Głosowali przeciw woli premiera, nie poniosą kary. "Uświadamiamy ich"

Nie odrzucili radykalnego projektu Solidarnej Polski ws. aborcji, nie poniosą kary. Klub Platformy Obywatelskiej nie będzie piętnował posłów, którzy zagłosowali wbrew woli premiera, by odrzucić dokument zmieniający "kompromis aborcyjny". Rzeczniczka klubowej dyscypliny Iwona Śledzińska-Katarasińska już z nimi rozmawiała.
- Rozmowy są takie, że my uświadamiamy, że nie należy się dać uwikłać w rozgrywki polityczne klubów, które stają na głowie, aby zrobić na złość Platformie - mówi Śledzińska-Katarasińska.

Wśród 14 posłów, którzy chcieli dalszych prac nad kontrowersyjną ustawą antyaborcyjną, była posłanka Joanna Fabisiak. Mówi, że nikt nie złamał jej kręgosłupa moralnego. - Pewne kwestie nas dzielą, i to dobrze. Jestem tego najlepszym przykładem - mówi posłanka. - Wierna "córka Platformy" zachowująca swoje przekonania światopoglądowe - wyjaśnia.

Gowin: Ważniejsze jest głosowanie zgodne z racją stanu

Uważany za lidera skrzydła konserwatywnego Jarosław Gowin przyznaje, że jest za projektem Solidarnej Polski, ale zagłosował zgodnie z racją polityczną. - Oprócz moralności jest jeszcze polityka. Doświadczenie polityczne uczy mnie, że gdybyśmy w tej kadencji przeprowadzili dobrą zmianę zaproponowaną przez Solidarną Polskę, to w następnej kadencji wahadło wychyliłoby się radykalnie w lewo - mówi minister sprawiedliwości.

- Powodem, dla którego wielu posłów zmieniło zdanie między jednym a drugim głosowaniem, była wypowiedź posła Solidarnej Polski Arkadiusza Mularczyka, który obwieścił z triumfem, że ma wielki sukces najmniejszego klubu w Sejmie, który "rozbił Platformę". To o co chodzi? Ochronę życia dzieci nienarodzonych czy rozbijanie Platformy? - pyta minister. I dodaje, że jakakolwiek próba modyfikacji ustawy zburzy kompromis zawarty wiele lat temu.

Kto nie chciał odrzucenia projektu?

- Skończ już i wstydu oszczędź. Opozycja pięknie Cię wykorzystuje a ty udajesz baranka. Moje córki są bardziej dojrzałe - napisała na Twitterze do Jacka Żalka z PO jego koleżanka z partii Agnieszka Pomaska.W środę posłowie odrzucili projekt autorstwa Solidarnej Polski, który przewidywał zakaz aborcji ze względu na upośledzenie lub nieuleczalną chorobę płodu. Przed debatą i głosowaniem z posłami Platformy spotkał się Donald Tusk . Apelował o utrzymanie obecnego kompromisu w sprawie aborcji.

Przeciwko odrzuceniu projektu zagłosowało 14 posłów PO: Małgorzata Adamczak, Marek Biernacki, Łukasz Borowiak, Jerzy Budnik, Joanna Fabisiak, Mariusz Grad, Mirosław Koźlakiewicz, Tomasz Kulesza, Stanisław Lamczyk, Małgorzata Pępek, Mirosław Pluta, Jacek Tomczak, Wojciech Ziemniak, Jacek Żalek. 8 posłów PO wstrzymało się od głosu.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (6)
Głosowali przeciw woli premiera, nie poniosą kary. "Uświadamiamy ich"
Zaloguj się
 • kotencjusz

  Oceniono 7 razy 7

  Jacek Tomczak z Poznania wcześniej był posłem z PiS, tyle ze kiedy ta partia zaczęła przegrywać szybko przeniosl się do PO, a Żalek to chyba już zaliczył wszystkie partie na prawo( a raczej to one jego zaliczyły). To są ludzie bez poglądów- nie mają żadnego kręgosłupa moralnego ani charakteru.Liczy się dla nich tylko ich poselska dieta i dla niej są gotowi przegłosować wszystko, zeby kościół mieć za sobą i nie pozwolić oderwać się od koryta.

 • chri-s48

  Oceniono 9 razy 7

  Albo jesteś w Platformie albo przenieś się do Solidarnej Polski - nie można być i tu i tu,bo to jest głupota światopoglądowa. Chcę być w PO bo rządzi i ma większość a przekonania mam rodem z PiSu. To już jest pełna
  hipokryzja - czy tego nie rozumiesz "wierna córko Platformy" ?

 • robert9998

  Oceniono 4 razy 4

  Przypomnę tym niedouczonym wierzącym,że Św. Tomasz z Akwinu, pisał ,że "dusza wstępuje w ciało ludzkie dopiero gdy opuści łono matki"!
  Wiec pseudo wierzący państwo z SP PiS PO czy nawet PSL, logika chrześcijańska mówi,ze człowiekiem staje się ten, kto opuści łono matki. Notabene, Bóg dał człowiekowi wolną wolę, aby ten mógł sam wybierać i decydować , o tym czy grzeszy czy nie. Nomen omen,zgodnie z doktryną wiary, sąd ostatecznym , rozstrzygnie werdyktem niezawisłym, kto dobry a kto dobry kto zły, komu dać szansę , a kto już na nią nie zasługuje.
  Dlaczego ludzie z prawicy , zawsze chcą stawać się na równi z Bogiem, kto im dał takie prawo.

 • yamako

  Oceniono 4 razy 2

  Karę poniesiecie. Mam na myśli nie tylko tych 14 i nie teraz. Zobaczycie przy najbliższych wyborach.

 • trajkotek

  Oceniono 1 raz 1

  Św. Tomasz był nie tylko z Akwinu, on był także z PO ...
  "dusza wstępuje w ciało ludzkie dopiero gdy opuści łono matki"! - nie chcemy powrotu do wierzeń sprzed 1800 lat!!!
  Mamy epokę mechaniki kwantowej, badamy kosmos i mikrokosmos ... dusza od poczęcia - to 21 wiek!!!

  ___________________________________________
  glosmichnika.blox.pl/2011/10/Prawa-reprodukcyjne.html

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX