Jakubiak: Czy Tusk jest pewien, że przywiózł do Polski 96 ciał?

Czy Donald Tusk jest w stanie dziś wyjść i powiedzieć, że on przywiózł 96 ciał do Polski? Uważam, że bardzo trudno będzie mu odpowiedzieć na pytanie, czy ma pewność, że do Polski wróciło 96 ciał - powiedziała w Radiu Zet Elżbieta Jakubiak, komentując zamiany ciał ofiar katastrofy smoleńskiej.
- Jesteśmy pewni, że było 96 trumien, bo miały tabliczki i napisy, bo umiemy policzyć. To jest kompromitacja. Nie wiem, kogo jeszcze będziemy musieli zranić - mówiła polityk PJN.

Dodała, że jej zdaniem "skandalem jest brak obecności w Smoleńsku państwa polskiego". - Powiedziałam to moim kolegom z PiS i mówię to moim kolegom z Platformy: byliście w Smoleńsku i nikt z was nie pojechał na miejsce katastrofy, a mieliście paszporty dyplomatyczne, wizy, immunitety, było tam prawie stu parlamentarzystów polskich i nikt nie pojechał na miejsce katastrofy - powiedziała Elżbieta Jakubiak, komentując sfotografowanie ciała prezydenta Lecha Kaczyńskiego na miejscu katastrofy i stole sekcyjnym w Moskwie, gdzie ciało nie było pilnowane przez funkcjonariuszy BOR.

"100 parlamentarzystów, a nikt nie pojechał do Smoleńska"

- Gdybym była w Smoleńsku, chciałabym być świadkiem, chciałabym to opowiedzieć następnym pokoleniom. A stu polskich parlamentarzystów i cała delegacja, duchowni - nikt nie pojechał do Smoleńska. Nie pojechał również premier i polskie służby - mówiła dalej była posłanka PiS, obecnie związana z PJN. - Ja pamiętam tę wyprawę Tuska. To było w nocy. A lot do Smoleńska trwa godzinę - odpowiedziała Elżbieta Jakubiak.

- Polskie państwo nie zebrało się tak szybko, jak zebrało się rosyjskie państwo. Dekrety prezydenta Miedwiediewa były już o 13, a gdzie są dekrety i dokumenty polskiego państwa, gdzie były decyzje polskiego państwa? - mówiła była minister sportu.

Przypomnijmy, wczoraj okazało się, że to nie Ryszard Kaczorowski spoczywał w Świątyni Opatrzności Bożej. - Ciało ostatniego prezydenta RP na uchodźstwie zostało zamienione z ciałem innej ofiary katastrofy smoleńskiej - podało RMF FM, powołując się na anonimowe doniesienia z prokuratury. Rzecznik Naczelnej Prokuratury Wojskowej, płk Zbigniew Rzepa nie potwierdza: - Nie mamy jeszcze wyników badań DNA.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (13)
Jakubiak: Czy Tusk jest pewien, że przywiózł do Polski 96 ciał?
Zaloguj się
 • tozawszeja58

  Oceniono 10 razy 8

  POLSKA NIE JEST ROSJĄ PANI JAKUBIAK !!!!!!!!!!!!!! DOŚĆ ....

 • jpjareck

  Oceniono 7 razy 7

  Mniej więcej od końca wakacji, da się zauważyć pewną prawidłowość co do tematyki, jaką (p)osły starają się ludowi serwować. Tydzień In-vitro (miniony), tydzień aborcji (właśnie się kończy), tydzień odkopywania trupa (zwiastun właśnie mam prze sobą). Powtarza się to enty raz. Zauważyliście mili państwo? :))))

 • przytomny2

  Oceniono 6 razy 6

  Do jasnej cholery ... jak po kilkudziesięciu latach nie mogłem na cmentarzu w Siedlcach odnaleźć grobu dziadków (początkowo nawet myślałem, że nie był przez rodzinę opłacony i go zlikwidowali) to pomodliłem się przy anonimowej mogile symbolicznej, bo ONI, gdziekolwiek spoczywają ich doczesne szczątki, NALEŻĄ JUŻ DO LEPSZEGO ŚWIATA A NIE DO doraźnego ŚWIATA LUDZKIEJ GŁUPOTY, NEKROFILII i politycznych geszeftów, które własnie lansuje pani Jakubiak z PJN (notowania poniżej 2%).
  NIECH ONA JUŻ DA SOBIE Z TYM SPOKÓJ ... jak się nie ma pomysłu na poitykę poza pieprzeniem o tym, że "powinna być poważna" (ciekawe co przez to rozumie?) to się tym bardziej nie angażuje w swoje publicznie uzewnętrzniane frustracje pamięci ZMARŁYCH.

 • rot.leszek

  Oceniono 6 razy 6

  ...co tu komentowac? - przeciez ta baba jest ciulnieta

 • demolka666

  Oceniono 8 razy 6

  jakubiakowo, tusku żadnego ciała nie przywiózł, do tej pory tego nie wiedziałaś???

 • tegepe

  Oceniono 4 razy 4

  Przepraszam za pytanie do tego popowskiego tłumoka: A czy Tusk woził jakiekolwiek ciała? Czy on jest karawaniarz???

 • nikodem51

  Oceniono 4 razy 4

  A ktoby to składal i liczył te puzle.Myslalem ze Jakubiak jest n mądrzejsza.

 • wandateresa1

  Oceniono 2 razy 2

  Radio Zet---odrażający dziennikarze zapraszają panią Jakubiak,która zasłyneła na równi z p. Kempą jako najbardziej chamskie i prymitywne posłanki żadne z nich politolożki i po co ????po to aby jątrzyć sprawę katastrofy----dokąd te tańce na trumnach będa jeszcze trwały...SMUTNE że na palcach można policzyć dziennikarzy na POZIOMIE.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX