Nowy sondaż: PO na czele, co trzeci pytany wierzy w zamach w Smoleńsku

PO ma 4 punkty procentowe przewagi nad PiS w najnowszym sondażu Millward Brown dla TVN24. Respondentów pytano o przyczyny katastrofy smoleńskiej: 36 proc. uznało, że był nią zamach.
W najnowszym sondażu Millward Brown dla TVN24 prowadzi Platforma Obywatelska. Uzyskała w badaniu 33 proc. głosów. Tuż za nią PiS z wynikiem 29 proc. Platforma zyskała w stosunku do poprzedniego badania 6 punktów procentowych, a PiS straciło 1 punkt procentowy.

SLD jest trzeci, głosowałby na tę partię co dziesiąty pytany, co oznacza stratę 2 punktów procentowych. Tuż nad progiem Ruch Palikota, który wybrało 6 proc. ankietowanych. Po 4 proc. poparcia zanotowały PSL i Solidarna Polska. Obie partie straciły po jednym punkcie procentowym. Frekwencja wyniosłaby 47 proc.Ankietowanych pytano również o katastrofę smoleńską. 56 proc. pytanych nie wierzy w możliwość zamachu. Natomiast wierzy w niego 36 proc. ankietowanych. Aż 63 proc. badanych chce utworzenia komisji międzynarodowej, która zbadałaby przyczyny katastrofy. Odmiennego zdania jest co trzeci respondent.

DOSTĘP PREMIUM