numer87". Lepiej się zastanów co robisz ze swoimi pieniędzmi.

 • andrzej1.61

  0

  Społeczeństwo ma być ciemne, ograniczone, podatne na sugestie. Należy im ograniczyć dostęp do wykształcenia, wiedzy oraz wprowadzić zakaz samodzielnego myślenia. Pod takimi słowami są wstanie podpisać się wszystkie dyktatury i ustroje totalitarne bez względu czy to jest niewolnictwo,feudalizm, faszyzm, komunizm kończąc na doktrynach wyznaniowych zwanych religiami bez względy czy jest to katolicyzm, judaizm, islam każda z nich poszczególnego człowieka uważa według mnie za ścierwo i pomiot godny tylko do pracy i śmierci dla celów które bandyccy przywódcy określą. Oczywiście tak "wysoko" cenią tylko mężczyzn o kobietach nie wypowiadają się, wielcy ludzie o czymś tak miernym jak kobieta nie wypowiada się.

 • filmik2000

  Oceniono 2 razy 0

  Jak Kaczyński chciał być oryginalny, ale mu nie wyszło, czyli kłamstwo ma krótkie nogi (w tym wypadku także dosłownie): www.youtube.com/watch?v=v1ciCK857r4

 • robert9998

  Oceniono 3 razy -1

  Poseł Joński SLD, jest przez media traktowany wyjątkowo ostro. Natomiast pan premier Donald Tusk , nadzwyczaj łagodnie. Zapytać należy , czy pan premier,który dopuszcza się gorszych wypowiedzi ,nie dostaje od mediów żadnej bury.
  Należy wszystkim dziennikarzom internautom i politykom,że mistrzem seksistowskich wpadek jest pan premier Donald Tusk z PO.
  Wybory wewnątrz partyjne w Platformie Obywatelskiej, posłanka Pomaska chciał zostać sekretarzem PO .
  2010-10-06 Premier Donald Tusk powiedział-"AGNIESZKA POMASKA NIE BĘDZIE SEKRETARZEM PARTII, PONIEWAŻ SPODZIEWA SIĘ DZIECKA I NIE JEST TO NAJLEPSZY CZAS ,ABY SPRAWOWAĆ TAK ODPOWIEDZIALNĄ FUNKCJĘ ".
  2011-06-05 kolejna wpadka premiera to: Trochę jestem rozkojarzony. Patrzę na letni strój pani redaktor i porozpinane guziczki, więc z dopięciem wszystkiego na ostatni guzik " i tu nastąpił rechot .

 • c27-a

  Oceniono 1 raz -1

  Mucha zaciążyła i medialna afera gotowa. Tusk wpadł w panikę bo mu słupki spadają i usłużne media dla odwrócenia uwagi gawiedzi tematy zastępcze wymyślają.

 • bnch

  Oceniono 3 razy -1

  Chwedoruk nakreśla obraz elektoratu, z czasów kiedy SLD było partią z poparciem rzędu 40%. Wówczas oczywiście większość jego elektoratu, to była konserwa, bo takie jest polskie społeczeństwo. Pogrobowcy PZPR też byli pewnie konserwatywnie, bo z nich to była taka lewica, jak z Jarka Kaczyńskiego prawica (wycieranie mordy pewnymi hasłami wiosny nie czyni). Teraz to oprócz coraz mniejszej garstki wyborców z dawnego systemu, pewnie duża część elektoratu ma jakieś tam lewicowe sympatie.

 • b2

  Oceniono 9 razy -1

  bosz, co ja pacze. nie ma ważniejszych spraw w tym kraju?

 • dyzlav

  Oceniono 2 razy -2

  Zresztą to jakaś bzdura. Wśród moich znajomych większość z tych, którzy głosowali na SLD, mieli bardzo liberalne podejście do sfery obyczajowej. Drażniło mnie to niezmiernie, ponieważ ja chciałbym zagłosować na partię liberalną i antyklerykalną, nie złożoną z byłych członków PZPR i funkcjonariuszy bezpieki (albo członków ich rodzin). Teraz jest RP i spoko.

  Dziwiło mnie, że można pójść do urny, tylko po to, jak objaśnił mi obrazowo niejaki Jurek, żeby potem w kiosku poprosić: jeden ulgowy i dwa aborcyjne. Właśnie to podobno gwarantowało SLD. Było to jeszcze przed wejściem do UE, i dla mnie rządy SLD oznaczały, że polski przemysł znów będzie nastawiony na produkcję niezbędnych sowieckiej armii elementów metalowych za pół ceny, a za gaz będziemy płacić 10 razy więcej niż trzeba. Ponieważ mam w d... aborcję i nie jestem homoseksualistą, głosowałem na partie prawicowe.

  Dziś UE wymusza na Polsce wiele reform, układ sił się zmienił, a największym zagrożeniem dla wolności są prawicowe, katolickie partie nawiązujące retoryką i metodami do Benito Mussoliniego, najłagodniej rzecz ujmując.

 • mafiapuczajewa

  Oceniono 4 razy -2

  pezetpeerowce sie chrzciły po upadku komunizmu - oj chrzciły się chrzciły

 • vidi12

  Oceniono 14 razy -8

  Powiedziałbym, że wypowiedź Agnieszki Kublik to dopiero było chamstwo czystej wody... ale zaraz podniesie się krzyk : aj, waj - to antysemityzm !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX