"Posłanka Pawłowicz ma wyczucie: krzyknie 'Spier...j!' i jest zrozumiana. A Mucha..."

- Taka posłanka Krystyna Pawłowicz z PiS, kiedy w trakcie debaty o zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej krzyknie z ław poselskich do posła lewicowego: "Spier...j!", od razu jest zrozumiana i ma zdecydowanie wyczucie sytuacji. A minister Mucha tłumaczy się... - pisze w podsumowaniu minionego tygodnia w tygodniku "Polityka" Janina Paradowska.
Paradowska zaczyna swój komentarz od oceny plotek sejmowych, które zdominowały dyskusję polityczną w zeszłym tygodniu. Wszystkie dotyczyły polityków PO. "Ten plotkarski krajobraz pokazuje stan partii o nazwie Platforma Obywatelska" - ocenia dziennikarka.

Jej zdaniem można przypuszczać, że "owe donosiki do mediów" nie są dziełem opozycji ani wnikliwego dziennikarstwa śledczego, ale pochodzą z wnętrza partii rządzącej. "Donald Tusk za długo zostawił partię samą sobie i teraz sklejanie idzie mu z coraz większym trudem" - pisze publicystka.

Pawłowicz z wyczuciem...

Paradowska odnosi się też do samej minister sportu Joanny Muchy. Ta, oprócz bycia bohaterką wspomnianych plotek, w zeszłym tygodniu oddała się do dyspozycji premiera. Donald Tusk jednak dymisji nie przyjął.

Zdaniem dziennikarki "Polityki" Mucha nie ma wyczucia sytuacji. "Taka np. posłanka Krystyna Pawłowicz z PiS, kiedy w trakcie debaty o zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej krzyknie z ław poselskich do posła lewicowego: "Spier...j!", od razu jest zrozumiana i ma zdecydowanie wyczucie sytuacji. A minister Mucha tłumaczy się, że nie jest w ciąży, nie ma romansu i że dymisję złożyła natychmiast po aferze z dachem, ale chciała, aby najpierw zapoznał się z nią premier, a więc się schowała przed dziennikarzami".

Janina Paradowska ocenia, że lepiej mogłoby być, gdyby zamiast się tłumaczyć po czasie, Mucha podjęła samodzielnie kilka decyzji, nie czekając na decyzję premiera.

Cały komentarz publicystki w najnowszym numerze "Polityki".

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (41)
"Posłanka Pawłowicz ma wyczucie: krzyknie 'Spier...j!' i jest zrozumiana. A Mucha..."
Zaloguj się
 • mepislover

  Oceniono 103 razy 91

  Do twarzy pani poseł z tym słowem ... :) Wygląd i obyczaje folwarcznej dziewki.

 • taroudant

  Oceniono 91 razy 89

  Ta Pawłowicz to wyjątkowa i.d.yotka, nawet jak na "standardy PiSu. Nie wiem czemu się ludzie dziwują jej zachowaniu - kobicina jest typowym kołtunem narodowo-katolYckim, zakłamanym i nikczemnym.

 • wandateresa1

  Oceniono 91 razy 83

  pani Paradowska jest pierwszą dziennikarką,która zareagowała na tak TOTALNE chamstwo posłanki Pawłowicz..W/g mnie p. Pawłowicz powinna oddać mandat----przecież ubliżyła nie tylko posłowi,,lecz równiez nam wyborcom,,bez wzgłedu na sympatie polityczne oraz znieważyła powagę SEJMU.,,,,,,,,Wniosek niektórym dziennikarzom takie zachowanie się podoba i uznaja że nic się nie stało ....Przypominam że ilekroć poseł Niesiołowski coś ostro powiedział----a NIGDY ordynarnie to media pisowskie SZALALY. TYGODNIAMY.

 • januszz4

  Oceniono 85 razy 79

  Krzyż wiszący w Sejmie jednak nie łagodzi obyczajów.

  Właśnie pod tym Krzyżem,
  właśnie pod tym Znakiem,
  posłanka Pawłowicz
  stała się burakiem.

 • wojtekd38

  Oceniono 80 razy 74

  Pawlowicz wyklada na UW Nauczyla sie slownictywa od studentow i dalej swoja wiedze przekazuje. Prof Kaczynski tez uzywal na codzien popularnych w tym kraju powiedzonek jak ta stara k.... oraz spi...... dziadu gdzie pieprz rosnie i nigdy nic mu sie nie stalo a narod wybrany podziwial go za inteligencje !!!!!!!!!!!!!!!!!

 • alejagwiazd

  Oceniono 62 razy 58

  Pawlowicz jako wspaniala i zagorzala katoliczka na pewno pojdzie do niebia - ze slowe spie...alaj na ustach

 • ew-22

  Oceniono 64 razy 56

  Wstyd, że taka kobieta jest posłanką, ale już dramatem jest że uczy młodzież. Jej okrzyk sięgnął bruku. A może powinna stanąć przed komisją dyscyplinarną.

 • td2701

  Oceniono 57 razy 53

  To nie posłanka bo posłanka to coś na czym się śpi. To BaBa bez zasad ale za to z tytułem

 • arvelli_net

  Oceniono 38 razy 34

  .... poziom iście pisowski:) "spieprzaj dziadu", a panie w tej sekcie " spierda...j"... poziom szkoły post-pezepeerowskiej:)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX