Kaczyńska ws. trotylu: Należy zachować spokój. Niech pracuje Macierewicz

- Uważam, że należy jednak w tej sprawie zachować spokój - i pozwolić zespołowi parlamentarnemu oraz ekspertom na dalsze badania - pisze w ?Gazecie Polskiej Codziennie? Marta Kaczyńska, komentując publikację "Rzeczpospolitej" o śladach trotylu w prezydenckim tupolewie.
- To, co możemy z całą stanowczością stwierdzić, to fakt, że kurtyna kłamstw już opadła. Widzimy jak na dłoni kompromitację rządu i potrzebę powołania międzynarodowej komisji. Należy sobie zadać pytanie, kto dotychczas prowadził tę sprawę - czy to byli tylko nieudacznicy, czy też funkcjonariusze wykonujący czyjeś polecenia - napisała córka zmarłej pary prezydenckiej.

Kaczyńska chwali zespół parlamentarny Antoniego Macierewicza. - Osobiście mam wrażenie, że prawda wychodzi powoli na jaw - dzięki działaniu odważnych ludzi, takich jak wspomniani eksperci czy zespół Macierewicza. Dzięki nim sytuacja się zmienia. Kolejne informacje przebijają zmowę milczenia i docierają do opinii publicznej. A ta, co widzę także wśród moich znajomych dotychczas niezainteresowanych polityką, wyciąga własne wnioski i zaczyna zdawać sobie sprawę z kompromitacji polskich władz - pisze.

"Zamordowanie 96 osób"

"Rzeczpospolita" wczoraj podała, że polscy prokuratorzy i biegli, którzy ostatnio badali wrak tupolewa w Smoleńsku, odkryli na nim ślady materiałów wybuchowych - trotylu i nitrogliceryny. Informacje "Rz" zdementowała warszawska Wojskowa Prokuratura Okręgowa. Jej szef płk Ireneusz Szeląg poinformował, że biegli nie stwierdzili trotylu ani żadnego innego materiału wybuchowego na wraku Tu-154M. Dodał, że dowody nie dają podstaw, by twierdzić, że katastrofa smoleńska była efektem zamachu.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński oświadczył, że "zamordowanie 96 osób, w tym prezydenta RP, innych wybitnych przedstawicieli życia publicznego, to niesłychana zbrodnia". Podkreślił, że każdy, kto choćby przez matactwo miał z nią cokolwiek wspólnego, musi ponieść konsekwencje.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (53)
Kaczyńska ws. trotylu: Należy zachować spokój. Niech pracuje Macierewicz
Zaloguj się
 • skynet1234

  Oceniono 60 razy 58

  Litości... Czy głupota ma granice? Czytając wypowiedzi "tej Pani" śmiem wątpić.

 • siekier35

  Oceniono 56 razy 52

  kubuś puchatek to był ktoś.
  ani ty ani twój kartoflany stryj nie dorastacie mu do pięt.
  wróć do garów paprotko.

 • bibelotx7

  Oceniono 48 razy 46

  Ooo ! Udacznica zyciowa odezwala sie..

 • basiacan

  Oceniono 42 razy 40

  1. PYTANIE: gdyby nie bylo polgodzinnego opoznienia wylotu (czekali na Kaczynskich) to gdzie i o ktorej godzinie nastapilby wybuch "TROTYLU"?
  Lot mial trwac 1 gdzine (od 7:00 do 8:00). I jesli to mial byc zamach to wybuch powinien nastapic w ciagu tej godziny. a nie 4o minut pozniej i to jeszcze w okolicach brzozy...

  2. Z zapisu czarnych skrzynek: 8:31 (10 minut przed katastrofa!!!) slowa Dyr. Kazany "Prezydent jeszcze NIE PODJAL decyzji". A PiS mowi ze presji NIE BYLO....

 • krukpl

  Oceniono 38 razy 38

  ktoś pomylił trotyl z trollem

 • prusak2

  Oceniono 37 razy 31

  Znów masz parcie na szkło pierwsza cudzołożnico IV RP? To nie dziw się, że cie publicznie za dziwczenie opluwają.

 • pisdum-dyrdum

  Oceniono 34 razy 30

  Niech Maciarenka pracuje dalej, a niebawem Gazet(k)a głuPolska obwieści, że znaleziono ślady obecności... małej bomby jądrowej :)

 • czarna.beata

  Oceniono 35 razy 29

  Śmieszna dziewuszka.

 • siekier35

  Oceniono 31 razy 29

  martuś,kubuś puchatek to był ktoś.
  ani ty,

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX