"W 'Rzeczpospolitej' nagrzeszyli. Trzeba ich trochę za uszy wytarmosić" [PRZEGLĄD PRASY]

- Widać linię dwóch głównych dzienników niekolorowych jak na dłoni: "Gazeta Wyborcza" - atak na "Rzeczpospolitą" za zrobienie tego proPiS-owskiego zamieszania, jak i na PiS, który "wybucha na trotylu". (...) W "Rzeczpospolitej" bronią się, ale nagrzeszyli. Trzeba ich trochę za uszy wytarmosić - mówił w dzisiejszym przeglądzie prasy w "Poranku Radia TOK FM" prowadzący Jan Wróbel.
"Gazeta Wyborcza" i "Rzeczpospolita" drukują w środę na pierwszych i drugich stronach materiały o wtorkowym zamieszaniu ws. rzekomego wykrycia materiałów wybuchowych we wraku prezydenckiego tupolewa. Po południu - po zdementowaniu tych informacji przez Naczelną Prokuraturą Wojskową - "Rzeczpospolita" wycofała się ze swoich ustaleń.

- Nie tylko Kaczyński i Tusk skoczyli sobie do gardeł. Główne media skoczyły sobie i politykom, no może nie do gardeł, bo nie jesteśmy tacy agresywni, jak nasi przywódcy, ale sporo skoków i agresji chyba było. Może zrozumiałej - stwierdził dziś w TOK FM Wróbel i omówił artykuły obu gazet.

"Gazeta Wyborcza" otwiera się z podsumowania pt. "Wielki niewybuch" i drukuje serię komentarzy: "PiS wybucha na trotylu" i "Trucizna Kaczyńskiego". - To tak wymowne tytuły, że nic już mówić nie muszę. Może zacytuję fragment artykułu Pawła Wrońskiego: "Po południu na konferencji prasowej Naczelna Prokuratura Wojskowa zmiażdżyła doniesienia 'Rz'... - czytaj dalej >>>

Wróbel podkreślił też, że w innym artykule Wroński dziękuje "Rzeczpospolitej" za "wyciągnięcie zawleczki z Kaczyńskiego": - Coś w tym jest. Mieliśmy merytoryczną ofensywę PiS-u, która wczoraj wybuchła. Na trotylu.

"Nie wolno igrać z emocjami"? Trzeba było pomyśleć o tym wcześniej

- Przejdźmy do "Rzeczpospolitej", która jest wywołana do tablicy. I chyba słusznie. Bardzo mądry komentarz red. naczelnego Tomasza Wróblewskiego "Nie wolno igrać z emocjami". Szkoda, że sama "Rzeczpospolita" nieco wcześniej nie wyciągnęła wniosków z tego tytułu. Może mielibyśmy wczorajszy dzień nieco spokojniejszy, chociaż pewnie i nudniejszy - mówił Wróbel.

- Na moje ucho nieco zbyt szybko Tomasz Wróblewski schodzi z linii strzału i pisze o tym, co go wciąż niepokoi, zamiast napisać nieco więcej o tym, co niepokoiło wczoraj całą masę ludzi: Jak to się stało, że taki dziennik napisał wczoraj o te parę słów za dużo, co wstrząsnęło Polską? Oddałem głos "Rzeczpospolitej" z przyzwoitości: bronią się, są słabsi... Ale też nagrzeszyli. Trzeba ich trochę za uszy wytarmosić - ocenił prowadzący Poranek.

Cytował też fragmenty artykułu Cezarego Gmyza będącego otwarciem "Rzeczpospolitej" i podsumowaniem wczorajszych wypowiedzi ws. trotylu. Wróbel zauważył, że - choć Gmyz unika pisania o swoim błędzie - podkreśla, że płk Szeląg z Naczelnej Prokuratury Wojskowej najpierw "ostro zdementował" jego informacje, a potem "złagodził swoje stanowisko". Tytuł artykułu też znaczący: "Prawda za pół roku".

- Widać linię dwóch głównych dzienników niekolorowych jak na dłoni: "Gazeta Wyborcza" - atak na "Rzeczpospolitą" za zrobienie tego proPiS-owskiego zamieszania, jak i na PiS, który "wybucha na trotylu" - podsumował Wróbel.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (61)
"W 'Rzeczpospolitej' nagrzeszyli. Trzeba ich trochę za uszy wytarmosić" [PRZEGLĄD PRASY]
Zaloguj się
 • catch222

  Oceniono 171 razy 147

  Wrobel jest zbyt lagodny,jak na komentatora mediow.Tarmosic za uszy to on moze swoich uczniakow w szkole.Wczorajszy granat Gmyza wrzucony do polskiego szamba najbardziej ochlapal/i wierze,ze juz na zawsze/PiSowski dziennik niejakiego Hajdarowicza - dawna swietna Rzeczpospolita.To byl strzal w swoje serce jak na zamowienie.Juz nigdy RZepa nie wroci do glownego nurtu dziennikow odpowiedzialnych i profesjonalnych,a Gmyz zasluzyl bez watpienia na tytul HIENY ROKU.Co do Kaczynskiego nie musze sie nawet wypowiadac:runal palacyk z obiecanek cacanek i najbardziej zalosna karykatura polityka w Polsce dala ciala,jak Zoska Malinowska na Pradze.Juz wiem i tylko to mnie satysfakcjonuje,ze kaczor nigdy nie wygra wyborow w Polsce.Tym razem przekroczyl cienka czerwona linie za ktora jest juz tylko ostracyzm i pogarda dla chorego z nienawisci kurdupla ze zniszczonymi zebami,jak menel jakis bezdomny...

 • jerzy30

  Oceniono 119 razy 103

  Kaczynskiemu ani trotyl ani nitrogliceryna nie jest potrzebna do wybuchania.
  Wystarczy ze wybuchnie newsem jak wczoraj i jest caly ochlapany wlasnym gownem.

  Rzeczpospolita zrobila z niego mega-wała. I o to chyba chodzi.

 • jk1962

  Oceniono 68 razy 66

  "Kaczyński i Tusk skoczyli sobie do gardeł" - czy Wróbel stawia Tuska i Kaczyńskiego na jednym poziomie? To jest dopiero szczyt zakłamania!

 • 42nat

  Oceniono 79 razy 61

  Chciałbym porozmawiać z Księgowym Rzeczpospolitej za rok. Szacuję ich straty na kilkanaście mln zł.
  R

 • edza4

  Oceniono 67 razy 59

  Polska to dziwny kraj i chyba jedyny na świecie,gdzie istnieje przyzwolenie na terroryzm,bo jak inaczej można nazwać wybryki Kaczyńskiego,który bez konsekwencji demoluje państwo prawa do swioch urojonych celów. Chory na nienawiść postawił sobie za cel wykończenia wszystkich tych co nie chcą pogodzić się z takim myśleniem,które raczej świadczy jak najgorzej o jego psychice.

 • jan_lun

  Oceniono 48 razy 44

  Co tez Panstwo dziennikarze opowiadaja o "zjonizowanych czastkach" jakoby majacych swiadczyc o obecnosci materialow wybuchowych???
  Zjonizowane czastki sa np. w wodzie, w kazdej baterii itd... Proponuje zaprosic do dyskucji kogos ktos kto odbyl elementarny kurs fizyki lub chemii (wystarczy na poziomie szkoly sredniej) i nie zapomnial czego tam nauczano.

  Fizyk

 • kyoden77

  Oceniono 42 razy 38

  Ja myślę, że ta narodowa paranoja już przekroczyła poziom czerwonej kreski. Życzyłbym sobie i polskiemu narodowi oraz polskiemu państwu, żeby wszystkie gnidy, które przy pomocy tego typu sensacji próbują siać zamęt, zostały adekwatnie i bardzo surowo rozliczone. Na czele z Macierewiczem, Kaczyńskim i ich poplecznikami. W Polsce nie ma dla takich miejsca. Polska powinna sobie uświadomić, że to co te persony robią, jest zagrożeniem dla bezpieczeństwa państwa i stosownie tychże za te działania podsumować.

 • apacz66

  Oceniono 32 razy 32

  Nasz genialny prezio wstrzelił się w jemu właściwy nurt narracji i z niego się nie wycofa. Z tego, że nie wykryto trotylu nie wynika, żeby go tam nie było. Antek udowodnił, że był, więc jeżeli trzy lata po katastrofie go nie wykryto, to albo władze państwa są nieudolne albo udolnie mataczą. Gdy słucham i oglądam tego nawalonego idola, to wstydzę się, że żyję wśród podobnie nawalonych, tak jakby była to ciągle planeta małp. Na co nam ta cała cywilizacja zbudowana na myśli Platona, Arystotelesa, Newtona, Einstaina, na co nam szkoły i literatura kiedy zgrzebna "logika" tego ponurego cynika, pajaca i cudaka porusza tłumy pobratymców i czułe struny mediów?.

 • mir-4

  Oceniono 30 razy 18

  oj głupawe te ptaszydła

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX