"Zamordowano 96 osób". PO: Prokuratura powinna zająć się PiS-em

- Prezes największej opozycyjnej partii oskarża o mord i nic się nie dzieje. To jest normalny kraj? - pytają politycy Platformy Obywatelskiej. Chodzi im o wypowiedzi polityków Prawa i Sprawiedliwości o zamachu i "zamordowaniu w Smoleńsku 96 osób, w tym prezydenta Lecha Kaczyńskiego". Posłowie PO uważają, że śledczy powinni zająć się sprawą z urzędu.
- Wszyscy zajmujemy się zawsze sprawą, kiedy jakiś student podejmuje działania, które naruszają prawo i wtedy całe "imperium państwa" staje przeciwko niemu, a kiedy Jarosław Kaczyński oskarża o mord na 96 osobach w Polsce prokuratura nie robi nic - mówi poseł Adam Szejnfeld. - Jest obowiązek wszczęcia postępowania z urzędu. Zresztą prezes PiS mówi o tym publicznie, to po co wniosek o wszczęcie postępowania. Prokuratorzy nie mają oczu ani uszu? - pyta poseł.

Błaszczak: To poziom Palikota i Niesiołowskiego

Politycy Prawa i Sprawiedliwością absolutnie się tym nie przejmują. - Najlepszą obroną jest atak - kwituje szef klubu PiS Mariusz Błaszczak. - To niski poziom. Poziom jego kolegi Palikota i Niesiołowskiego - dodaje.

- Chodzi o to, by nie pozostawiać tego rodzaju zachowań i słów bez reakcji. Przecież nie mówię, że od razu ktoś ma w pudle wylądować. Oczernianie własnego kraju i jego instytucji, osób rządzących nie może być bezkarne - mówi Szejnfeld. - Prokuratura powinna działać tam, gdzie łamane jest prawo. Bardzo byśmy chcieli, by działała sprawnie w sprawie śledztwa smoleńskiego, a tak się nie dzieje - mówi europoseł PiS Ryszard Czarnecki.

Kaczyński: zamordowanie 96 osób to niesłychana zbrodnia

We wtorek "Rzeczpospolita" poinformowała, że na szczątkach prezydenckiego samolotu, który rozbił się w Smoleńsku, znaleziono ślady trotylu i nitrogliceryny. Informacja przez kilka godzin była podawana w mediach w całej Polsce.

Około południa zespół Antoniego Macierewicza wraz z Jarosławem Kaczyńskim spotkali się z rodzinami ofiar smoleńskich. W trakcie transmitowanego przez telewizje posiedzenia Kaczyński stwierdził, że "zamordowanie 96 osób, w tym prezydenta RP i innych wybitnych przedstawicieli życia publicznego, to niesłychana zbrodnia i każdy, kto choćby tylko poprzez matactwo lub poplecznictwo miałby cokolwiek z nią wspólnego, musi ponieść tego konsekwencje".

Jeszcze tego samego dnia prokuratura zdementowała informacje "Rz", a gazeta przyznała, że pochopnie użyła słów o trotylu i nitroglicerynie w tekście.DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (36)
"Zamordowano 96 osób". PO: Prokuratura powinna zająć się PiS-em
Zaloguj się
 • jaola59

  Oceniono 64 razy 60

  Dlaczego prokuratura milczy i pozwala już nie tylko opluwać i obrazać demokratycznie wybranych Premiera i Prezydenta Polski,ale pozwala na oskarżanie o morderstwo !!!! Gdzie jest granica bezkarności pisowców?Dlaczego im wolno wszystko?

 • mark6

  Oceniono 60 razy 56

  Jak długo można pozwalać aby ewidentny ŚWIR / odpowiedzialny za Katasrofę/ ,otoczony stadem
  bezwzględnych, pozbawionych jakiegokolwiek morale cwaniaków, kpił sobie z Państwa?
  Miejsce tego chorego umysłowo człeka to TWORKI !!!!

 • blaize

  Oceniono 56 razy 52

  Największy szkodnik jakiego znam, zawistny i nie przebiera w środkach. Jedyna bliska mu osoba - brat, nie żyje. Więc zrobi wszystko, by się zemścić na innych ludziach za tę stratę. Prawdziwe przyczyny - czyli bałagan i nieprzestrzeganie procedur w Polsce i Rosji, go nie interesują. Tak dysfunkcyjnej opozycji Polska jeszcze nigdy nie miała.

 • milorex10

  Oceniono 51 razy 45

  Kaczyński to mściwa bestia, która dla władzy jest gotowa podpalić Polskę. Jedyny sens życia widzi w zdobyciu władzy i jej utrzymaniu, dla leczenia swych kompleksów. Władza dla władzy to sens działań Kaczyńskiego. Kto mu stanie na drodze, tego złamie, zdradzi i zniszczy.

 • kiki_pawelek

  Oceniono 48 razy 44

  Prezes partii oskarza rzad o mataczenie i wspoludzial w morderstwie, czlonek partii na facebooku "zartujac" organizuje zamieszki i zamach stanu na 11.11.... moze tym razem na prawde PIS zaszedl o krok za daleko, i prokuratura powinna sie tym zajac..?

 • stoperan12

  Oceniono 48 razy 42

  W pełni sie pod tym podpisuję> nie może byc tak że kurdupel będzie publicznie nlżył demokratycznie wybrany rząd> można miec pretensje i uwagi do tycyh wladz ale one są LEGALNE I WYBRANE PRZEZ NARÓD i tylko wyborcy mogą zmienic rząd> kaczorowi sni sie dyktatura

 • kola04

  Oceniono 35 razy 33

  jak to co robią CZARNE TCHÓRZLIWE TOGI? Piszą nakazy zatrzymania i doprowadzenia na przesłuchania , NAWALONYCH CYKLISTÓW, DROBNYCH ZIELARZY , a ostatnio wsadzają mamusie za kraty a bobaski w pidżamach do obcych ludzi. Brawoa TOGI , postawic wam pomnik WASZEGO TCHÓRZOSTWA , co najmnie tak wielki jak temu NAJWIĘKSZEMU prezyd. w dziejach RP.

 • ojciec.scholastyk

  Oceniono 32 razy 32

  Myślę że pora na powołanie zespołu międzynarodowych specjalistów psychiatrów.
  Boję się tylko że efektem pracy takiej komisji była by konieczność ograniczenia ilości posłów do 50..100. Resztę trzeba by przewieźć z Wiejskiej na Sobieskiego...

 • duch1313

  Oceniono 35 razy 31

  Zaczyna mi być szkoda p. Kaczyńskiego , z dwóch powodów . Po pierwsze ze wzgledu na jego chorobę(psychiczną?) związaną ze śmiercią brata i chęcią sięgnięcia po władzę i po drugie ,że na tej sytuacji jak hieny żerują takie persony jak Błaszczak , Brudziński , Maciarewicz , Hoffman i pozostali karierowicze bez honoru . Kaczyński jest po prostu chory a oni to zwykłe chamstwo , jego można leczyć ich powinno się pozamykać .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX