Kwaśniewski: Są nieuchronne procesy, które mogą PiS-owi znów dać władzę

Aleksander Kwaśniewski przewiduje: PO może się rozpaść, PiS może wygrać, lewica się nie dogada. Były prezydent udzielił wywiadu ?Gazecie Wyborczej.
Kwaśniewski punktuje, jak Jarosław Kaczyński może znów objąć rządy w Polsce:

- Po pierwsze: zużywanie się rządu i coraz większy sceptycyzm wobec premiera. Może to się dziać wolniej lub szybciej, ale nieuchronnie.

- Po drugie: wzrastające poparcie dla PiS, zwłaszcza wśród młodych wyborców, którzy mają dość władzy i głosują na opozycję. Gdy za trzy lata na wybory pójdzie 18-latek, to on w momencie upadku IV RP miał 10 lat. Odwoływanie się do tamtych czasów dla niego nie będzie miało znaczenia. Będzie widział PiS takim, jaki jawi się dziś, jako partię umiarkowaną.

- I po trzecie, co też niestety wydaje się bardzo prawdopodobne: lewica się nie dogada. To wszystko może doprowadzić do tego, że PiS będzie bliżej władzy niż się dziś komukolwiek wydaje. Nie wiem, jednak czy to wystarczy, by Jarosław Kaczyński przejął władzę - mówi b. prezydent.

Cały wywiad na wyborcza.pl

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (15)
Kwaśniewski: Są nieuchronne procesy, które mogą PiS-owi znów dać władzę
Zaloguj się
 • kolega77

  Oceniono 28 razy 16

  Naturalnie, że lud z utęsknieniem czeka na powrót do władzy Wodza - Zbawiciela i jego drużyny Czeka na Hofmana,Błaszczaka. Brudzińskiego, a już szczególnie stęsknił się /dotyczy to przede wszystkim młodych/ za Macierewiczem i przeuroczą Fotygą.

 • ojciec.scholastyk

  Oceniono 25 razy 15

  To mogło by być ciekawe. Błyskawicznie powstał by oczekiwany przez Naród Monument Niedoleconego Prezydęta przesłaniający widok z okien Pałacu Prezydenckiego...Sądy doraźne dla pachołków Moskwy, Berlina, Bukseli...Obóz reedukacyjny na Stadionie Narodowym im. Lecha co nie lubił Rusa...Kapelani na pocztach, w samolotach, pociągach..delegalizacja mediów mętnego nurtu, obowiązkowa prenumerata Waszego Dziennika i Gazety Wolskiej...krzyż w każdym pokoju i piwnicy......
  ..a niedoczekanie wasze!!!

 • ok_23

  Oceniono 12 razy 10

  PO ma dużo do nadrobienia w kwestii określenia swojego światopoglądu, aby był on zwłaszcza dla młodych, przejrzysty i czytelny.
  Państwo świeckie nie dba o obiektywny "światopogląd" Polaków, a świadome "wyręczanie" się ideologią katolicką rodzi skrajności.
  Religii katolickiej nie powinno być w przedszkolach i szkołach, bo tak dyskryminuje się inne "popularne" wyznania i religie - to budzi postawy nacjonalistyczne, które umiejętnie "podgrzewa" lider opozycji!

 • klaus.1.58

  Oceniono 12 razy 10

  I tu widzę dużo racji ! ale przeraża mnie najwięcej właśnie naiwność młodych ludzi !! .ale na to nie ma lekarstwa
  znowu nauką jest własne doświadczenie !! tylko szkoda czasu na powielanie czyiś błędów !!!!

 • opatrumiaredagdynia

  Oceniono 9 razy 9

  jeśli PiS wygra to marnie to wróży PO.
  jednak dobrze by było gdyby, któraś z tych partii blokujących polską scenę oddała trochę pola i wpuściła świeżego powietrza. wybór między PO i PiS to żaden wybór

 • prowokator777

  Oceniono 12 razy 8

  Jak PiS obejmnie wladze w Polsce to mozemy sie spodziewac;

  1. nadania kazdemu rondu w kraju imienia Lecha Kaczynskiego
  2. dzien urodzin Lecha bedzie swietem narodowym – wolnym od pracy
  3. obok Jezusa w Swiebodzinie stanie rownie wielki pomnik Lecha
  4. TVP1 i TVP2 zostana zlikwidowane, a w ich miejsce bedzie nadawac TV TRWAM
  5. Religie beda obowiazkowe w szkolach podstawowych, srednich i na studiach 10h / tygodniowo
  6. Wojna z Rosja i Niemcami

  Ale widocznie narod polski musi raz jeszcze dostac wpierdziel od historii zeby sie czegos nauczyc… widocznie jeszcze nie jestesmy wystarczajaco dojrzali

 • maciekblysk

  Oceniono 11 razy 5

  Oj działo by się... Moim zdaniem sytuacja w której PiS zaczyna przeganiać PO następuje w idealnym momencie ponieważ PO ma jeszcze czas się zmobilizować i nie dopuścić do władzy fanatyków

 • apendula_niewdziosek

  Oceniono 11 razy 5

  No to znowu się pozwoli PiSowi rządzić i po 2 latach wszyscy będą błagali o powrót normalnego, przewidywalnego rządu, w którym może i kradną, ale przynajmniej nie są psychiczni.

 • saidakbar

  Oceniono 11 razy 1

  dobrze niech pisiory dorwą się do koryta i rozpieprzą kraj obłudne dziady :):):)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX