Kowal: Cameron ma dużo racji. Posłowie PE są jak średniowieczny król

Szefowi PJN - Pawłowi Kowalowi - nie podoba się postawienie premiera Wielkiej Brytanii w roli przeciwnika polskich interesów w UE. Donald Tusk, relacjonując ostatni szczyt Unii, mówił o ?najtwardszym boju? z Davidem Cameronem. - Nie rozumiem tej obsesji. Odbije nam się to wielokrotnie czkawką. Cameron nie pozwoli sobie skakać po głowie - mówił Kowal w TOK FM.
Donald Tusk przyznał, że to brytyjski premier David Cameron "twardo stawiał sprawę" korzystnych dla Polski zapisów w nowym unijnym budżecie. Według polskiego premiera to był "najtwardszy bój".

Postawienie Davida Camerona w roli przeciwnika Polski nie podoba się Pawłowi Kowalowi. - Nie rozumiem tej obsesji z torysami i Cameronem. Źle się skończy dla polskiej polityki to, że nasi politycy dają się ustawiać w roli naganiaczy na jedno z istotnych państw unijnych. Odbije nam się to wielokrotnie czkawką. Wiele razy zaistnieją sytuacje, w których będziemy potrzebowali Brytyjczyków. A Cameron nie pozwoli sobie skakać po głowie przy każdej okazji - mówił lider PJN w "Poranku Radia TOK FM".

Średniowieczny przepych

Zdaniem Kowala, Brytyjczycy mają prawo inaczej patrzeć na unijny budżet niż my. I mają rację, że apelują o oszczędności. Bo w UE jest na czym oszczędzać.- Uważam, że trzeba się zdecydować na utrzymywanie jednej siedziby Parlamentu Europejskiego. Albo w Strasburgu, albo w Brukseli. Bo utrzymywanie tych dwóch siedzib, podróżowanie całego parlamentu jak średniowiecznego króla między jednym a drugim zamkiem jest nonsensem - stwierdził gość TOK FM.

Ale Paweł Kowal nie popiera pomysłów oszczędzania na ograniczaniu wydatków np. na unijną politykę spójności czy rolnictwo. Nie tylko dlatego, że to Polska korzysta z tych pieniędzy. - Europa nie będzie się rozwijała bez polityki spójności - przekonywał polityk PJN.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (9)
Kowal: Cameron ma dużo racji. Posłowie PE są jak średniowieczny król
Zaloguj się
 • czytelnik52

  Oceniono 16 razy 6

  Kowal szybciej niż myśli, poprosi Kaczyńskiego o wsparcie wyborcze do Parlamentu Europejskiego. Gościu jest bez honoru dla którego tylko koryto się liczy. Tak samo jak dla Jakubikowej - nauczycielki z zawodu - dziś dyrektor oddziału banku, hahahahahah!!!!!!!!!!!!!!!!! " Pensja Jest Najważniejsza!!

 • arvelli_net

  Oceniono 20 razy 6

  ... i kto to mówi? kto tutaj ma jakąkolwiek obsesję panie pisowcu:)... to jest normalna polityka i dialog, wy towarzyszu wszystko za to widzicie w czarnych barwach na które mówicie białe... mgła chyba na "musku" się położyła i nie chce wstać:)... brakuje jedynie jeszcze jakiejś topoli... albo brzozy...

 • kawa79

  Oceniono 11 razy 5

  "A Cameron nie pozwoli sobie skakać po głowie przy każdej okazji"

  To bardzo ciekawe stwierdzenie, bo właśnie w zeszłym tygodniu Cameron musiał zgodzić się na referendum niepodległościowe w Szkocji. Już za dwa lata trzeba będzie kupować nowe atlasy. :)

 • arabeska_a

  Oceniono 7 razy 3

  Takie ostre dyskusje, zwlaszcza w czasie ustalania wieloletniego budzetu, sa NORMA w Unii.

  Smieszne, ze P.Kowal uwaza, ze Polska powinna sie polozyc brzuszkiem do gory i przymilac sie do Anglikow. Anglicy od dziesiecioleci oslabiaja Unie jak tylko mozna, a w tym wypadku gra idzie nie tylko o pieniadze, ale tez o przyszlosc Unii, a to dla Polski z nasza sytuacja i polozeniem jest sprawa kluczowa.

  Zapewne Kowal ma taki a nie inny punkt widzenia, bo siedzi w jednym, malym nieliczacycm sie, ale halasliwym klubie - najbardziej antyunijnej frakcji jaka istnieje w PE. Przypodobalby sie kolegom... kosztem Polski?

 • princealbert

  Oceniono 3 razy 1

  Panie Kowal, roczne koszty dwoch siedzib PE to pikus w porownaniu z pieniedzmi przeznaczanymi tygodniowo na subsydiowanie rolnictwa.

  Jesli tak sie Pan ujmuje za Cameronem, to prosze calosciowo a nie wybiorczo.

 • assystentka_gieremka

  Oceniono 13 razy -3

  Towarzysz Matoł potrzebuje wroga jak ryba wody. Bez tego nie istnieje

 • wanekwanek

  Oceniono 16 razy -4

  Kowal to taki ostatni głos rozsądku w Polskiej polityce. Przydałby się ktoś taki na premiera, kto walczy o interes Polski, a nie partykularne korzyści.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX