"Kaczyński pompował sondaże PO. Aż sprawił, że Platforma stała się grubym kotem..."

- PO stała się przez ostatnie lata grubym kotem - jedzenie samo przychodziło, więc nie trzeba było biegać. Teraz przyszły cięższe czasy i trzeba się trochę nabiegać. Jeżeli PO tego nie zacznie robić, Kaczyński może osiągnąć względny sukces - mówił w TOK FM Marek Borowski.
Senator Marek Borowski był gościem Tomasza Sekielskiego w Radiu TOK FM. Zapytany o to, jaką dzisiaj - po kilku sprzyjających Prawu i Sprawiedliwości sondażach - odgrywa rolę Jarosław Kaczyński, były marszałek Sejmu stwierdził: - Przez długi czas pomocnika Donalda Tuska; faktycznie pompował mu sondaże i sprawiał, że PO troszeczkę stała się grubym kotem. Jedzenie samo przychodziło, więc nie trzeba było biegać.Teraz jednak - zdaniem Borowskiego - nadszedł czas, aby PO "trochę się nabiegała". - Przyszły cięższe czasy, spowolnienie gospodarcze, większa łatwość opozycji w krytyce i pokazywaniu różnych błędów. Jeżeli Platforma nie zacznie biegać, to Kaczyński może osiągnąć względny sukces.

Zmiana PiS? "Tam nie wychodzą żadne sensowne koncepcje"

Senator podkreślił, że wciąż ocenia ostatnie ruchy Prawa i Sprawiedliwości - przedstawienie prof. Glińskiego i debaty eksperckie - za teatr. - Kaczyński musiałby rzeczywiście zacząć słuchać ekspertów i wyciągać wnioski. A on jest przepełniony pewnymi przekonaniami i obsesjami, z których nie chce zrezygnować. Np. sięgania do głębokich kieszeni. Przy czym, jak rządził, obniżył podatki dla najbogatszych.

Marek Borowski podsumował, że cały czas uważa, iż z obozu PiS nie wychodzą żadne długofalowe, sensowne koncepcje.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (8)
"Kaczyński pompował sondaże PO. Aż sprawił, że Platforma stała się grubym kotem..."
Zaloguj się
 • wieslaw1

  Oceniono 20 razy 18

  A jaką alternatywę stanowi rządzenie przez PIS.Zabierze bogatym i da biednym to za chwilę wszyscy będziemy biedni.Jaka politykę zagraniczną będzie prowadził?Zastosujemy dla Rosji embargo,czy pójdziemy z nią na wojnę.A co z Niemcami? Ciągle sa dla nas zagrożeniem "przyjdą i nas wykupią"Gdzie PIS będzie szukał sojuszników?Gruzja nie aktualna.Przez dwa lata swoich rządów ministrowie zmieniali się co kilka miesięcy,gdzie są w PIS-e kompetentni do rządzenia.Odszedł Ziobro chociaż kiepsko mówić by był kompetętny,Dorn,Kluzik,Jakubowska.Sporo zginęło.Dla mnie nie ma alternatywy

 • halinnka.beauty

  Oceniono 20 razy 16

  szczera prawda, za kilka miesięcy okaże się, ze to wszystko nieprawda, a JK został źle zrozumiany

 • hippolitkwas

  Oceniono 4 razy 2

  Co to za grubas siedzi vis a vis Borowskiego ?
  Czy on właśnie się upasł w PO ?
  Podzielam zdanie Borowskiego: powinien pobiegać

  Kurcze myślałem ,że to Semka.

 • tomekjot

  Oceniono 7 razy 1

  Z całym szacunkiem - ale na zdjeci uwidać takiego kota

 • opatrumiaredagdynia

  Oceniono 8 razy -2

  takich przyspawanych do stołków parlamentarzysty jak ten pan jest znacznie więcej
  dla nich sens polityki to politykierstwo

 • gr_ub_y

  Oceniono 37 razy -27

  Wyliniały, bezzębny PZPRowski wezyr towarzysz Borowski na pewno nie dopuści do powrotu PiS. W jaki sposób pytacie? Ponownie wystartuje z list wyborczych Platformy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX