Mucha: Oddałam się do dyspozycji Tuska. To równoznaczne z podaniem się do dymisji

- Oddałam się do dyspozycji pana premiera, a to jest równoznaczne z przedstawieniem swojej dymisji. Premier wieczorem zdecyduje, czy ją przyjąć - mówiła dziś w Sejmie Joanna Mucha. Minister sportu przyznała, że za aferę z niezamykającym się dachem Stadionu Narodowego czuje się "politycznie odpowiedzialna", choć "nie mogła nic w tej sprawie zrobić".
Mucha oświadczyła, że oddanie się do dyspozycji premiera było "oczywistym ruchem" w sytuacji, gdy w jej ministerstwie odbywa się kontrola w związku z odwołaniem w ubiegłym tygodniu meczu Polska - Anglia. Polityk Platformy dodała: - Oddanie się do dyspozycji jest równoznaczne z przedstawieniem swojej dymisji.

Minister przyznała, że z premierem na ten temat "dość długo rozmawiała przedwczoraj". Tusk decyzję w jej sprawie ma podjąć dziś wieczorem. - Wtedy też będą komentarze moje i pana premiera - zapowiedziała. - Czuję się politycznie odpowiedzialna za tę całą sytuację z całą pewnością - mówiła o sprawie ze Stadionem Narodowym. - W moim przekonaniu odpowiedzialność ministra to nie jest tylko odpowiedzialność za to, aby wszelkie procedury były przestrzegane. To także szersza odpowiedzialność - dodała.

Pytana, czy mogła zrobić coś więcej w sprawie meczu Polska - Anglia, odpowiedziała jednak: - Przeanalizowałam tę sytuację tysiąc razy i jeśli chodzi o moje możliwości, nie mogłam nic zrobić.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (10)
Mucha: Oddałam się do dyspozycji Tuska. To równoznaczne z podaniem się do dymisji
Zaloguj się
 • qret1n

  Oceniono 4 razy 4

  Jakoś nie przypominam sobie, żeby Mucha był gorsza od innych ministrow sportu. Jak dotąd żaden niczym specjalnym się nie wykazał.
  Żaden też rząd nie potrafił podskoczyć PZPN i FIFA. Dlaczego Mucha ma za to odpowiadać?

 • dwakurduple

  Oceniono 3 razy 3

  Jasne - Pani Mucha nie nadaje się na objęcie JAKIEGOKOLWIEK ministerstwa,bo jest kobietą.- Piękną kobietą - a to w Polszcze niewybaczalne !
  W tym kołtuństwie kobita nadaje się ewenualnie na pozycje SŁUŻEBNE - jakieś nauczycielstwo (Kudrycka,Szumilas) medycyna (do niedawna Kopacz) no i ZAWSZE do spraw równości .- Notabene,dlaczego od spraw równości nie może być mężczyzna -ON nie rozumie co to znaczy równość płci ???
  Dlaczego pani ministra Fedak została zablokowana,kiedy chciała zlikwidować złodzieja naszych pieniędzy OFE,podobnego w tym względzie do Kościoła Katolickiego - największego polskiego oprawcy.
  Wymieńcie choć jednego ministra sportu,który by był bardziej na to miejsce kwalifikowany i okazał się świetny :))) - Odpowiem Wam - każdy był lepszy ,bo był facetem i to była jego jedyna "kwalifikacja".

  Nie lubicie kobiet na wysokich stołkach,bo je WAM zabierają " PANOWIE". -- I nic tak WAS nie wku...a jak to,że przez to stają sie WAM równe,a kościół przecie mówi,że mają być powolne mężczyźnie :)))

  Sprawy światopoglądowe nie są zastępcze są PODSTAWOWE. - Bo kołtun nie pozwoli się cywilizowac temu ciemnemu narodowi.Będzie hamował jakikolwiek postęp.A pierwszym będzie uznanie kobiety za równą sobie.!

 • alojzy-surmiak

  Oceniono 1 raz 1

  Pani minister nie może odpowiadać za błędy osób, których nie powoływała na stanowiska prezesów [PZPN], zarządców stadionu...

 • ciemnyludd

  Oceniono 5 razy 1

  Niestety, gdyby premier przyjął dymisję pani Muchy. RZĄD BYŁBY ZDECYDOWANIE BRZYDSZY....

 • piotr_kolec

  Oceniono 7 razy 1

  Czym są pani minister
  „oczywiste ruchy”?
  Zejściem z tego, co kochają
  Wszystkie zwykłe muchy

 • qret1n

  0

  Mam pomysł: do rządu wybierzmy Avengers i innych Batmanów. Wtedy własnymi rękami będą rozkładali dachy, podciągali autostrady, ratowali samoloty przed zderzeniem z sosnami a lokomotywy przestawiali na właściwe tory. Wtedy nikt inny nie będzie musiał sam myśleć i pracować solidnie.

 • trajkotek

  Oceniono 2 razy -2

  dzyń, dzyń ...
  - Halo, kto mówi?
  - Mucha: Oddałam się ...
  - Stop, nie mów dalej, nie chcę wiedzieć komu!!! Należysz, do kogo chcesz, nic mi do tego!
  - ... Tuska. - zakończyła i rzuciła słuchawkę.

  ____________________________________________________
  glosmichnika.blox.pl/2012/01/Staszewski-muchozol-nie-zyje.html

 • yeti362

  Oceniono 2 razy -2

  Myślę, że w tej sprawie nie miała wiele do powiedzenia, ale raczej nie nadawała się na tę funkcję i stąd te problemy. Jeżeli odejdzie - to akurat sposób odejścia w mojej ocenie jest w porządku.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX