"Nagle dziennikarze zauważyli to, co nieliczni widzieli od dawna: że Tusk rządzi autorytarnie..."

"Przeglądam media w poszukiwaniu różnorodnych opinii - i nie ma bata. Tak jak kiedyś wszyscy rozjeżdżali na miazgę Jarosława Kaczyńskiego, tak teraz prasują gorącym żelazkiem Tuska" - pisze w "Newsweeku" Zbigniew Hołdys.
Publicysta odnosi się do krytyki, z którą spotyka się w mediach Donald Tusk. Premier najpierw był krytykowany za bierność w bieżącej polityce, potem zaś za nadaktywność.

"Skok dziennikarskiej zgrai w stronę grdyki Donalda Tuska jest idealnie zorganizowanym ruchem ławicy sardynek udających piranie. Nagle wszyscy mainstreamowi dziennikarze zauważyli to, co nieliczni widzieli od dawna: że Tusk rządzi autorytarnie, jednoosobowo, że nie liczy się z opinią publiczną, że łamie kręgosłup członkom swojej partii i stracił młodzieńczy wigor" - komentuje Zbigniew Hołdys.

"Tusk - dwunożny kataklizm"

"Przeglądam media w poszukiwaniu różnorodnych opinii - i nie ma bata. Tak jak kiedyś wszyscy rozjeżdżali na miazgę Jarosława Kaczyńskiego, tak teraz prasują gorącym żelazkiem Tuska" - kontynuuje komentator "Newsweeka". Dodaje, wymieniając winy, jakie przypisuje się w mediach Tuskowi (zmęczenie, krytykę Gowina, kwestie refundacji in vitro, zalany Stadion Narodowy), że dzisiaj premier jest "dwunożnym kataklizmem dla Polski".

"Od rana wszyscy wałkują te same tematy dnia, ten sam kierunek, ławica ludzi mediów, a za nią skołowany naród, czekają na kolejną porcję tuskowej padliny" - podkreśla Hołdys oraz podsumowuje, że to aż dziwne, że "na tym tle cichutko przedarła się teza pewnego czeskiego dziennikarza na temat naszego kraju:'Narodowym sportem Polaków jest nagonka'".

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (9)
"Nagle dziennikarze zauważyli to, co nieliczni widzieli od dawna: że Tusk rządzi autorytarnie..."
Zaloguj się
 • peter-123

  Oceniono 13 razy 11

  Od rana do wieczora dziennikarski populizm , tandeta, intryga i zadna jakosc. Poziom Hali Mirowskiej. Dotyczy to wszystkich : Lisieckiego, Lisa, Kobosko , Karnowskiego , Olejnik , Najssztuba , Semki , Widsteina , Ziemkiemicza , no i oczywiscie Holdysa wraz z gola dupa Skiby.

 • costa3500

  Oceniono 1 raz 1

  Czy ten ćwierć-artysta już wytrzeźwiał i bredzi na kociokwiku.

 • opatrumiaredagdynia

  Oceniono 10 razy -2

  "ławica ludzi mediów, a za nią skołowany naród, czekają na kolejną porcję tuskowej padliny"

  kompletna bzdura, a świadczy o tym bardzo niska frekwencja podczas wyborów.

 • bogoria11

  Oceniono 16 razy -4

  No nie, Zbychu oszalał! Tusk oczywiście z zimną krwią pozbył się najgroźniejszych rywali z PO (szczególnie żal Andrzeja Olechowskiego), ale on rządzi po prostu nieudolnie. Obejmując władzę nie miał żadnego doświadczenia w kierowaniu dużymi grupami, a do tego dobrał sobie fatalnych doradców, typu nieszczęsny Arabski, czy Jan Krzysztof B. który gdyby nie styropianowa rewolucja dalej by kominy malował, co jest jego właściwym miejscem. Jeśli Tusk nie ma odejść w niesławie, to przede wszystkim powinien przewietrzyć swoją kancelarię i ministerstwa. Tusk czuje się osaczony sytuacją, wszak poza robionymi na uraaa! inwestycjami na Euro 2012 całe to bractwo nic nie robiło. A teraz są efekty i miotanie się od ściany do ściany. W cywilizowanym, demokratycznym kraju Tusk po aferze Amber Gold, choć tu jego winy nie ma, powinien się podać do dymisji. Interes kraju tego wymagał. Ale jest jak jest i III RP jest groteskowym państwem!

 • sundragonnet

  Oceniono 17 razy -7

  Wg sopockich informacji Tusk będzie mieszkał na Sylt w Niemczech nad Morzem Północnym z całą swoją rodziną,kiedy zakończy swoją misję w Warszawie.Tak mówią ludzie z Sopotu.

 • wudugurus

  Oceniono 14 razy -8

  autorytarnie? a myślałem że jest marionetką bankierów i światowych koncernów. zawsze się człowiek czegoś tu może dowiedzieć :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX