Poseł Górski chce zakazać aborcji po gwałcie. "Szkoda, że nie jest zgwałconą kobietą"

- Zgwałcone kobiety powinny rodzić dzieci - takim poglądem na łamach jednego z tabloidów podzielił się poseł PiS Artur Górski. W Sejmie zawrzało.
- Szkoda, że pan Górski nie jest kobietą. Zgwałconą, zmuszoną do rodzenia dzieci - mówi oburzony Leszek Miller z SLD.

Z kolei Platforma Obywatelska obawia się, że takie myślenie przejawia większa grupa posłów Prawa i Sprawiedliwości.

- Pomysł absolutnie skandaliczny. Akurat pan poseł Górski powinien być ostatnim, który apeluje o tego typu rzeczy. Wielokrotnie się skompromitował i całkowicie brakuje mu empatii, jeśli chodzi o to, co czują kobiety. Jako mężczyzna powinien ugryźć się w język - mówi poseł Paweł Olszewski.

- Żenująca wypowiedź. Jeśli ktoś wpadnie na pomysł, żeby złożyć taki projekt ustawy, to oczywiście w Sejmie ona nie przejdzie - zapewnia poseł Andrzej Rozenek z Ruchu Palikota.

Adam Hofman tłumaczy, że to nie jest pomysł, ani projekt zgłaszany przez jego klub. - To jest jego prywatne zdanie. W Prawie i Sprawiedliwości jest wolność światopoglądowa. Proszę jego pytać co dokładnie ma na myśli i jakie dalsze kroki zamierza podjąć. Prawo i Sprawiedliwość nie będzie się zajmować tym w tej chwili. Mamy inne zadania, które musimy wykonać - mówi rzecznik PiS.

Poseł Artur Górski należy do najbardziej konserwatywnych i kontrowersyjnych posłów w PiS-ie. Baracka Obamę określił kiedyś "czarnym mesjaszem nowej lewicy".

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (15)
Poseł Górski chce zakazać aborcji po gwałcie. "Szkoda, że nie jest zgwałconą kobietą"
Zaloguj się
 • papl1987

  Oceniono 36 razy 36

  Oczywiście należy się cieszyć, iż Pan Poseł Górski nie wpadł na pomysł, aby zgwałcona kobieta musiała poślubić swojego oprawcy. No bo jak można wychowywać dziecko w niepełnej rodzinie, bez świętej przysięgi małżeńskiej? Oj fuj!!!
  Oczywiście takie rozwiązanie niosłoby za sobą pewne komplikacje, ale niema takiego szamba z którego nie można było się wydostać.
  a. Jeśli oboje nie są w świętym związku małżeńskim to nie ma problemu. I pełna rodzina i nie sieją zgorszenia.
  b. Jeśli kobieta ma męża to wiadomo, zdradziła - stwierdzić nieważność sakramentu i dziwkę do więzienia, a po odbyciu kary ślub.
  c. Jeśli mężczyzna ma żonę, to oczywiście ją do więzienia, za niewystarczające wypełnianie obowiązków małżeńskich, stwierdzić nieważność małżeństwa i droga do drugiego (a właściwie pierwszego) stoi otworem
  d. Jeśli był to gwałt zbiorowy, to kobietę wsadzić do więzienia za bigamię.

  Adam Hofman ,,Proszę jego pytać co dokładnie ma na myśli i jakie dalsze kroki zamierza podjąć.''
  No to co Panie Pośle Górski brniemy dalej?

 • pannamarianna777

  Oceniono 33 razy 31

  Życie przed nim. Może kilku umięśnionych, a reagujących na głupoty pokaże posłowi Rzeczpospolitej gwałt na jego skórze. Powiem więcej. Ja mu tego życzę. Wprawdzie w ciążę nie zajdzie, więc życzę mu kilku gwałtów.

 • piotr_kolec

  Oceniono 16 razy 16

  Górski, ten chłopaczek
  Niespecjalnie bystry
  Podglądał kiedyś księdza
  Przez dziurkę od zakrystii

  Lecz o tym co zobaczył
  Nie powie przed kamerą
  Jedno wie na pewno:
  Na zawsze hetero!

 • rbik53

  Oceniono 16 razy 16

  .... nie do wiary, że ktoś go wstawił na listę wyborczą... no bo że Górski idiota, to przecież nie jego wina...

 • leszek_orzeszek

  Oceniono 15 razy 15

  I co, może jeszcze dać gwałcicielowi prawo do cotygodniowych odwiedzin dziecka? Temu kolesiowi przydałoby się małe sam na sam z pewnymi panami z więzienia w ramach warsztatów z przemocy seksualnej..

 • arvelli_net

  Oceniono 14 razy 14

  ... hmmm, o ułomności prawa najskuteczniej można przekonać się na własnej skórze (lub doopie), przeto "życzę" panu posłowi aby musiał urodzić (po takim gwałcie) murzyniątko :)... żony poseł zapewne nie posiada więc życzę żeby to ON, ten "byk, wielki kierowniczy galaktyki osobiście urodzil...

 • marpa1506

  Oceniono 14 razy 14

  Prawica (o ile tak mona to nazwać) w ostatnim tygodniu błyszczy wręcz specjalistami od chemii tej ze szkoły i tej międzyludzkiej.Niech nas Bóg (którykolwiek) ochroni przed rządami takich przeintelektualizowanych specjalistów.

 • daretz

  Oceniono 12 razy 12

  Szkoda że nie przeprowadzają już zabiegów lobotomii, bo to przypadek kliniczny.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX