Górski chce zakazu aborcji dla zgwałconych kobiet: "Zdrowe, normalne kobiety kochają swoje dzieci"

Poseł Artur Górski prowadzi własną krucjatę wobec prawa aborcyjnego. Domaga się całkowitego zakazu aborcji wobec zgwałconych kobiet, podkreślając, że "nie mamy prawa zabijać zdrowych dzieci". - Zdrowe, normalne kobiety kochają swoje dzieci niezależnie od okoliczności, w jakich powstały - mówi w rozmowie z Gazeta.pl.
Aktualnie polskie prawo zezwala na usunięcie ciąży, która jest wynikiem czynu zabronionego, np. gwałtu. Pod warunkiem, że gwałt zostanie zgłoszony do prokuratury i która potwierdzi, że faktycznie miał miejsce.

Jednak według posła Górskiego, który powołuje się na raport rządowy, od dwóch lat nikt z tego przepisu nie skorzystał. - Same kobiety nie korzystają z tego zapisu ustawowego - mówi i postuluje jego zlikwidowanie, tłumacząc, że nie mamy prawa "zabijać zdrowych dzieci". Na stwierdzenie, że nie wszystkie gwałty są do prokuratury zgłaszane, odpowiada, że to "niczym niepotwierdzone spekulacje".

- Fundamentalną sprawą jest ochrona życia ludzkiego, w związku z tym pytanie powinno brzmieć nie - czy odbierać prawo kobietom zgwałconym do aborcji, ale - czy mamy prawo zabijać zdrowe dzieci poczęte w wyniku czynu zabronionego - wyjaśnia.

Zaznacza, że dzisiaj, jeśli kobieta zgwałcona chciałaby zabić swoje dziecko zgodnie z prawem, to nic nie stoi na przeszkodzie, ale to obowiązkiem państwa jest zapewnienie jej odpowiedniej ochrony, żeby nie decydowała się na tak "desperacki krok". - Zadaniem państwa jest stworzyć takie warunki, żeby kobiety były objęte jak największą pomocą i ochroną ze strony państwa, aby mogły urodzić te dzieci - mówi.

Obama "czarnym mesjaszem nowej lewicy"

Poseł Artur Górski należy do jednych z najbardziej konserwatywnych posłów w PiS. Jego wypowiedzi, o "czarnym mesjaszu nowej lewicy", jak nazwał Obamę w przemówieniu Sejmowym, sprawiła, że stał się jedną z najbardziej rozpoznawalnych twarzy w swojej partii. - Obama to nadchodząca katastrofa, to koniec cywilizacji białego człowieka - grzmiał z sejmowej mównicy, zaznaczając, że cytuje swojego partyjnego kolegę.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (77)
Górski chce zakazu aborcji dla zgwałconych kobiet: "Zdrowe, normalne kobiety kochają swoje dzieci"
Zaloguj się
 • zorn.gottes

  Oceniono 77 razy 77

  skąd pis bierze takich mutantów jak poseł górski, suski i pięta? hofman, sobecka, pawłowicz, brudzinski, kuźmiuk, macierewicz, kaczynski i inni? to jacyś kosmici.
  czy tych cymbałów ktoś klonuje? a może jest gdzieś jakieś gniazdo? może to jest wina wody gruntowej?
  też chcę takiego klona jak górski. wypcham sianem i postawię na ganku.

 • sisi64

  Oceniono 72 razy 70

  Ludzie, czy jesteście w stanie pojąć, co ta skołtuniona banda jest w stanie zafundować Polakom, gdyby, co nie daj, Boże, dorwała się do władzy????

 • jpjareck

  Oceniono 58 razy 58

  Oj, ciebie Arturze, raczej mać nie kochała, skoro takiego kmiota wyhodowała.

 • villk

  Oceniono 55 razy 55

  "Zdrowe, normalne kobiety kochają swoje dzieci niezależnie od okoliczności w jakich powstały "

  rany boskie jak to skomentować!!!!!

  kto wybrał takiego "reprezentatnta Narodu"

  Sejm RP ma sie zajmować prawem , a nie d.... a Maryny,

  bo idąc tym tropem myśłi to dojedzmy do tego ,że obowiazkiem poselskiem bedzie gwałcenie w celu zwiększenia ilości podatników......

  Przepraszam za dosadność ,ale jestem dośc wrażliwy i ludzka głopota (nawet uśięcona majestatem Rzaczpospolitej ) mnie zwyczajnie boli.....

 • nty

  Oceniono 49 razy 49

  Patrąc na postępy głupoty PiSowców z to bójcie sie kobiety. PiS moze w końcu o dbałość o przyrost naturalny wprowadzi ustawę o kobietach Polkach rozpłodowych, które będzie można w imię prawa gwałcić. Jest to może brutalne, ale widząc szaleństwo tej sekty mam takie skojażenia.

 • boykotka

  Oceniono 45 razy 45

  A co z chorymi facetami, którzy dokonali przestępstwa gwałtu ??? Dlaczego poseł Górski nie zajmie się ustawą o kastracji gwałcicieli albo co najmniej ustawą nakazującą bromowaniem żywności ( np. mąki ) tak by uporać się ze źródłem gwałtu, czyli męską nadpobudliwością ???

  Może by się tym PANOWIE posłowie zajęli jako osoby wreszcie z doświadczeniem w temacie

 • saidakbar

  Oceniono 30 razy 24

  górski żebyś zdechł najlepiej w płonącym samochodzie i i pełnej świadomości

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX