Holland ostro o Kaczyńskim: Karmi się sianiem nienawiści, destrukcją

- Zawsze uważałam, że on jest nieszczęściem, że karmi się sianiem nienawiści, destrukcją - to jest jego pokarm, to jest jak z "Biesów" Dostojewskiego - tak ostatnie wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego ws. Smoleńska komentuje w rozmowie z "Newsweekiem" reżyserka Agnieszka Holland.
- Kaczyński mówi wprost o zamordowaniu 96 osób, niesłychanej zbrodni. Nie widzi pani emocji? Czysty cynizm? - pytał Marcin Meller. - (...) Coraz więcej ludzi uznaje te brednie za realną hipotezę. Coraz więcej ludzi uważa, że jego bezkarność w miotaniu obelg i oskarżeń oraz milczenie władz są dowodem na jego racje. Paradoksalnie na jak najdłuższym graniu smoleńskimi emocjami zależy Kaczyńskiemu i Rosjanom. Bo obie strony politycznie na tym zyskują. Tylko że zysk PiS dewastuje normalny rozwój Polski - ocenia Holland.

Pytana, czym kieruje się prezes PiS, rzucając te wszystkie oskarżenia na podstawie jednego artykułu, odpowiada: "Być może żyje momentami w takiej nierzeczywistości, wierzy w to. (...) Kiedyś rozmawiałam z braćmi Karnowskimi, (...) i jak zaczęli mówić o Smoleńsku, że komisja Millera to w większości sowieccy agenci, że to jest udowodnione, że to, że śmo, to zobaczyłam taki rodzaj napięcia, podniecenia, jaki pamiętam jako dziecko z wczesnych lat 50. To jest prawdziwa wiara. Ten węzeł jest bardzo trudny do rozsupłania i myślę, że w pewnym momencie oni tracą możliwość racjonalnej analizy i kontroli tej sytuacji" - komentuje Holland.

- Ale to działa w obie strony. Pogarda - zauważył Marcin Meller. - Oczywiście to się napędza. Ja tylko nie lubię tej symetrii, którą tak chętnie posługują się też media, bo to wygodne, wtedy nie trzeba sięgać do tego, jak to historycznie wyglądało. Tu nie ma symetrii. Ktoś ten proces dziel i rządź zaczął, i to nie był ani Tusk, ani Platforma (...) PO nie nazywała przeciwnika zbrodniarzem, zdrajcą, ruskim pachołkiem. To jest w ogóle nieporównywalne - uważa Holland.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (24)
Holland ostro o Kaczyńskim: Karmi się sianiem nienawiści, destrukcją
Zaloguj się
 • ojciec.scholastyk

  Oceniono 50 razy 36

  Nie ma co jojczyć. Zakon Smoleński staje się kamieniem młyńskim na szyi ludycznej części kościoła katolickiego...
  ..i chwała mu za to.

 • jezierskiadam

  Oceniono 26 razy 18

  System edukacyjny uczy ludzi jak wierzyć.
  Nie uczy jak myśleć.
  Fizyki nie uczy w ogóle.
  Ludzie wybierają sobie guru i jemu wierzą.
  Efekty: JAK NA ZAŁĄCZONYM OBRAZKU !

 • oghana7

  Oceniono 24 razy 16

  gdyby dziennikarze mieli odrobine honoru to objeliby tego dziadyge i jego pretorianow ostracyzmem medialnym ,a oni niestety za kazdym razem nawet zdjecia tych zlosliwych gab powiekszaja do ogromnych rozmiarow .hofman kroluje w duzym formacie ,takze jarkacz i macierewicz .to nawet nieestetyczne !

 • wandateresa1

  Oceniono 13 razy 11

  Niektórzy ludzie wierzą w teorie zamachu z tego powodu że to się WMAWIA 2,5 roku.Kaczyński tworzy ROZMYSLNIE mit wielkiego prezydenta,,,,aby zaspokoic swoja pychę,,i nie dpopuścic,aby logiczne głosy były górą..winni katastrofy stali się jej ofiarami..Jeżeli będziemy wmawiać ludziom że są wielbłądami przez parę lat dzień po dniu to w końcu nawet w to uwierzą Istotnie Kaczyński wraz ze swoim otoczeniem to żli ludzie,,nienawistnicy,,,,zazdrośnicy.

 • arvelli_net

  Oceniono 23 razy 3

  ... gdyby coraz więcej ludzi w Polsce wierzyło w oskarżenia kaczyńskiego oraz brednie z pustego łba macierewicza to spadłoby zapotrzebowanie na prąd... pani holland, pani wraca skąd wylazła... Panie Marcinie, litości, nie odgrzewajcie Zimnego Kotleta, lepiej zapytajcie o obiad Smoleński.

 • tw_kontakt

  Oceniono 4 razy 2

  Podobnie jak Tydzień Kultury Tybetu w wydaniu Chińskim jest farsą, tak farsą jest ocenianie polskich polityków przez członków Narodu Wybranego.

 • peter-123

  Oceniono 1 raz 1

  Nie sianem , ale sieczka.

 • cntr

  Oceniono 2 razy 0

  Holland spadaj do izraela, nie masz prawa oceniac prawdziwych polaków bo to nie twoj kraj, zabieraj sie i wynos do tego swojego izraela

 • zuk.w.trawie

  0

  @oghana7
  Masz rację. Ale o czym by wtedy pisali? Czym karmiła by się publika?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX