Raś ws. przepisów aborcyjnych: Mularczyk cieszył się, że rozłupał PO

- Pan Mularczyk nazajutrz po głosowaniu powiedział, że jest szczęśliwy, że udało mu się rozłupać Platformę Obywatelską. To jest nieodpowiedzialność, jeśli gospodarz tego projektu [dotyczącego zaostrzenia przepisów aborcyjnych -red.] wszystko sprowadza do polityki, a nie do świętej rzeczy - mówił w radiowej ?Trójce? poseł PO Ireneusz Raś. Polityk powiedział, że ostatnio głosował przeciwko ustawie zaostrzającej przepisy aborcyjne, gdyż został oszukany przez Mularczyka.
- Jestem zdecydowanym przeciwnikiem aborcji i pierwsze głosowanie oddało moje poglądy. Drugie głosowanie oddało to, że Mularczyk jest nieodpowiedzialny, mówiąc takie rzeczy i nie szanując sprawy, tylko robiąc politykę dla swojego ugrupowania - powiedział Raś.

Poseł PO przypomniał, że Arkadiusz Mularczyk wyrażał radość, iż udało mu się spowodować rozłam w Platformie Obywatelskiej na tle głosowania. Zdaniem posła takie zachowanie jest nieodpowiedzialne, gdyż sprowadza wszystko do poziomu polityki. Według gościa radiowej "Trójki" Arkadiusz Mularczyk próbował w ten sposób pozyskać popularność dla swojej partii.

40 posłów PO wolało przepisy zaostrzyć

Obecne prawo zezwala kobiecie na aborcję w trzech przypadkach: jeśli ciąża powstała w wyniku czynu zabronionego, np. gwałtu lub kazirodztwa; jeśli ciąża stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia kobiety; jeśli badania prenatalne lub inne przesłanki medyczne wskazują na duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu, albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu.

Solidarna Polska chciała ustawę ograniczyć. Według projektu posłów tej partii, powinno się zakazać przerywania ciąży w przypadkach, gdy płód jest uszkodzony, bądź upośledzony. Podczas pierwszego głosowania nad projektem czterdziestu posłów PO było za zaostrzeniem ustawy aborcyjnej.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (6)
Raś ws. przepisów aborcyjnych: Mularczyk cieszył się, że rozłupał PO
Zaloguj się
 • sinuhe43

  Oceniono 3 razy 3

  Mam nadzieję, że powoli zbliżamy się do rozszyfrowania planu Jarosława Kaczyńskiego przejawiającego się na zewnątrz w pozornym podziale Pisu na "niezależne" partie afiliowane przy Pisie.
  Oczywiście, główną i zasadniczą przesłanka tego planu było usunięcie z partii wodzowskiej elementów niezależnych, krytycznych, które w strategii DŁUGIEGO MARSZU do władzy byłyby tylko obciążeniem i zbędnymi gębami do budżetowego wyżywienia. Czy ktoś jeszcze pamięta nagonkę zdrowego radiomaryjno-narodowosocjalistycznego jądra na " odszczepieńców" z PJN? A jak to się stało, że ulegli oni naturalnej ewolucji z partii stowarzyszonej z Pisem na autentycznych wrogów? Czy ktoś pamięta, że byli to w większości wierni współpracownicy tragicznie zmarłego prezydenta i mieli być przede wszystkim strażnikami jego pamięci?
  Inna rola przypisana została drugiej grupie "odszczepieńców" spod znaku Solidarnej Polski. Warto, by ktoś prześledził polityczne życiorysy Dorna, Kępy,Kurskiego, Mularczyka, Ziobry, skrajnie cynicznych, aż do wyuzdania zimnych hipokrytów i zadania partyjne, jakie w przeszłości wykonywali.
  PO może dać na mszę dziękczynną, że w jakiejś chorej łepetynie zrodził się pomysł ustawy wynoszącej zmutowane zarodki do sfery boskości, dzięki czemu mec Mularczyk, sławny z wysiłków na poszukiwanie, na zlecenie marszałka sejmu Dorna, haków na sędziów Trybunału Konstytucyjnego sądzących Lustrację Kaczyńską, najbardziej zakaźną epidemię polskiej transformacji, wyjawił swoje prawdziwe oblicze - demona mającego zniewolić konserwatywne skrzydło PO.

 • j4s4

  Oceniono 5 razy 3

  ... proponuję zapytać posła Molarczyka dlaczego nie ostrzegł społeczeństwa że założyciel firmy "AG" ma tatę zawodowego wojskowego, który nawet jeżeli sam nie załapał się na szkolenie w Moskwie, to na pewno był szkolony przez takich, którzy szkolenie w Moskwie zaliczyli! Przecież ten urodzony ekonomista rozpoczynał karierę za czasów wielkiej koalicji, a poseł Mularczyk był na pewno poważnym "filarem" w tej koalicji! Nie wspomnę już o mamie tego urodzonego, urzędniczce pocztowej, bo jest powszechnie znany fakt infiltracji poczty przez agentów wpływu!

 • bezspokoju

  Oceniono 2 razy 2

  Obydwaj są siebie warci i dyndają na sznureczkach ; jeden wisi na sznureczku Rydzyka, a drugi podryguje wisząc na sznureczku kleru.

 • saidakbar

  Oceniono 2 razy 2

  mularczyk zdychaj

 • kap_jeden

  Oceniono 2 razy 2

  panie Raś , pan jestes talibem z PiS spierajacuym s ie z talibem z SP o to kto ma szczytniejsze intencje przed czarnymi i mowieniu zgwalconym kobietom co maja z owocem gwaltu robic.
  prze takich poslów jak Pan , Gowin, Sowa, Libicki, Tomczyk, Zalek budujacych kariery swoje przyszlosci polityczne i rodzinne w oparciu o koscioł a nie wyborców i uswiadamiajacych ze PO to Platforma Okolokoscielna a nie Obywatelska przestalem juz glosowac na PO i zaczalem na innych co wszytkim z Krakowa serdecznie radze.

 • ciemnyludd

  Oceniono 1 raz 1

  Mularczyk nigdy niczego NIE ROZŁUPIE.... Mularczyk co najwyżej GDZIEŚ NA KOGOŚ DONIESIE...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX